pische dag in Hulst Staande Wip Wat ik vroeger wilde worden Reimerswaal scoort landelijk nog altijd hoog Het aantal huishoudens met minimaal drie kinderen daalde jaren achtereen. De trend lijkt nu gekeerd. Het CBS noteerde vorig jaar zelfs een groei. donderdag 25 augustus 2016 pzc.ni email: walcheren@pzc.nl André Elegeert uit Koewacht is de nieuwe Europees Kampioen Staande Wip. Dat kunstje heeft hij tien jaar geleden ook al eens geflikt. En dat is uniek. ZEELAND 4 De eenjarige Louise de Rijcke uit Beveren geniet met haar peettante Whitney Vervliet van het verkoelende water in Reynaertland in Hulst. Oost-Zeeuws-Vlaanderen was gisteren de warmste regio van het land. De temperatuur liep er op tot boven de 33 graden. ZEELAND 2 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN Albert de Vries (61) uit Middelburg heeft naam gemaakt als PvdA-politicus. Ooit was hij vastbesloten leraar Aardrijkskunde te worden. Op tijd realiseerde hij zich hoe zwaar dat vak is. ZEELAND 10 Rolf Bosboom Vlissingen Zeeland telt weer een toenemend aantal grote gezinnen. De afgelo pen tien jaar was er juist sprake van een gestage daling, zo blijkt uit gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Onder grote gezinnen verstaat het CBS huishoudens met drie of meer kinderen. Op t januari van dit jaar telde Zeeland 8243 grote gezinnen. Dat zijn er ruim 1000 minder dan tien jaar geleden. In die periode nam het aantal grote gezinnen in de provincie elk jaar af, maar die trend lijkt inmid dels gekeerd. In 2014 was de da ling al minimaal en afgelopen jaar kwamen er per saldo zelfs 63 gro te gezinnen bij. De groei doet zich vrijwel in heel Zeeland voor. Alleen Terneu- zen, Tholen en Vlissingen kenden een, zij het minimale, afname. De groei was naar verhouding het sterkst in de gemeenten Hulst, Sluis, Middelburg en Veere. Het CBS heeft geen directe ver klaring voor de trendbreuk. „Het kan zijn dat de recente vestiging van Syrische asielzoekers daarmee te maken heeft, maar dat hebben we niet feitelijk onderzocht", zegt een woordvoerster. Vergeleken met 2006 is het aan tal grote gezinnen in alle Zeeuwse gemeenten gedaald, met uitzonde ring van Reimerswaal. De afname is het sterkst - tegen de twintig procent - op Schouwen-Duive- land en in Sluis, gevolgd door Ter- neuzen, Goes en Veere. In de gemeente Reimerswaal is het aantal gezinnen al die jaren vrijwel stabiel gebleven. Per saldo is er in tien jaar tijd sprake van een groei van 3,6 procent. Begin dit jaar had een op de ne gen gezinnen (11,1 procent) in Rei merswaal drie of meer kinderen. Daarmee staat de gemeente op de De gemeente met naar verhouding de minste grote gezinnen is Sluis: 3,1 procent elfde plaats op de landelijke rang lijst. Die wordt met afstand aange voerd door Urk, waar 28 procent van de particuliere huishoudens vijf personen of meer telt. Tweede is Staphorst (18,6 procent) en der de Molenwaard (13,8 procent). Vier Zeeuwse gemeenten staan in de top-ioo. Behalve Reimers waal zijn dat Tholen (36e plaats, 8,7 procent), Borsele (77e plaats, 7,4 procent) en Kapelle (88e plaats, 7,2 procent). De Zeeuwse gemeente met naar verhouding de minste grote gezin nen is Sluis: 3,1 procent. Dat is goed voor een 372e plaats van de in totaal 390 Nederlandse gemeen ten. Grote huishoudens komen het minst voor in de gemeente Gro ningen en in zeven Limburgse ge meenten. In het geval van Gronin gen schrijft het CBS dat toe aan de grote populatie studenten. In Lim burg zou het vooral te maken heb ben met de sterke vergrijzing. m FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Voor het eerst in jaren meer grote gezinnen in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29