i Overgang Krul naar Ajax definitief PSV zit vandaag bij loting in pot 3 paaltje 25 o^cias chez. Bosz wilde terug naar de ze kerheden van vorig seizoen on der Frank de Boer, zei hij vooraf. De opmerking kwam als een boemerang terug, want het tegen overgestelde gebeurde. Bij alle vier de tegendoelpunten was de verdediging een kwelling voor het oog. De Ajacieden verlieten het uit zinnige Stadion Olimp-2 waar de fans geen benul hadden wat er was gebeurd. Cillessen keek eens naar boven. Zich beseffend dat hij voor de laatste keer in een Ajax-shirt speelde. De club ach terlatend met grote problemen, heel grote problemen. KEEPER AMSTERDAM Ajax heeft zoals verwacht Tim Krul (foto) aange trokken als vervanger van de naar FC Barcelo na vertrekkende Jasper Cillessen. De 28-jarige keeper wordt voor een jaar gehuurd van zijn werkgever Newcastle United, dat dit seizoen uitkomt in het Cham pionship, het tweede niveau van Enge land. Krul speelde sinds vorig jaar oktober geen wedstrij den meer, omdat een zware kruisband blessure hem aan de kant hield. De laatste weken trainde hij wel voluit mee bij zijn club. De ver wachting is dat hij na de in terlandperiode van begin september inzetbaar is voor Ajax. De keeper kwam nooit eerder uit in de eredivi sie, omdat hij al op 17-jarige leeftijd ADO Den Haag verruilde voor Newcastle. Daar groeide Krul, na enkele eerdere verhuurperio- des, uit tot een vaste waarde. Toen waren de Eindhovenaren in gedeeld in pot 1. Dat is de pot die exclusief is gereserveerd voor de kampioenen uit landen die het best scoren op de UEFA-ranking. PSV ontliep op die manier een koppeling aan de titelhouders van onder meer Spanje, Engeland, Duitsland, Italië en Frankrijk. Intussen is Nederland zover af gezakt op de landenranking, dat de 'beschermde status' van pot 1 voor onze kampioen niet meer haalbaar is. Wel pot 3, dus, waarin onder meer ook Dinamo Kiev, Tot tenham Hotspur, Sporting Lissa bon en Club Brugge zitten. Die teams kan PSV niet treffen. Gisteren presenteerde PSV al een speciaal Champions League shirt waarin het zijn uitwedstrij den gaat spelen. Het groene tenue refereert aan de jaren '70 en '8o. Toen droeg PSV in zes Europese campagnes uitshirts van die kleur. Vorig jaar waren ze bij PSV heel tevreden met een poule waarin Manchester United, VfL Wolfs burg en CSKA Moskou zaten. Uni ted als publiekstrekker uit het top segment, Wolfburg en Moskou als tegenstanders waartegen PSV toen op voorhand kansen zag om door te komen. Nu zou een moge lijke 'droompoule' kunnen zijn: Barcelona, FC Porto en Celtic. En een mogelijke 'horrorpoule': Real Madrid, Borussia Dortmund en het Bulgaarse Loedogorets. De loting voor de Europa Lea gue met Ajax, Feyenoord en (zeer waarschijnlijk) AZ is morgen. opeens op de grond ligt. Dat paal tje zie je niet komen. Als je er al met een pedaal tegenaan komt, is het gebeurd." Bakelants verbijt de pijn en raapt zijn fiets op. „Ik ben rustig doorgereden. Ik zag Steven nog liggen en dat zag er niet goed uit. Hij tastte direct naar zijn sleutelbeen. Het