Krol ziet 50Plus wel in kabinet Extra voordelig rechtstreeks vanaf Eindhoven rZÓZ €*15151 Mafs i T askan met dood bedreigd corendon 9 Mensen als Sjuul Paradijs (ex-hoofdredacteur De Tele graaf), Willem Vermeend (oud -bewindsman PvdA) en Klaas Wilting (voormalig politiewoord voerder) hebben al een bijdrage geleverd aan het gisteren gepre senteerde verkiezingsprogram ma. Dus waarom zulke uitgespro ken types niet in het kabinet na mens de ouderenpartij, vraagt Krol zich hardop af in een telefo nische toelichting. „Het is nu ondenkbaar dat er een kabinet mogelijk zal zijn met minder dan vier partijen. Aange zien we best wat zetels in de pei lingen hebben (afgelopen zondag zes zetels bij De Hond, red.), kan het heel goed zijn dat we uitein delijk mee mogen regeren en dan gaan we ook mensen voor het ka binet leveren." Volgens Krol zijn er genoeg goe de mensen beschikbaar voor een post. Hij zegt Paradijs, Vermeend en Wilting 'klinkende namen' te vinden, maar noemt ook partij- voorzitter Jan Nagel en Eerste Ka merlid Martin van Rooijen. „Wat dat betreft staan er nog geen ver zoeken uit, maar al deze mensen denken al volop mee met ons." Vermeend moet hard lachen als hij de vraag krijgt of hij wel licht in de toekomst het kabinet in wil voor soPlus. „Ik word geen minister meer, voor geen enkele partij. Ik ben nog steeds van de PvdA en heb louter als onafhanke lijk adviseur het stuk over oude renbeleid geschreven." Wilting heeft überhaupt niet nagedacht over een toekomst in de politiek. „Al spreekt het programma van SoPlus me aan." Het verkiezingsprogramma be vat in de kern totaal geen nieuwe boodschap: de ouderen zijn de klos door het jarenlange afbraak beleid van kabinetten en dat moet heel snel worden gerepa reerd. Zo moet de pensioenge rechtigde leeftijd terug naar 65 jaar, dient de koopkracht van se nioren te worden hersteld en mag er niet langer worden gekort op de oudedagsvoorziening. Ook moeten ouderen weer volop (thuis)zorg kunnen krijgen. Het programma bestaat verder uit een fiscaal 'werkgelegenheids- offensief voor 45-plussers. De partij wenst ook dat mensen be lastingvrij aan hun kinderen kun nen schenken en eist een basis zorgverzekering met laag eigen ri sico van maximaal 200 euro. Als het gaat om vreemdelingen beleid en law and order is soPlus ineens een stuk rechtser: Neder land mag alleen voor echte nood gevallen een bijdrage geven, gren zen worden beter bewaakt en nieuwkomers krijgen pas na tien jaar een paspoort. Ook moet er meer geld naar het oplossen van misdrijven en dient de wijkagent terug te keren op straat. En er moet meer gevan genisstraf worden uitgedeeld, waarbij geldt: veroordeelden zit ten daadwerkelijk hun straf uit en betalen elke cent misdaadgeld terug aan de samenleving. De terugkeer van Henk Krol als lijsttrekker is niet onomstreden. Eerder werd aangifte tegen hem gedaan vanwege subsidiefraude. Onderzoek door het Openbaar Ministerie leverde geen verden king op en is daarom weer ge staakt. Krol zegt daarover: „Ik ben uitgebreid onderzocht en ze heb ben helemaal niets gevonden. Mag ik dan alstublieft met opge heven hoofd doorgaan? Ik ben 66, maar heb er nog hartstikke veel zin in en pas prima bij de doel groep." Ahmet Taskan (48) gaat vandaag aangifte doen bij de politie omdat hij met de dood wordt bedreigd. Dat zegt de Utrechter, die vorige week in deze krant opriep alle Turkse imams terug te sturen naar Turkije omdat ze 'spionnen van Er- dogan zijn'. Taskan, een kopstuk van de Gülen-beweging in Nederland, werd na deze uitspraak uitge maakt voor verrader en ontving veel hate-mails. De Gülen-bewe- ging is door de Turkse president Erdogan aangewezen als kwade kracht achter de mislukte staats greep in zijn land. Aanvankelijk zei Taskan dat hij geen aangifte wilde doen. „Dat gun ik mijn bedreigers niet", zei hij toen. Nu gaat hij het toch doen. 'Aanhanger van Erdogan roept Turken in NL en België op mij te vermoorden. Mijn bloed zou halal zijn voor Turkse natie', twitterde hij gisteren, verwijzend naar een post op Facebook. Of hij nu beveiligd wordt, wil Taskan niet zeggen. Ook de poli tie doet hier geen mededelingen over. 8 DAGEN V.A Grand Park Lara rkrkrkTktc All Inclusive ALL INCLUSIVE Linda Hotel All Inclusive Grand Park Kemer All Inclusive corendon.nl ©02375106O6 dinsdag 23 augustus 2016 50Plus-lijsttrekker Henk Krol heeft grootse plannen. On danks die paar zetels in de pei lingen wil hij straks regeren en opvallende bewindslieden voor het kabinet leveren. Edwin van der Aa Den Haag Henk Krol is weer lijsttrekker van 50Plus bij de volgende verkie zingen. FOTO ROBIN UTRECHT/ANP Wim Langejan Utrecht 3 DAGEN VERTREKSEPTEMBER Vertrek september augustus VERTREK AUG. €549 Fijn privéstrand op circa 200 meter Zeer ruime kamers voor gezinnen 2 zwembaden met aquapark Gratis wifi in de lobby publieke ruimtes Buffet- a-la-carterestaurant Beoordeeld met een 8.3 VERTREK SEP. £449 Schitterend privéstrand Buffet- a-la-carterestaurant Beoordeeld met een 8.3 Direct aan het strand van Beldibi Zwembad met 2 glijbanen Beoordeeld met een 8.0 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9