Wereldwinkel: dubbel cadeau 5 RoNik stuurt drone verbrandingsoven in 6 WALCHEREN donderdag 25 augustus 2016 „De wetenschap dat de opbrengst van het cadeau bij een producent uit de Derde Wereld goed terecht komt, stemt veel mensen blij en tevreden. Het idee dat jouw ge schenk ook het geschenk voor een ander is", zegt Annemarie Stern. Stern is voorzitter van de We- De wereldwinkel blijft nog noodzaak. De 40ste verjaardag halen we zeker wel reldwinkel Oost-Souburg. Die winkel in een pandje van de Pro testantse Gemeente aan de Kanaal straat viert morgen (13.30 tot 17.00 uur) en zaterdag (10.00 tot 16.00 uur) haar dertigste verjaardag. Bij elke aankoop mogen klanten op beide dagen een ballonnetje door prikken. Uit die ballon dwarrelt vervolgens een papiertje met een cijfer, dat staat voor kortingsper centage. De korting kan oplopen van 5 tot 50 procent. „Wie jarig is, moet trakteren. En we hebben ge lukkig wat ruimte", zegt Stern. Op zaterdag kunnen klanten ook nog een gratis kopje koffie, thee of fris op een terrasje naast de win kel drinken. Met de gastvrijheid en de kortingsprijzen hopen de zestien vrijwilligers klanten die de Souburgse wereldwinkel nog niet kennen, te lokken. Maar over klandizie heeft de winkel, die als enige van de vijf Walcherse wereldwinkels minder op toeristen kan rekenen, niet te klagen. Souburgse middenstan ders schenken vaak fair-tradekof- fie en -thee en veel inwoners stap pen regelmatig binnen. Chocolade van Tony's Chocolonely en Dop pers zijn de huidige verkooptop pers. „Waterflessen van Doppers zijn Nederlandse producten. Maar een deel van de winst is voor goe de doelen in de Derde Wereld, ter wijl ook de boodschap om meer water te drinken en minder afval te produceren in onze filosofie past", betoogt Annelies Bloks. Als inkoopster weet zij dat ook de pro ducenten van wereldwinkelartike len met de tijd meegaan. „Als een bepaalde kleur in de mode is, zie je dat ook in onze winkel terug." RoNik Inspectioneering in Brui nisse gaat botsbestendige camera- drones inzetten bij inspecties van gevaarlijke ruimten. Het bedrijf van Marien van den Hoek is daar voor een partnerschap aangegaan met Flyability uit Lausanne. De Zwitserse onderneming heeft de Elios ontwikkeld, een dro ne die er uit ziet als een voetbal van draadjes. „De Elios kan wat geen enkele andere drone kan: te gen wanden botsen of er langs rol len", vertelt Van den Hoek. „Daardoor kan hij van zeer dichtbij haarscherpe beelden ma ken. Ook kan de Elios door een mangat in pikdonkere omgevin gen vliegen, waarbij de operator niet mee naar binnen hoeft. Om dat de Elios het mogelijk maakt zonder menselijke toegang gevaar lijke plekken te inspecteren, wordt het uitvoeren van dergelij ke inspecties aanzienlijk sneller, goedkoper en veiliger", betoogt Van den Hoek. Risicovolle plaatsen en bedrij ven waarbij drones kunnen wor den ingezet, zijn onder meer che mische complexen, offshore instal laties, terminals met opslagtanks en verbrandingsovens. IN DE REGIO Orgelconcert in Oostkerk Les 'Qi gong' in de buitenlucht Orgelconcert in Sint Jacobskerk MIJN DORP, MIJN STAD PICKNICK Annelies Bloks (I) en Annemarie Stern in de winkel, foto lex de meester Een cadeautje uit de Wereldwin kel: leuk om te geven én leuk om te krijgen. De winkel in Oost-Sou burg bestaat dertig jaar. René Hoonhorst Oost-Souburg —Annemarie Stern, voorzitter Marcel Modde Bruinisse MIDDELBURG Hugo Bakker geeft op dinsdag 30 augustus een orgelconcert in de Middelburgse Oostkerk. Bakker is als organist verbonden aan de St. Maartenskerk in Zalt- bommel. Hijs daarmee de vaste bespeler van het monumentale Wolfferts Heyneman-orgel uit 1783. Hiernaast geeft hij concer ten, geeft hij les en schrijft hij we tenschappelijke bijdragen. In Mid delburg brengt hij onder andere werken van Reincken, Bruhns, Bach en Mozart ten gehore. Het concert begint om 20.00 uur. VLISSINGEN Wie wil kennismaken met de Chi nese bewegingsvorm 'Qi gong', kan donderdagavond 25 augus tus terecht in het Nollebos in Vlis- singen. Deze bewegingsvorm is bedoeld om gewrichten soepeler te laten worden en spieren te versterken. De kosten bedragen 5 euro per persoon en aanmelden kan via mhouben@zeelandnet.nl. De les gaat niet door bij een tempera tuur onder de 15 