9 Deel van Merzbacher Collectie in Van Gogh Van Duin twijfelde 20 KIJKT TV 1 Frans Bauer en zijn broer Dorus verschillen enorm, maar kunnen niet zonder elkaar. Vanaf zaterdag zijn hun reisavonturen weer op tv. donderdag 25 augustus 2016 ANGELA Ook al verfoei je Linda's Zomerweek tot aan je schoenzolen, één ding kun je niet ontkennen: het is in drie jaar tijd een fenomeen geworden. Ik ken in mijn omgeving heel wat mensen (preciezer geformuleerd: vrouwen) die er al maanden druk mee zijn. In mei beginnen ze voorzichtig te informeren 'of het toch wel komt dit jaar'. Om een paar weken later op in ternet te gaan speuren of er al gasten bekend zijn. De uitzendweek zelf staat al ruim van te voren roodomrand in hun agenda. Nu ze er middenin zitten, mopperen ze dat het niet handig is om die eerst werk- of schoolweek elke avond zo laat (voor de niet-kijker: half twaalf) naar bed te gaan. Maar dat is meer voor de vorm, want natüür- lijk kijken ze. Om vervolgens de dag erna gas ten, uitspraken en de kleding van Linda de Mol grondig te evalueren. Ik zit ook elke avond klaar, want Linda's Zo merweek blijft een opvallend programma. Lin da doet het leuk, ze legt haar bezoek in een warm bad en haar redactie voelt haarfijn aan waar nieuws zit. En dat garandeert dat een BN'er op De Mols tv-veranda net iets opener is dan elders. Om die reden verheug ik me vooral op van avond, als Sylvie Meis op haar stiletto's aan treedt. Ik verwacht niet dat ze zo overrompe lend en begeesterd en vooral móói zal praten over liefde, relaties en haar eigen tekorten op dat vlak als schrijfster Griet Op de Beeck afge lopen zondag in Zomergasten. Maar iets over de hele toestand met Rafael, Sabia en die trits kortstondige affaires van haarzelf moet ze toch wel prijsgeven. Haar voorgangers deze week gaven alvast het goede voorbeeld. Heieen van Royen vertel de bijna schaterend hoe de keurige ouders van haar 22 jaar jongere vriend zich een rolbe roerte schrokken toen ze hun kersverse schoondochter gingen googelen. Ronald Koe man gaf openlijk toe vreemd te zijn gegaan. blijkt lange tijd te hebben gedacht dat de Viennetta ijstaart (die witte staaf van Ola) on gelofelijk luxe en duur was, omdat die bij hem thuis alleen met kerst op tafel kwam. Geloof me, dan ga ik héél vrolijk veel te laat naar bed. Quote van de dag 'Ik heb dingen gedaan waar ik spijt van heb. Nu heb ik een nieuw motto: laat 't gaan' Huwelijk Meuldijk gestrand Oeuvre Award voor Rob de Nijs rans Bauer kon zijn ogen niet geloven. In dat donke re, griezelige hotel in Enge land sloegen de meters van het ghostbusterteam uit. Bi-zar, vond de zanger en presen tator. Zijn broer Dorus haalt er zijn schouders over op. „Ik geloof in hele maal niks." Frans: „Nou, ik vind het toch wel heel frappant als meters op bepaalde plekken uitslaan. Prrrr pr- rr. Er is meer tussen hemel en aar de." Dorus, een beetje nukkig: „Ja, dat denk ik ook. Maar geen spoken." Het tekent de relatie van de broers. Dorus, met zijn 49 jaar de oudste, de rustigste, de meer terughoudende, de re gelaar. Hij laat tijdens het in terview zo nu en dan een zinnetje vallen, maar houdt zich verder koest. Frans, met zijn 42 jaar de jongste, de uitbun digste, de dromer, nooit om een praatje verlegen. Hij ratelt aan een stuk door: „Mijn broer zou hier ge woon rustig een boek kunnen lezen. Ik zou na een paar minuten al afge leid zijn. Hé, een vlinder! Ik wil niets van de wereld missen, dat is mijn motto." Na Bauer's Zigeunernacht, waarin Frans en Dorus op zoek gingen naar hun roots, en drie seizoenen Vive La Frans gaan de broers opnieuw samen op reis. Dit keer doen ze Engeland, Schotland en Ierland aan, op zoek naar de cultuur en muziekstijlen. Ze beleven avonturen over de grens die ze als kind nooit hebben beleefd. Onze ouders konden niet lezen en schrijven; we gingen nooit naar het buitenland" EXPOSITIE Het Van Gogh Museum in Am sterdam exposeert sinds giste ren bijzondere topstukken uit de beroemde Merzbacher Col lectie. Die waren nooit eerder te zien in ons land. Het gaat om werken van kun stenaars als Henri Matisse, Ernst Ludwig Kirchner en Wassily Kandinsky. Zij be schouwden allemaal Van Gogh als een grote inspiratie bron. De tentoonstelling laat zien wat de impact van Van Gogh was op een grote groep kunste naars in het begin van de twin tigste eeuw. De collectie, een verzameling van Werner en Gabrielle Merzbacher, staat be kend als één van de mooiste en beste particuliere kunstver zamelingen ter wereld. In totaal zijn veertien werken te zien in de tentoonstelling Van Gogh inspireert. Matisse, Kirchner, Kandinsky. Hoogtepun ten uit de Merzbacher Collectie, die tot en met 27 november duurt. André van Duin twijfelde lang of hij de door een hersenbloe ding gevelde Martine Bijl zou moeten vervangen bij MAX- kijkcijferkanon Heel Holland Bakt. Uiteindelijk trokken zijn echtgenoot Martin en Martine zelf hem over de streep. Dat vertelt de 69-jarige Van Duin in een interview dat zater dag in het Magazine van deze krant staat. Van Duin: „Dat in getogen presenteren is zulk an der werk dan ik gewend ben, ik vroeg me af of ik mijn ei wel kwijt zou kunnen. Martine zei: je moet het beslist doen, je zult het leuk vinden. En toen dacht ik: ik ga ervoor." Linda Maar de grootste onthulling, voor mij dan, staat op het conto van Simon Keizer. Hij Reageren: angela@persgroep.nl —Actrice Courteney Cox (52) gebruikte botox, maar geeft nu de strijd op. SHOW Belinda Meuldijk en haar 23 jaar jongere man Thierry Duval zijn uit elkaar. Ze trouwden in 2011, maar wo nen al acht maanden niet meer bij elkaar. De 61-jarige schrijfster was voorheen ruim 22 jaar ge trouwd met zan ger Rob de Nijs. NPO RADIO Rob de Nijs krijgt de NPO Radio 5 Oeuvre Award 2016. Dat gebeurt op 20 november tij dens een spe ciaal concert in Theater Amster dam. Collega's brengen daar een hommage aan De Nijs. I Bauer s weer Marlies van Leeuwen F T Dorus en Frans Bauer in Londen, voor het programma Vive la Frans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20