2® Het Finse concept 'MijnTafel' krijgt ook vestiging in Goes fcft Bimanum BEVELANDEN EN THOLEN 7 De kindervakantieweek in Kapelle is voor kinderen én leiding leuk Tijdens de bazaar kan ik aan iedereen laten zien wat ik gemaakt heb Voor even zijn een hamer en spijkers belang rijker dan de mobiele telefoon. Hutten bouwen en spelletjes spelen, dat is waar het tijdens kindervakantieweek Rommeldam om draait. Het gehamer op het scou tingterrein aan het Ka pelse Bospad is al op de parkeerplaats van sport centrum Groenewoud te horen. Thijs (11) timmert samen met zijn vrienden Dylan (12) en Dennis (11) aan het hoogste bouwwerk op het terrein: de boerderij van oma Duck. Het thema voor de kinde ren van de B-groep (de groepen 6, 7 en 8) is 'strips' en dus toveren de de deelnemertjes het grasveld in een paar dagen tijd om tot een re plica van Duckstad. Ook alle andere activiteiten, zo als het levend stratego en de speur tocht, staan in het teken van be kende striphelden. Een leuk the ma, vinden de drie jonge Kapellen- aren. Ze lezen best graag strips. „Als ik geen wifi heb", zegt Dylan er snel achteraan. Het leuke aan Rommeldam vindt hij dat hij zijn vrienden weer ziet. Dennis knikt. Hij heeft nu al zin in de bazaar. „Dan kan ik aan iedereen laten zien wat ik gemaakt heb." Het programma van Rommel dam heeft al jaren dezelfde onder delen, maar is nog altijd in trek bij de basisschooljeugd. Het aantal aanmeldingen voor de A-groep (groep 3,4 en 5) is met 110 wat aan de lage kant, maar de B-groep heeft, net als voorgaande jaren, ruim r8o deelnemers. Voor Eveline de Klerk is het ie der jaar weer een feestje. De vrij willige hoofdleiding van de B-groep is er dit jaar voor de acht tiende keer bij. Ze kan zich geen zomervakantie meer voorstellen zonder Rommeldam. „De sfeer is altijd goed. Ik vind het zó leuk om de reacties van de kinderen te zien als ze lekker aan het timme ren zijn. En niet alleen dat, ook met de leiding onderling is het erg gezellig." Klasgenoten Veerle, Lois en Kir- sten (alle drie 9) zijn voor het eerst bij de B-groep en dat bevalt hen goed. Met veel plezier bou wen ze aan het geldpakhuis van Dagobert Duck. Dat timmeren echt niet alleen iets voor mannen is, bewijzen de hamers in hun handen. „Wij zijn meer jongensmeisjes", legt Kir- sten uit. Veerle knikt en wijst op haar broek. „Wij dragen bijna nooit jurkjes." Haar klasgenootje Lois vult aan: „En we zitten op stoere sporten: voetbal en karate." Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! -8 t/m 26-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur Goes In Goes opent op 17 september de eerste Zeeuwse vestiging van MijnTafel. Aan het Schuttershof 17-20 begint eigenaresse Marein Wagenaar met het Finse concept waarbij iedereen die dat wil zelf gemaakte, tweedehands of nieu we spullen kan verkopen. In het Scandinavische land be staat MijnTafel al meer dan twin tig jaar. Het idee is om iedereen, van webshops die behoefte heb ben aan een fysiek verkooppunt tot particulieren die hun zolder willen opruimen en hobbyisten die een platform zoeken om hun zelfgemaakte producten te verko pen, een professionele winkel ruimte te bieden. Zij kunnen een tafel huren voor minimaal een week, hun spullen er op uitstal len en de prijs bepalen. De win kel verkoopt de spullen en be taalt de opbrengst uit. In Neder land zijn momenteel dertien ves tigingen van MijnTafel. De komst van MijnTafel Goes betekent ook herinvulling van het pand van het failliete Schoenenreus. Info: www.goes.mijntafel.nl Tel. 0118-410444 dinsdag 23 augustus 2016 Met een hamer en wat spijkers maak j e ze zo blij als een kind Een vast onderdeel van de Kapelse kindervakantieweek Rommeldam is het hutten bouwen. Vanwege het thema 'strips' worden het Duckstad-gebouwen. foto marcelle davidse Ellen Jobse Kapelle Dennis, deelnemer Rommeldam www.jagertolhoek.nl BOUWMATERIALEN Luc Oggel Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Livingstoneweg 40 Goes Tel. 0113-246690

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71