A Vuelta voorbij door ijzeren 9 O De dramatische seizoensstart van Ajax is compleet. Na een wanvertoning tegen FK Rostov is er weer geen Champions League. 24 VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE donderdag 25 augustus 2016 Kort Janmaat Ploeg Vos blijft bestaan Ondanks het wegvallen van hoofdsponsor Rabobank blijft de wielerploeg rond Marian ne Vos (foto) bestaan. Een aantal van de hui dige geldschieters blijft de ploeg trouw. Ook zijn er nieuwe sponsors. „De financiële ondersteuning komt van kleine partners waardoor de ploeg in 2017 staat. We willen ook graag doorpakken in 2018", aldus Vos. Dubbelslag Van Asbroeck Tom van Asbroeck heeft zijn eerste overwin ning voor Lotto-Jumbo binnen. De Bel gische wielrenner was in de tweede etappe van de Franse etappekoers Tour du Poi- tou-Charentes de snelste in de sprint. De fi nale werd nog ontsierd door een valpartij, waarbij onder andere Nacer Bouhanni was betrokken. De Fransman raakte de leiding in het klassement kwijt aan Van Asbroeck. Van der Duim kansloos Antal van der Duim (foto) is al in de eerste ronde van de kwalificaties voor het US Open uitgeschakeld. De Nederlandse tennis ser was kansloos tegen de Canadees Steven Diez: 1-6 0-6. Ook Thiemo de Bakker speelt in New York kwalificaties, waarvoor Igor Sij sling zich geblesseerd moest afmelden. Robin Haase is door zijn ranking direct toe gelaten tot het hoofdtoernooi. Manager Doping Het monument Ajax moest na twee prijsloze jaren grondig gerestaureerd worden. Met de nieuwe trainer Peter Bosz als vernieuwende op zichter van de verbouwing. Maar de steigers die rond de club staan, zijn zo scheef als de toren van Pi- sa. In plaats van nieuwe frisse moed, is Ajax na een maand se rieus voetballen compleet de weg kwijt. Het gemor dat bij een deel van de achterban hoorbaar was na die verliespartij tegen Willem II zal aanzwellen en breed worden ge dragen. Ajax kan onmogelijk ver der met de aanvallende speelstijl die Peter Bosz voor ogen heeft. De onzekerheid bij de spelers daar over was al zichtbaar en hoorbaar, maar het dieptepunt lijkt na de be schamende vertoning in Rusland bereikt. En hoe reageert de clublei ding op dit historische diepte punt? Gaan zij pal achter Bosz staan? De trainer die ze zo graag wilden om Ajax weer kleur op de wangen te geven? Voorlopig is de aanblik van de historisch gezien beste club van Nederland asgrauw. De competi tie lijkt al vergooid en de Cham pions League bleek een utopie. Misschien maar beter ook, want met dit elftal heeft Ajax daar echt niets te zoeken. De naam van Ajax zegt de loka le bevolking in Rostov vanzelfspre kend nog wel wat. De stadion speaker raakte in alle staten, om dat hij directeur spelerszaken Mare Overmars voorbij zag lopen. Die constatering is pijnlijk: Ajax leeft bij de gratie van het verle den. Hij kon geen speler van de huidige selectie uit zijn hoofd noe men. Want zelfs een modale club als Rostov liep Ajax helemaal onder de voet. Ajax móest scoren, maar van dat uitgangspunt was hele maal niets terug te zien. De Am sterdammers oogden als brugpie pers die het op het schooltoernooi moesten opnemen tegen de exa menklas. Amin Younes, vorige week nog de gevaarlijkste Ajacied, zat gevan gen in de driedubbele Russische dekking. Aan de andere kant bak te Anwar El Ghazi er verschrikke lijk weinig van. Net als alle andere Ajacieden eigenlijk. Zoals bijna