O CD ZEELAND 11 Mark Boot pakt de leiding in Antwan Tolhoek stijgt in klassement Suurmond grijpt naast WK-ticket k Marathonploeg Mesu heeft nog geen sponsor SKEELEREN NIELS MESU A Voetbal MOTORCROSS Mark Boot (hier op archieffoto) heeft de lei ding genomen in de strijd om de Belgische Challenger Cup. De motorcrosser uit Burgh-Haamstede eindigde in Orp le Grand als tweede in de klasse inters MX 2. Bij de Inters Open sprokkelde Stefan Hage (Kapelle) wat puntjes. Hij werd zeventien de, achttiende en twintigste. Bij de Masters (veteranen) is Aswin Vandamme uit Zuid- dorpe de verrassende leider in de titelstrijd. In Wallonië speelde de Zeeuws-Vlaming niet echt een hoofdrol, maar de tiende plaats in het dagklassement was toch vol doende om de leiding vast te houden. Antwan Tolhoek is drie plaatsen gestegen in het klassement van de Tour de l'Avenir. De wielrenner uit Yerseke staat na de derde etappe nu veertiende. In de derde rit, die de renners over een af stand van ruim 171 kilometer van Bourg-en-Bresse naar Autun voerde, eindig de Tolhoek als achttiende. De zege ging naar de Noor Kristoffer Halvorsen. Beste Ne derlander was Joris Nieuwenhuis op een zesde plaats. Amund Grondahl behield de leiding in het algemeen klassement. Van daag staat er een tijdrit over 16,5 kilometer op het programma. Triatleet Marcel Suurmond uit Vlissingen heeft zich niet kunnen kwalificeren voor het WK halve triatlon in 2017. Hij kwam zondag bij een kwalificatiewedstrijd in de Amerikaanse staat New Hampshire tekort om een ticket te bemachtigen. Suurmond (40) kwam na 1,9 kilometer zwemmen, 90 kilometer fietsen en 21 kilo meter hardlopen uit op een tijd van 4.42.28 uur. Daarmee werd hij 115de overall en 14de in de categorie mannen 40-44. De Walchenaar plaatste zich een maand ge leden in de VS wel voor de Iron Man van Hawaii. Die wedstrijd is medio oktober. Voetbal Karten 1VII Niels Mesu schuilt voor de regen vlak voor de start van het NK skeeleren, foto vincent riemersma/orange pictures Marathonschaatser Niels Mesu legt de basis voor de wintermaanden in de zomer. Met onder meer skeeleren. Natuurlijk vond Niels Mesu dat hij zaterdag in Hallum had moeten winnen. „Er lagen kan sen voor me. Maar dan had ik eerder op de koploper, Cris- pijn Ariëns, moeten gaan jagen", zei de uiteindelijke nummer twee van het NK skeeleren. De Middelburger was echter niet ontevreden over de winderige wedstrijd over 100 kilo meter. „Ik heb gezien dat ik nog al tijd een neusje heb voor het juiste moment om te demarreren. Boven dien is het weer eens aangetoond dat de besten komen bovendrijven als het zwaar wordt." Mesu (24) zit midden in zijn voor bereiding op het nieuwe schaatssei zoen. De winnaar van de Alternatie ve Elfstedentocht gebruikt de zomer maanden - net als alle andere mara thontoppers - om de basis te leggen voor de winter. „Wat we nu doen, is heel veel trainen op duurvermogen. We kweken veel inhoud. Als we straks weer op het ijs staan, zijn de trainingen niet meer zo intensief." De Walchenaar heeft al wel weer de schaatsen ondergebonden - in juni en afgelopen week - maar zit voornamelijk op de fiets. „Eigenlijk had ik ook nog wel wat meer willen skeeleren dan ik nu heb gedaan", zei hij. „Ik heb maar twee wedstrijden gereden. Ik had wel het EK willen rij den deze zomer, maar was aan het begin van de zomer niet goed ge noeg om geselecteerd te worden." Mesu, in maart uitgeroepen tot 'marathonschaatser van het jaar', ver trekt deze week naar Livigno. Daar, in het noorden van Italië, verblijft hij met de ploeg drie weken op hoog te. „We gaan daar fietsen en skeele ren. Daar gaat het nog om het duur vermogen te vergroten en omdat we op 1800 meter hoogte zitten, krijgen we extra rode bloedlichaampjes in ons bloed. Daarna gaan nog twee we ken door in Grossetto, aan de kust. Daar gaan we volle bak. Dan trainen we vier keer op een dag en moeten we elke keer tot het gaatje gaan." Elfstedentocht Het seizoen begint eind oktober weer. Op de zaterdagen en zondagen zal hij