Nieuw festivalletje in Oost-Souburg u 2 ZEELAND Briefje TROPISCH HOTSPOT HULST j donderdag 25 augustus 2016 Middelburg Beiaardier brengt een ode aan Toots Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! 8-8 t/m 26-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur IW flf MfR-MHMK 'Zeegerechten' op Oude Markt Belle Knoppe ook op dekbed Gratis koffie bij De Korenmaat Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl Leuk zo'n foodfestival, maar het loopt wel aardig in de papieren, dachten vrijwilligers van Speel tuinvereniging Oost-Souburg. Om het eind van de vakantie te vieren en mensen elkaar weer te laten ontmoeten, is daarom zater dag 3 september het festival Soe-Grub op poten gezet in speel tuin De Souburgt. Het Souburgse feestje, te hou den van 14.00 tot 22.00 uur, staat in het teken van spelen, ontmoe ten, entertainment en eten. Alle kinderen kunnen de speeltuin weer eens grondig verkennen en zich daarnaast uitleven op twee springkussens en laten schmin ken. Drankjes en hapjes, waaron der veel Surinaamse en Molukse lekkernijen, worden tegen beschei den prijzen aangeboden en er zijn enkele muzikale optredens. De Almanak Onlangs schoot het Vlissingse echtpaar spontaan het spreek woord 'jong geleerd, oud ge daan' te binnen. Het gebeurde op een dinsdag. Hun jongste kleindochter was, zoals elke week, op bezoek. Ook deze keer zou ze weer samen met eventuele winst van de speeltuin vereniging gaat naar Kika (stich ting Kinderen Kankervrij). „Iedereen uit Oost-Souburg, maar ook uit Vlissingen en Mid delburg is welkom. We houden ge woon een lekker ontspannen feest- Kleine prijsjes voor drank en hapjes en geen entreegeld je om iedereen de gelegenheid te geven elkaar aan het eind van de vakantie weer te ontmoeten. De prijzen blijven bescheiden om nie mand uit te sluiten en iedereen de gelegenheid te geven langs te ko men", zegt Monique Stenczel, één van de initiatiefnemers. opa boodschappen gaan doen. Voordat de twee weggaan vraagt oma altijd of opa zijn briefje bij zich heeft. Dat vergat ze deze keer. Maar geen punt. Voordat opa de deur opent, kijkt zijn kleindochter omhoog en vraagt: opa briefje bij? Commentaar De zeevissers komen in opstand tegen een in hun ogen onge wenste regel van de Europese Visserijraad: de discardban ofwel aanlandplicht voor alle gequoteerde vis. Vanaf 2019 mogen ze van 'Brussel' geen bijvangst meer overboord kieperen, maar moeten ze die aan land brengen. De aanlandplicht is een politieke realiteit. Die komt er. Toch is het een onzinnige maatregel, vinden de zeevissers. Zij zeggen dat jonge, ondermaatse vis meer overlevingskans heeft als die terug in zee wordt gegooid dan wanneer die aan land wordt gebracht. Om vervolgens te eindigen als vismeel. Je vernietigt in feite voedsel, wat een legere Noordzee oplevert, menen de zeevissers. Mariene deskundigen zien het genuanceerder. Van elke kilo platvis wordt nog 0,28 tot 0,55 kilo andere dieren gevangen. Als de bijvangst overboord wordt gezet, overleven de meeste dieren het niet. En dat is verspilling, vinden niet alleen zij, maar ook de Europese Commissie. De aanlandplicht moet overbevissing juist tegengaan. Regels zijn nodig. Quota hebben bijvoorbeeld een vissoort als schol gered. Na de cowboyjaren van weleer werkt de sector tegen woordig braaf mee aan vangstbeperkingen. Met resultaat, want de Noordzee zit weer tjokvol vis. Op zich lijkt de aanlandplicht een goede zaak te dienen. Tegelijk zadelt het principe van selectief vis sen de kwakkelende sector op met investeringen in nieuwe vis technieken en aanpassingen van netten. Daarbij vragen de vissers zich af of het Brusselse regeltje in de praktijk wel werkbaar is. Als de huidige grofmazige netten voor tong en schol nog wijder moe ten worden, vangen vissers straks vooral water. En iedereen weet: als zeevissers het water aan de lippen staat, zoeken ze naar mazen in de wet. Dat kan ook niet de bedoeling zijn. UNa de cowboyjaren van weleer werkt de sector tegenwoordig braaf mee aan vangstbeperkingen www.jagertolhoek.nl Tel. 0118-410444 Tel. 0113-246690 Janno den Engelsman is de nieuwe beiaardier van Mid delburg. Vandaag heeft hij een hommage aan Toots Thielemans in petto. Oplet tende bezoekers van de bin nenstad horen liedjes van de deze week overleden mondharmonicaspeler van af de Lange Jan galmen. l J' BOUWMATERIALEN VLISSINGEN De ondernemers op de Oude Markt serveren mor gen, zaterdag en zondag 'seafood' tijdens een drie daags festival. In de scha duw van de Sint Ja- cobskerk en begeleid door sfeermuziek kan van onder meer vissoep en mosselen worden genoten. Volgens het principe wie het eerst komt, het eerst eet kunnen hongerigen aanschuiven van 13.00 tot 23.00 uur, op zondag tot 18.00 uur. VLISSINGEN Het uit een Vlissings studen tenbedrijfje ontstane Belle Knoppe timmert nog steeds aan de weg. De met Zeeuw se knop getooide fietsbel, is ook al te zien op onder meer zadelhoesjes, fietstas sen en kussens. Een mok (met tekst MokOKe in 3D) doet het sinds kort ook goed. In samenwerking met de Souburgse winkel Mega- Bed verschijnen nu ook dek bedovertrekken met het pa troon van Belle Knoppe. VEERE De Protestantse Gemeente Veere wil mensen met el kaar in contact brengen tij dens ongedwongen koffie ochtenden. Vanaf donder dag 15 september kunnen mensen elke donderdag tus sen 10.00 en 12.00 uur bin nenstappen in gebouw De Korenmaat aan de Kerk straat. Daar serveren vrijwil ligers onder meer een gra tis 'Koffie Korintiërs', een unieke 'geloof-hoop-en-lief- de-capuccino'. René Hoonhorst Oost-Souburg Monique Stenczel, De Souburgt Tip? redactie@pzc.nl Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Livingstoneweg 40 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30