graden en bij he vige regenval. Het verzamelpunt is bij de parkeerplaats aan de Zwanenburgseweg 11 om 19.00 uur. BIJ NADER INZIEN Het orgelconcert van Niels-Jan van der Hoek uit Ridderkerk vindt niet zaterdag, maar morgen plaats in de Sint Jacobskerk. Het concert begint om 12.00 uur en toegang is vrij. Op het program ma staan werken van Haydn, Bach en Weckmann. Het concert duurt ongeveer een half uur. MIDDELBURG Liza, the Fox-Fairy bij Cinema Middelburg Cinema Middelburg presenteert Liza, the Fox-Fairy, een komische Hongaar se debuutfilm van re gisseur Karoly Ujj Mészaros. De film gaat over de jonge verpleegster Liza die dag en nacht een oude we duwe met een pas sie voor Japan ver zorgt. De film is te zien op vrijdag 26 augustus om 19.00 uur, zater dag om 21.30 uur, zondag om 20.00 uur en dinsdag om 20.00 uur in Cine ma Middelburg. Kaartjes zijn te re serveren op www.ci- nemamiddelburg.nl KAPELLE Fruitplukdag Het Fruitteeltmu seum in Kapelle houdt op woensdag 31 augustus en 7 september een pluk- dag. ledereen is welkom om vanaf 14.00 uur tot 16.00 uur appels en peren plukken in de boomgaard van het Fruitteeltmu seum in Kapelle. De boomgaard hangt vol met rijpe biologi sche en bijzondere vruchten. Voor 3 eu ro plukje een tas vol fruit. Het Fruit teeltmuseum is gele gen aan de Annie M.G. Schmidtsingel 1 in Kapelle. Zie ook www.fruit- teeltmuseum.nl. RENESSE Circus Renz International slaat tenten op Paarden, trapeze werkers, jongleurs, clowns: Circus Renz International is in al les een klassiek cir cus. Het heeft sinds gisteren zijn tent op gezet bij manege Grol aan de Roe- landsweg in Renes- se, en blijft daar tot en met zondag. Da gelijks is de voorstel ling om 19.00 uur, en zondag om 11.00 uur. MIDDELBURG Wie jarig is, trakteert. Zo ook de KRO, die ne gentig jaar bestaat. Elk provinciebestuur van vereniging De Zonnebloem, ontstaan uit een samenwerking met de KRO, heeft 10.000 euro gekregen om een picknick te organiseren. Voor de afdeling Middelburg/Veere was het gisteren zover. Liefst hadden ze op het veld van voetbalvereniging Zeelan- dia Middelburg gegeten, maar door de hitte werd uitgewe ken naar de kantine. Daar genoten meer dan honderd gasten van een uitgebreide picknick, foto ruben oreel BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerkplein, 10.30-12.00 uur - Inloop- ochtend met koffie of thee en mogelijkheid om boeken te lenen DOMBURG Strandovergang Water toren en bij slecht weer in het Badhotel, 09.30-10.30 uur-Be ach Yoga; Ooststraat 10a, 13.00-17.00 uur- Zomertentoonstelling met als thema 'Het Zeeuwse landschap' GRIJPSKERKE Meinersweg 1,11.00- 17.00 uur - Expositie keramiek van Jacqueli ne Geluk en schilderijen van Cocky Wattel MIDDELBURG Vismarkt, 09.00-16.00 uur-Antiek- en am bachtenmarkt; Zeeuws museum, 11.15-12.45 uur - Rondleiding door Ab dijcomplex; Oostkerk, Oostkerkplein 1,12.30 uur - Zomerconcert or ganisten Gerard Boot en André Poortvliet; Ba lie Wandelkerk, 13.30 uur - Rondleiding langs verschillende kerken en synagogen o.l.v. een gids; Koudekerkseweg 139,19.00 uur-Jeu de Boules bij CJBM; Cine ma Middelburg, 20.00 uur-Vertoning 'The man who knew infinity' OOSTKAPELLE Dorpsstraat, 10.00-19.00 uur-Sei- zoensmarkt; Kantine Voetbalvereniging, Magnolialaan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over af standen van 5 tot 10 km SEROOSKERKE Torenstraat 32, 13.00-17.00 uur - Brand weeractie en educatie voor de jeugd en ten toonstelling '50-jarig ju bileum goudschat' SINT LAURENS Van Serooskerkelaan 9, 13.00-16.00 uur-Schil derworkshop 'Van spet ter tot aquarel' VEERE De Kaai, 11.00 en 14.00 uur - Vaartocht over het Veerse meer met aansluitend bezoek aan Museum Veere VLISSINGEN Het Majoraat, Van Ho- gendorpweg 58A, 09.30-15.00 uur - Open stelling Majoraat, ver koop tweedehands kle ding en sjoelactiviteit; Jacobskerk, Oude Markt 2,13.30-16.30 uur - Taxatiedag boe ken door Arie Molen dijk; Gymzaal De Hout- tuijn, Slangenburg 1, 16.00 uur - Kleutergym; Parkeerplaats Zwanen burgseweg 11, vanaf 19.00 uur - 'Qi gong' in de buitenlucht WESTKAPELLE Polderhuis, Zuidstraat, 10.00-17.00 uur - Expo sitie Sabine Beckmann ZOUTELANDE Langstraat, 19.00-21.00 uur - Piraten Klim- en Glijfestijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34