gewoonte is gewor den, wijzigde Bosz zijn opstelling opnieuw. Kenny Tete mocht terug in het basiselftal als rechtsback. Joël Veltman, de laatste wedstrij den ongelukkig als vleugelverdedi ger, keerde daarom terug in het hart van de defensie ten koste van de Colombiaan Davinson San- 'Manchester United zal mijn laatste club in Europa zijn. Als het team me nodig heeft, zal ik er staan' Quote van de dag Waar een sneeuwmuur op de top van de Col d'Agnel drie maanden geleden in de Giro een einde maakte aan zijn roze droom, ein digt de Vuelta van Steven Kruijs wijk door een paaltje in het weg dek, net buiten de historische bin nenstad van Lugo. Na het tijdver lies in de etappes drie en vier is de Vuelta van Kruijswijk een dag la ter voorbij, als hij met een gebro ken sleutelbeen wordt afgevoerd naar een Spaans ziekenhuis. Kruijswijk crasht kort nadat Phi lippe Gilbert (BMC) en Simon Clarke (Cannondale) met een vlucht in de finale proberen een sprint te voorkomen. Het is nog ongeveer twee kilometer naar de streep. Bram Tankink ziet zijn kop man naar de linkerkant van de weg gaan en hoort een klap. Vlak voor een muur, opgetrokken van golfplaten, slaat Kruijswijk tegen het asfalt. De Belgische renner Jan Bakelants (AG2R) rijdt achter de Nederlander en gaat ook tegen de grond. Bakelants weet dat een ijze ren paal in het wegdek de oorzaak is geweest voor de crash. „Dit was echt te voorkomen. Het kan toch niet dat er in de laatste twee kilo meter een ongemarkeerd paaltje staat. Ik heb er geen verklaring voor. Dat is gewoon nonchalan ce", aldus Bakelants. Dit was echt te voorkomen „Ik reed achter Steven en ben zelf tegen de grond gegaan. Ik zie geen andere reden waarom Ste ven, die op een rechte weg rijdt, WIELRENNEN WIELRENNEN TENNIS I De transfer van verdediger Daryl Janmaat naar Watford is rond. De ploeg uit de Premier League neemt de rechts back over van Newcastle Uni ted. Janmaat (27) heeft voor vier seizoenen getekend. Hans Jorritsma (foto) stopt na twintig jaar als teammanager bij het Nederlands voetbalelftal. Re den van zijn ver trek is zijn pen sioengerechtig de leeftijd. De 67-jarige Jorrits ma blijft tot ja nuari aan. I Debacle dolend Ajax Daniël Dwarswaard FK ROSTOV Rostov aan de Don Drie Chinese ge- wichtheffers, die in 2008 in Pe king olympisch kampioen wer den, zijn bij nieu we testen be trapt op doping. Cao Lei, Liu Chunhong en Chen Xiexia ra ken mogelijk hun medailles kwijt. —De Duitse voetballer Bastian Schweinsteiger ontkent alle transfergeruchten Feyenoord kan zaterdag in de derby tegen Excelsior weer beschikken over Renato Ta- pia. De 21-jarige Peruaan trainde gisteren weer mee bij de koploper, nadat hij de laatste twee duels ontbrak wegens ziekte. Roda JC heeft Simon Church overgeno men van Milton Keynes Dons. Church speelde op het EK in Frankrijk twee duels voor Wales. Eerder speelde hij voor Charlton Athletic Robbie Keane zwaait af als Iers internatio nal. De 36-jarige spits speelt volgende week zijn laatste interland tegen Oman. De aanval ler van LA Galaxy kwam tot nu toe tot 145 in terlands, waarmee hij Iers recordhouder is. Na vijf dagen is de Vuelta voor Steven Kruijswijk voorbij. In de fi nale van etappe vijf klapte hij op een paaltje in het wegdek dat er nooit had mogen staan zonder markering. Daan Hakkenberg Lugo —Jan Bakelants, renner AG2R

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24