m wJj 1 27 Ook winnen Champions League belangrijk doel voor trainer Ancelotti Bayern München trapt morgenavond de Bundesliga af tegen Werder Bremen. Welke doelen mag Der Rekordmeister dit seizoen stellen? Robben gaat op voor achtste jaar U Natuurlijk zijn we favoriet. Ik hoop dat we deze reeks voortzetten donderdag 25 augustus 2016 De kersver se Bayern- trainer Carlo An celotti laat vooraf gaand aan het nieuwe seizoen niets aan duidelijkheid te wensen over. „Natuurlijk zijn we fa voriet. Ik hoop dat we in staat zijn om deze reeks van Bayern in de Bundesliga voort te zetten", zei hij tegen over tijdschrift Der Kicker. De Italiaan heeft deze zomer het stokje van Josep Guardio- la overgenomen. Het is aan de succestrainer om naast het continueren van het landskampioenschap ook voor het winnen van de Champions League te gaan. Dat is de oud-trainer van onder meer AC Milan, Chel sea, PSG en Real Madrid wel toevertrouwd. Ancelotti werd zowel in Italië, Enge land als Frankrijk kampioen en wist tevens drie keer de Champions League te win nen. Erik Meijer, die in totaal ne gen seizoenen in Duitsland speelde voor onder meer HSV en Bayer Leverkusen, verwacht dan ook dat de club uit München gewoon kampioen gaat worden. „Bayern is heer en meester in de Bundesliga. Maar de uit daging ligt er in om naast het kampioenschap nu ook die Champions League weer een keer binnen te halen. Dat is het grote doel." Ancelotti begint het sei zoen met een nagenoeg in tact gebleven selectie. Deze is zelfs nog verder versterkt BUNDESLIGA met Mats Hummels, uitgere kend de aanvoerder van rivaal Borussia Dortmund, en de jon ge Portugese pitbull Renato Sanches. Laatstgenoemde werd het afgelopen EK nog verkozen tot grootste talent van het toer nooi. Meijer: „Bayern heeft ge woon de sterkste selectie en met Ancelotti is er nu boven dien een trainer aangesteld die het op een iets rustiger wijze aanpakt dan zijn voorganger. Dat lijkt me met deze ervaren selectie de juiste manier." Dortmund De grootste uitdager van Bayern is Borussia Dortmund. Trainer Thomas Tüchel begint zijn tweede seizoen bij 'Die Bo- russen' met een volledig gere noveerde selectie. Hij zal dan ook nog niet precies weten hoe sterk zijn ploeg is. Tuchel: „We zullen moeten afwachten wie er landskampioen wordt." De club heeft na het vertrek van sterkhouders Henrikh Mk- hitaryan, Ilkay Gündogan en Hummels ingezet op een mix van jonge talenten en ervaren internationals als Mario Götze en André Schürrle. Door de uit gaande transfers spekte BVB de clubkas met de lieve som van lil miljoen euro. Die werd voor een groot deel ook weer ge leegd voor de nieuwe aanko pen. Tüchel is het gewend om zijn beste spelers te moeten ver vangen. Het overkwam hem in het verleden ook al bij Mainz. Bij Dortmund heeft hij echter te maken met de druk van het prijzen moeten pakken. Potentie Dat doel komt mogelijk in ge vaar, nu Tuchel weer van be gin af aan kan beginnen. De trainer beschikt volgens Meijer over een team met veel potentie. „Dor- mund heeft gewoon een goede en leuke ploeg." Het is de vraag hoe snel hij van de groep een geheel maakt. Daarnaast wacht de lastige taak om Schürrle en Götze weer aan het voetballen te krijgen, na en kele moeizame jaren. Meijer: „De verwachtingen rond Götze zijn hooggespannen. Hij zal het zwaar krijgen om Mkhitaryan te vervangen, die was vorig sei zoen belangrijk met zijn goals maar ook met zijn assists op Au- bameyang. Als Götze het team kan dragen dan zou Dortmund het Bayern nog heel lastig kun nen maken dit seizoen." De nieuwe Bayern-trainer Carlo Ancelotti won in zijn loopbaan al drie keer de Champions League, fotoepa L **3 W3 i fj Martijn Zeven München Bayern gaat voor méér dan de vijfde landstitel op rij De Bundesliga telt komend seizoen zeven Nederlan ders. Arjen Robben begint aan zijn achtste seizoen bij Bayern München en is daar mee de langst dienende Ne derlander in Duitsland. Klaas-Jan Huntelaar en Paul Verhaegh gaan aan hun zevende seizoen begin nen. Jeffrey Bruma is de nieuwste aanwinst voor de competitie. —Carlo Ancelotti Arjen Robben (Bayern München) Jeffrey Bruma (VfL Wolfsburg) Bas Dost (VfL Wolfsburg) Paul Verhaegh (FC Augsburg) Jeff rey Gouweleuw (FC Augsburg) Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04) Luc Castaignos (Eintracht Frankfurt)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27