door Nederland trekken voor de wedstrijden van de KPN Mara thoncup. Tussendoor, in januari en februari, zijn de natuurijswedstrij- den in Oostenrijk en Zweden. Stiekem hoopt Mesu, zoals elke marathonschaatser, op een Elfsteden tocht. „Daar was deze wedstrijd in Hallum ook een mooie training voor", vertelde hij. „Niet zozeer van wege de afstand, maar vanwege het feit dat we zonder coach reden. We waren geheel op onszelf aangewe zen. Je moest maar afgaan op je ge voel. Het was, zo had de ploeglei ding aangegeven, een training in het lezen van een wedstrijd. Nou, met dat gevoel zat het wel goed." Mesu ging er namelijk, nadat hij het in het eerste uur van de race moeilijk had gehad vanwege de re gen, op het juiste moment vandoor. De afgelopen winter al zo aanvalslus- tige rijder zette aan en kreeg Cris- pijn Ariëns en Gary Hekman, de late re nummer drie, mee. Samen bouw den zij een aardige voorsprong op. Na vele kilometers vonden Erwin Mesu - uiteindelijk vierde - en Si mon Schouten de aansluiting, maar al snel waaiden zij er weer af. „Hun inhaalrace had veel kracht gekost", vertelde Niels Mesu. „Wij hadden ontspannen gereden en waren nog best fris, terwijl Erwin en Simon het heel zwaar hadden. Ze moesten hun inspanningen snel bekopen. Toen was het weer aan Crispijn, Gary en mij." Ariëns demarreerde als eerste en sloeg een gat. Mesu bleef rustig en liet favoriet Hekman het jaagwerk opknappen. „Ik heb eerst zijn bordje leeg gegeten en ben toen zelf ge gaan", vertelde Mesu. „Maar wel te laat. Toen was het verschil niet meer goed te maken." HALLUM De marathonploeg van Niels Mesu heeft nog geen nieuwe hoofdsponsor. „Dat is lastig. We zul len de eerste wedstrijden waarschijnlijk rijden in zwarte pakken", zei de Middelburger. „We moeten ho pen dat een nieuw bedrijf zich dan nog meldt. De kos ten worden in de tussentijd gedekt door Clafis, de sponsor van onze langebaanploeg." Mesu zit in het grote keurkorps van topcoach Jillert Anema. Het eerste vijfkoppige team van hem reed af gelopen winter onder de naam Royal A-ware Fonter- ra, het tweede ging de wedstrijden in als Team Tjolk. Mesu: „Voor komend seizoen hebben we zeven rij ders. Er wordt aan gewerkt om er nog drie buitenlan ders bij te krijgen. Dan kun je een tweede ploeg for meren en weet je in elk geval zeker dat je bij elke wed strijd opgesteld wordt. En in dat geval vind ik het niet erg om weer in het tweede team te zitten, hoor. Afge lopen winter beviel me dat goed." dinsdag 23 augustus 2016 WIELRENNEN TRIATLON De wedstrijd voor ID-renners in het Bel gische Haasdonk verliep voor de Zeeuwen succesvol. Joannathan Duinkerke moest in de spurt wel de tandem van Seen en Perry Me- gens voor laten gaan. De Goesenaar werd overall tweede. Walter Pollet (Hulst) finishte als tweede en Richard Proost (Schoondijke) achtste. Irma van Duijn zegevierde bij de vrou wen. Quinty van de Guchte behaalde twee po diumplaatsen bij wielerwedstrijden in België. De renster uit Driewegen kwam uit bij de junio ren. In Overmere werd Van de Guchte derde, in Ledegem sprintte ze naar een tweede plaats. Jimmy de Bruyn (Sint-Jansteen) werd in een wielerkoers voor elites in Overmere-Berla- re veertiende. Pieter Israel (Kruiningen) legde beslag op de achttiende plek. O Voor Hoofdplaat is het bekertoer nooi voorbij. De club kon zater dag tegen Wal cheren geen elf tal op de been brengen. Omdat het duel ook niet verplaatst kon worden, werden de andere duels door de KNVB geschrapt. Juriën Dam wordt de presen tator van het programma CTV Voetbal. Hij volgt Pim van Kampen op, die de wekelijkse talkshow vanaf september 2013 leidde. Dam (25) was afgelopen jaar al eindredac teur van CTV Voetbal. 1 Leroy Jagesar heeft in Berghem de zesde NK-wedstrijd kar ten gewonnen. Daarnaast vero verde de Middel burger ook een ticket voor de Grand Finals in het Italiaanse Sarno. Inzet is de WK-titel. ■E o q. Nog altijd neusje voor het juiste moment Roeland van Vliet Hallum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40