Zomerstop voorbij, Formule 1 Warme woorden voor olympiërs PZC CLUB NODIGT U UIT VOOR HET RESERVEER 0P PZC.NL/CLUB 26 donderdag 25 augustus 2016 Alle winnaars van een gouden medaille in Rio de Janeiro kre gen van minister Edith Schip pers een koninklijke onder scheiding. Ze werden Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Surfer Dorian van Rijsselberg- he moest het als enige doen met een beeldje, want hij kreeg al een lintje opgespeld na zijn gouden plak in Londen, vier jaar geleden. Dat winnen en verliezen dicht bij elkaar kunnen liggen in de sport was ook Rutte niet ontgaan. Het scheelde soms maar een honderdste van een seconde. „Je kunt ook op olym pische wijze verliezen", aldus de premier. Hij roemde daarbij Epke Zonderland die na zijn val van de rekstok zijn oefening toch nog „op meesterlijke wijze afrondde". De premier stond stil bij sprinter Churandy Martina - „na mij de vrolijkste man van Nederland" - die daadwerkelijk op een honderdste het podium miste op de 200 meter. En bij de dramatische val van Anne- miek van Vleuten, die volgens Rutte niet de boeken in zal gaan vanwege de zware crash, maar als „de vrouw die weer op stond". De olympische medaillewin naars sloten de feestmiddag af met een fietstocht door de Haagse binnenstad naar Paleis Noordeinde. Daar ontvingen ze de felicitaties van koning Wil- lem-Alexander en koningin Maxima. GENIET ALS EEN CELEBRITY beter om vooruit te kijken dan achteruit." In de tweede helft van 2016, die voor de Formule 1 komend weekeinde begint met de Grote Prijs op het Belgische circuit van Spa-Francorchamps, wordt de titelstrijd uitgevochten door de Mercedes-coureurs Lewis Ha milton en Nico Rosberg. Voor een inmenging van Max Ver- stappes Red Bull of Ferrari moet het wel heel gek lopen. In de moderne Formule 1 wordt vooruitgang, vooral aan de top, doorgaans in stappen gemaakt, niet in sprongen. Zeker nu de regels voor 2017 op de schop gaan en de teams zich daar al op concentreren, lij ken (na)zomerse verrassingen uitgesloten. Maar er rest nog wel een spannende strijd om de tweede plek bij de teams, tus sen Red Buil en Ferrari. Ook de technische afdelingen daar kij ken grotendeels naar 2017. „Maar er zitten nog wel goede dingetjes in de pijplijn", ver klapt Christian Horner, de Brit se teambaas van Verstappen. Voor de Ferrari-fabriek in het Italiaanse Maranello, waar een reorganisatie in volle gang is, geldt dat ook. Volgens stercou reur Sebastian Vettel weet zijn team wel wat er beter moet. „Er ligt een plan, dus we zouden sterker moeten zijn in de twee de seizoenshelft." Met de Grand Prix van Italië voor de boeg, de week na 'Bel gië', wacht Ferrari snel een be langrijk moment. Het team ba lanceert op het randje van een crisis. Een echec in eigen land kan het team in de spreekwoor delijke afgrond duwen. Er volgen nog negen races. Met veertien punten verschil ligt de strijd om plaats 2 volle dig open. Voor Red Buil en Fer rari gaat het dus om het finetu- nen van de auto's en van de band rollen van de laatste upda tes. „Een aantal circuits zou ons de komende maanden zeker goed moeten liggen", meent Horner. Zijn oogappel Verstap pen, woonachtig in België (en in het bezit van de Nederlandse én Belgische nationaliteit) rijdt de komende dagen zelfs op zijn thuiscircuit. LAATSTE GP S Horner is sowieso verrast door Red Bulls sterke halfjaar. Bij de renstal is het chassis, on danks een flink verbeterde Renault-motor, nog altijd het sterkste punt. Op motorisch vlak kan nog wél terrein wor den gewonnen, maar Red Buil hoeft dit jaar in principe niet meer op een verbetering van de motor te rekenen. Ferrari gaat daar volgens team baas Maurizio Arrivabene wel vanuit. „Wij moeten vooral meer downforce vinden voor on ze auto." Veel tijd had hij daar tijdens de zomerstop van vier weken niet voor: gedurende twee 'vakantieweken' bleven de fabrieken in Italië verplicht ge sloten. Nu ze weer open zijn, kan een beperkte ontwikke lingswedloop worden ver wacht. In een strijd waarin de tails tellen, is elk klein voordeel tje voor 2016 zwaarwegend. Red Buil, dat eerst achter Fer rari lag, is van achtervolger prooi geworden, al achtervolgt het team samen met Ferrari óók het dominante Mercedes. „Ons doel is het gat naar Merce des verder te verkleinen", ver kondigt Horner. „Het is altijd INCLUSIEF EXTRA VOUCHER! EXCLUSIEF VOOR ABONNEES geeft weer gas Premier Mark Rutte bracht gisteren namens de Neder landse regering een eerbe toon aan de Nederlandse olympiërs. De sporters, de coaches en het thuisfront wer den in het zonnetje gezet. ANP Den Haag Op 9 september vindt het openingsgala van Film by the Sea plaats bij CineCity in Vlissingen. Voor PZC Clubleden is het aanbod dit jaar extra aantrekkelijk. Het jaarlijkse gala, waarbij de bezoekers over de rode loper binnenkomen, leidt het begin van het nieuwe Film by the Sea festival in. Nadat u als een celebrity over de rode loper bent binnengekomen wordt u ontvangen met een glas champagne. Vervolgens kunt u langs het buffet lopen, waar dit jaar de Indische rijsttafel voor u klaarstaat. Nadat het welkomstwoord is afgelopen begint de eerste film van het festival, namelijk de film 'Florence Foster Jenkins'. Wanneer de film afgelopen is zal de galafeest plaatsvinden, waar u onder het genot van livemuziek. PZC Clubleden ontvangen bovendien na afloop een voucher van 10,- zodat zij later tijdens het festival naar nog een film kunnen. Locatie: CineCity in Vlissingen Datum: vrijdag 9 september Tijd: vanaf 18.30 uur Prijs: 40,- (incl. voucher t.w.v. 10,-) in de Formule 1 zit de zomer stop erop. Het seizoen gaat komend weekeinde verder met de 'thuisrace' van Max Verstappen in het Belgische Spa. De strijd tussen Red Buil en Ferrari ook. Daan de Geus Spa-Francorchamps 28 augustus België: Spa-Francorchamps 4 september Italië: Monza 18 september Singapore: Marina Bay 2 oktober Maleisië: Sepang 9 oktober Japan: Suzuka 23 oktober VS: Circuit of the Americas 30 oktober Mexico: Mexico Stad 13 november Brazilië: Interlagos 27 november Abu Dhabi: Yas Marina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26