'Hotelketen Bastion laat zelf hygiëne onderzoeken' 4 NI Sander Dekker is van alle markten thuis AAN DE SLAG In het onderzoeksverhaal van De Limburger vertelden medewerkers dat er kakkerlakken en ratten door de Keukens en restaurants lopen en dat zou worden gesjoemeld met de houdbaarheid van voe dingswaren. Directeur/eigenaar Maik Wil- lems liet gisteren weten dat een onderzoeksbureau de 'situatie in de hotels' gaat bekijken. „Hygiëne is een voornaam goed en daarover mag geen twijfel bestaan", aldus Willems in de verklaring. Hij wijst verder op de goede be oordelingen van Bastion-gasten op de website Booking.com voor 'schoonheid en hygiëne'. De mede werkers die de kat de bel aanbon den zijn volgens de directeur 'van wege disfunctioneren niet langer werkzaam bij Bastion'. Boete De Bastion-hotelketen heeft vorig jaar van de NVWA (Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit) een waarschuwing gehad wegens te kortschietende hygiëne in het fili aal in Heerlen. Ook werd aan Bas tion Geleen een boete opgelegd. Dat blijkt uit inspectierapporten die gisteren, na een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur, zijn vrijgegeven. De NVWA heeft de landelijke Bastion-keten sinds 2010 geen goedkeurend groen label meer ge geven vanwege geconstateerde te korten op het gebied van hygiëne en opslag. Uit de nu openbaar gemaakte rapporten blijkt dat het Bastion-fi liaal in Heerlen in mei 2015 een of ficiële waarschuwing kreeg na een inspectiebezoek. Aanleiding voor de controle vormde een 'klacht/voedselvergiftiging', blijkt uit de documenten. Productresten Bij de controle werd vastgesteld dat een radiator en de wand erach ter vol 'oude aangekoekte vetres- ten en stof zaten. Ook de randen van de vaatwasser waren 'bezet met oude productresten'. Er zaten 'oude aangebrande productresten' op de ovens en het serviesgoed dat uit de vaatwasser kwam was niet schoon. Bastion kreeg de opdracht de ge breken onmiddellijk te verhelpen en deed dat ook. De NVWA stelde ook vast dat uitvoering van het schoonmaakplan onvoldoende werd gecontroleerd. Bastion zou dit verbeteren, blijkt uit de docu menten. Politiek draait om communicatie en oneliners. Wie het publiek wil prikkelen, geeft af en toe een politieke speldenprik. Ook in Frankrijk. Vorige week verscheen een boek waarin de socialistische president Francois Hollande aan twee journalisten 'nieuws' toever trouwt. Ja, hij 'heeft zin' om mee te doen aan de verkiezingen, be kent hij voor het eerst. „Alleen als er een kans is dat ik ook win." Een rechts weekblad publiceer de kort daarvoor een interview met oud-president Nicolas Sarko zy. De titel: 'Zijn laatste ontboeze mingen voor de strijd begint'. En gisteren kwam dan het nieuws: Sarkozy, die de verkiezingen won in 2007 en verloor in 2012, stelt zich in 2017 ook weer kandidaat. Het duurt nog acht maanden voor er in Frankrijk presidents verkiezingen worden gehouden, maar in de coulissen lopen de po tentiële deelnemers zich al voor zichtig warm voor 'de strijd'. Pre sident Hollande wikt en weegt nog of hij zich opnieuw kandi daat stelt. Het boek is bedoeld als opwarmertje: de president kan er zijn boodschap alvast kwijt. Nicolas Sarkozy schreef een boek, dat morgen verschijnt, en waarin hij aankondigt mee te doen aan de verkiezingen. In in terviews laat Sarkozy dag in dag al uit politieke proefballonnetjes op: om te testen of zijn voorstel len goed vallen. Aan ambities dus geen gebrek. Sarkozy, die won in 2007 en verloor in 2012, wil in 2017 weer president van Frankrijk worden Zowel de Socialistische Partij van Hollande als Les Républicains van de rechtse Sarkozy moeten officieel nog hun presidentskan didaat aanwijzen. En in allebei de partijen lopen nog veel meer mensen met soms torenhoge am bities rond. Binnen Les Républicains staan al zo'n vijftien kandidaten in de startblokken en is oud-premier Alain Juppé een van de grootste kanshebbers. Juppé geldt als een man van het midden, waar Sarko zy vooral probeert rechtse en ex treemrechtse kiezers achter zich te krijgen. Links, bij de Socialistische Par tij, kan president Hollande even eens op een leger aan concurren ten rekenen. Afgelopen weekend stelde oud-minister Arnaud Mon- tebourg zich kandidaat, nadat eer der al vijf andere socialisten dat hadden gedaan. Ook binnen de Socialistische Partij spelen ideolo gische verschillen. Aan de ene kant zijn er sociaal-democraten, zoals premier Manuel Valls, die het bedrijfsleven meer lucht wil len geven. Aan de andere kant staan de traditionele socialisten, zoals Montebourg, die meer staatsinvloed en protectionisme bepleiten. De politica die zich tot nu toe het minst roert, is ook de politica die het best scoort. Marine Le Pen van het extreemrechtse Front National eindigt in opinie peilingen steevast op de eerste of tweede plaats als meest populai re politicus. Ze heeft de afgelo pen jaren een enorme opmars doorgemaakt, maar ook in het huidige klimaat groeit haar popu lariteit. Ze hoeft niets te zeggen om stemmen te winnen. De angst voor nieuwe aanslagen en de angst voor moslimextremisme zijn voldoende om haar nóg po pulairder te maken. dinsdag 23 augustus 2016 IJSSELSTEIN Solderen, las sen, een baby in bad doen en een optreden als kapper: staatssecretaris Sander Dek ker draait er zijn hand niet voor om, zo liet hij gisteren zien. Bij de opening van het nieuwe schooljaar op het Cals College in IJsselstein toonde hij zich een nieuwsgierige leerling'. Gisteren begonnen alle scholieren in de regio mid den na de zomervakantie weer aan het nieuwe school jaar, hetzij achter de boeken, hetzij met praktijkonderwijs zoals hier. foto's jerry lampen HEERLEN/MAASTRICHT Hotel keten Bastion laat een extern bu reau onderzoek doen naar de hy giëne in de vestigingen Heerlen en Maastricht. Aanleiding vormt de publicatie afgelopen zater dag waarin voormalige medewer kers een boekje open doen over hygiënische wantoestanden in deze hotels. Franse politiek loopt zich warm Oud-president Nicolas Sarkozy gaat het nóg een keer probe ren: de verkiezingen winnen. De Fransen zijn nog volop met vakantie, maar de politici lopen zich al warm: over acht maan den worden in Frankrijk presi dentsverkiezingen gehouden. Frank Renout Parijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4