Online stedengids maken met de tips van je vrienden 5 Zo houd je je vakantiegevoel vast Reisapp 5 TIPS hart te volgen en te zoeken naar mensen die je willen ondersteunen in de dingen die je wil doen." Je kunt veel meer dan je zelf denkt „Als je iets wil, dan kun je heel veel. Dat heb ik inmiddels wel geleerd. Ik heb vijfjaar een eigen bedrijf gehad als makelaar. Dat ging overigens ook niet zonder slag of stoot. Toen mijn schoonzoon mijn website maakte, kwam er een foto van mij bij te staan. Ik kwam met mijn eigen kop op in ternet, dat vond ik zo spannend dat ik het liefst een blokje omliep met een zak op mijn hoofd. Best eng, dat ik in mijn eentje op de markt kwam. Maar je moet bereid zijn om een aantal grenzen over te gaan. Dat geeft heel veel voldoening. Helaas heb ik mijn bedrijf aan de wilgen moeten hangen. Ik begon in 2008 met mijn kantoor en toen zette net de economische crisis in. Om toch aan een inkomen te komen, maakte ik ernaast strandtenten schoon. En alles wat binnenkwam, herinvesteerde ik in mijn bedrijf. Uiteindelijk moest ik het toch opge ven. Daar was ik onwijs verdrietig over. Houdt het dan nooit op, dacht ik. Toch heb ik ook altijd gedacht dat het misschien wel een hoger doel diende. Want wat ik nu doe, vind ik geweldig. Als ik mijn opleiding tot Ik moest mijn bedrijf aan de wilgen hangen. Daar was ik onwijs verdrietig over systeemtherapeut heb afgerond, zou ik graag met groepen willen werken, voornamelijk vrouwen. Ik merk dat die vaak meer met hun omgeving be zig zijn en daardoor zichzelf verge ten. Het lijkt me leuk om daar trai ningen over te kunnen geven." Je mag best trots zijn op jezelf „Je mag best tegen jezelf zeggen: ik heb het toch maar gedaan. Vergeet niet om te genieten van de dingen die je leert en de ontwikkeling die je doormaakt. Het is misschien ook wel een beetje Zeeuws om dingen niet zo groot te maken. Complimenten wor den bijvoorbeeld heel vaak wegge wuifd. Als je zegt dat iemand een leuk jurkje aanheeft, dan krijg je te horen dat het maar een koopje was. Geniet ervan!" Flamyngo is een verzameling stedenreisgid- sen. Dit keer zijn het geen journalisten die popu laire locaties voorschote len, zoals in Lonely Planet, maar je vrienden die je door een nieuwe stad lei den. „Het scenario is erop ge richt dat jij aan vrienden tips vraagt over een vakan tiebestemming die zij al kennen. Dat doe je bijvoor beeld via Facebook of Twit ter. De app brengt al die tips samen", zegt Graven. Een voorbeeld: je bezoekt voor het eerst Parijs. De Eif- feltoren en het Louvre staan al op je wensenlijstje. Maar waar moet je heen voor de beste macarons en wat is een romantische plek om te dineren? In de app kun je een ver zoek uitzetten. Daar maakt Flamyngo een link van die je deelt via Facebook, Twitter, WhatsApp of in een e-mail. Vrienden die erop klikken, kunnen tips toevoegen. Die komen in jouw reisgids voor Parijs terecht. kunnen dromen en plannen waar ze straks gaan lunchen en wat ze willen zien. Man nen houden meer van spon taan ontdekken." Vrouwen delen de tips ook liever met elkaar, denkt de ondernemer. Dankzij de persoonlijke tips ontstaan in de app voor elke stad reis gidsen. Door samen te werken met de app Foursquare, waarin talloze restaurants, cafés en hotels staan, verschijnt er een foto bij en krijgen alle genoemde locaties een fla- mingovormige markering op de kaart. Ontdek je zelf plekken, dan kun je die toevoegen en op verzoek delen met een vriend. „Zo flamyngoën we erop los", hoopt de initia tiefnemer. Flamyngo is gratis te down loaden in de Appstore. Aan een Androidversie wordt gewerkt. Graven: „Elke gids heefteen inbox,je krijgt meteen bericht als ie mand met een tip komt en dan bepaal jij: ik vind die tof of niet. Kies je 'accepteer', dan komt die tip in jouw reisgids." Een vrouw reist anders dan een man. Ze droomt en plant vooruit De doelgroep bestaat vooral uit vrouwen tussen 25 en 40 jaar die meer dan vier keer per jaar op reis gaan. Dromen „Vrouwen reizen anders dan mannen. Ze willen dinsdag 23 augustus 2016 Na een vakantie loop je vaak snel ler dan je zou wil len weer in de tredmolen. Wil je dat ontspannen gevoel vasthou den? Vijf tips. 1 Avondjes vrij. Het helpt om vóór de vakantie, of direct bij thuis komst wat blije vooruitzichten in te plannen, zo blijkt uit onderzoek. Reser veer een film of etentje. Als je wat avondjes vrijhoudt, houd je je vakantie gevoel langer vast. 2 Afspraak met jezelf. Plan vóór je vakantie Maak geen to do-lijstje, fotodreamstime een afspraak in je werkagenda om e-mails weg te wer ken. Laat je afwe zigheidsassistent bijvoorbeeld mel den dat je pas twee dagen later begint. Zo geef je jezelf de ruimte. 3 Kijk terug en geniet. Heb je je kunnen bezinnen in de zomer? Kijk niet alleen terug op wat er mag veran deren in je leven, maar benoem ook wat goed gaat. Waar ben je trots op? Maak er een ta da-lijstje van. Dat geeft een beter gevoel dan een to do-lijst. 4 Ontdek en ver wonder. Het helpt om je te blij ven verwonderen zoals je dat op va kantie deed. Leg de lat niet te hoog: verbaas je over een mooie wolk of een andere route die je ontdekt. Hoe lager die lat, hoe meer wonderen en vreugde in je leven. 5 Wees niet cynisch en negatief (over an deren). Dat doodt het verlangen om te onderzoeken, begrijpen en erva ren. Op reis heb je je opengesteld, doe dat thuis ook. Koester je nieuws gierigheid en zweer je cynisme en ne gativisme af. 44 Door Misha Melita Als het aan oprichter Maarten Graven (31) ligt, wordt 'flamyngoën' net zo'n gebruikelijk werk woord als googelen of appen. Zijn app Flamyngo brengt reistips van je vrienden bij elkaar. Maarten Graven bedacht de Flamyngo- app speciaal voor vrouwen, foto flamyngo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50