is ba len voor hem." Op het moment dat Gianni Meersman (Etixx) voor de twee de keer in vier dagen als winnaar over de streep komt, ligt Kruijs- wijk op zijn rug op een Spaanse stoep. Een handvol toeschouwers verdringt zich om hem, de ronde arts zit rechts van hem. Robert Gesink raapt de fiets van zijn kop man van het wegdek en ploeg- dokter Ger van Olden legt provi sorisch een mitella aan. Dan is al duidelijk: Kruijswijk stapt niet meer op voor etappe zes. Wekenlange voorbereiding, urenlange trainingen worden ten- daag van start te laten gaan. iet gedaan door één ijzeren paal tje. Een hooibaal en een stukje rood-wit lint, een oranje pion of een seingever was voldoende ge weest om Kruijswijk ook van- UITSLAGEN donderdag 25 augustus 2016 ■4 Jasper Cilles- sen na het debacle in Ros tov, waar Ajax een ticket voor het Champions League misliep. FOTO PRO SHOTS In Monaco wordt vanavond om 18.00 uur geloot voor de groeps- fase van de Champions League. PSV weet al een tijdje dat het is ingedeeld in pot 3. De landskam pioen staat daarmee hoe dan ook een ander soort poule te wachten dan vorig seizoen in het miljoenenbal. Maarten Wijffels Eindhoven Steven Kruijswijk breekt zijn sleutelbeen in de Vuelta. foto tv TENNIS New York. US Open, kwalificaties. Mannen: Diez (Can) - Van der Duim (Ned) 6-1 6-0. VOETBAL Champions League. Play-offs, returns. FK Rostov - Ajax 4-1 (1-0). 34. Azmoun 1-0, 52. Jerochin 2-0, 60. Noboa 3-0, 66. Poloz 4-0, 84. Klaassen 4-1 (strafschop). Scheidsrechter: Mazic (Ser). Toeschou wers: 15.840. Rode kaart: 83. Koedr- jasjov (FK Rostov). Gele kaart: Azmoun, Poloz, Navas (FK Rostov), Viergever (Ajax). Eerste duel: 1-1. FK Rostov: Djanajev, Terentjev, Novo- seltsev, Navas, Koedrjasjov, Kalatsjev, Gatcan, Noboa, Jerochin (79. Ezzatolla- hi), Azmoun (73. Boecharov), Poloz (87. Doumbia). Ajax: Cillessen; Tete, Veltman, Riede- wald, Viergever; Bazoer (58. Dolberg), Klaassen, Gudelj; El Ghazi (46. Schone), Traoré, Younes (77. Cassierra). Apoel - FC Kopenhagen 1-1 (0-1) Man. City* - St. Boekarest 1-0 (5-0) M'gladbach* - Young Boys 6-1 (3-1) Salzburg - Dinamo Zagreb* 1-2 (1-1) naar groepsfase (verliezer naar groeps- fase Europa League) Europa League. Play-offs return. Progamma. Vandaag, 20.00 uur: AZ - Vojvodina (eerste duel: 3-0). WIELRENNEN Ronde van Spanje. Vijfde etappe. Viveiro - Lugo: 1. Meers man 171 km in 4.16.42, 2. Felline (Ita), 3. Réza (Fra), 4. Luis Leon Sanchez (Spa), 5. Waeytens (Bel), 6. Valverde (Spa) zelf de tijd, 57. De Kort 1.52, 99. Tankink 3.02, 103. Keizer 3.06, 109. Terpstra 3.09,133. Van Emden 4.02, 134. Gesink, 146. Stamsnijder 4.20, 156. Bouwman 4.23. Opgave: Kruijswijk. Algemeen klassement: 1. Atapuma (Col) 17.39.52, 2. Valverde 0.28, 3. Froome (GBr) 0.32, 4. Quintana (Col) 0.38, 5. Chaves (Col), 6. Samuel Sanchez (Spa) 1.07' 83. Gesink 19.20, 110. Tankink 25.49, 111. De Kort 26.10, 138. Terpstra 31.24,140. Van Emden 32.06,146. Keizer 33.33, 169. Bouwman 36.44, 188. Stam snijder 43.13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25