tui WD Veere verontrust over traagheid van college B en W BiJisamm WALCHEREN 7 Wahid Omar (34) uit Afghanistan doet mee aan ringrijden in Ouwerkerk Het begon als grapje. Zoals alle negentien deelnemers van het ringrijden in het oudste dorp van Dui- veland zich voor de lol hebben in geschreven. Maar als Wahid er gens voor gaat, dan gaat hij er ook voor. Wahid Omar (34) is geboren in Afghanisten, maar woont inmid dels al langer in Zierikzee dan hij in Kabul gewoond heeft. Hij was dertien toen hij met zijn zwager, oom en een stel neefjes de oorlog ontvluchtte richting Rusland. „We hebben daar twee jaar geze ten, maar het was er nog bijna slechter dan in Afghanistan. Toen heb ik besloten in mijn eentje naar Nederland te gaan." Water Op zijn vijftiende kwam Wahid aan in het asielzoekerscentrum van Lochem. „Waar wil je naar toe, vroegen ze daar. Ergens waar water is, zei ik. Ik was een keer in Hoek van Holland geweest en dat vond ik zo mooi, die zee. Na vier maanden kreeg ik te horen dat ik naar Zierikzee zou gaan. Ik keek op de kaart en zag allemaal water. Ik dacht: perfect!" Wahid belandde in een huis met andere minderjarige asielzoe kers. „Allemaal uit andere landen. Rusland, Bangladesh, China, Roe menië, Armenië, Moldavië. Ik weet het al niet eens meer. De Moldaviër is teruggestuurd, die jongen uit Bangladesh is veronge lukt, de Armeen woont in Goes. De rest ben ik uit het oog verlo- Paardrijden kon ik niet. Sterker, ik had nog nooit op een paard gezeten ren." Zelf is Wahid elektriciën ge worden. Hij werkt bij installatiebe drijf Saman en heeft een huis ge kocht in Zierikzee. In zijn vrije tijd rijdt hij motor en mag hij met vrienden graag ergens een biertje drinken. Bijvoorbeeld in Ouwerkerk, waar Martijn Boonman knipcafé De Barbier sinds een halfjaar nieuw leven inblaast. Toen die deelnemers zocht voor het ringrij den in september, was Wahid er als de kippen bij. „Mijn vrienden kwamen niet bij van het lachen. Maar ik ben serieus. Ik wil het echt proberen." Er is echter één probleem: Wa hid kan niet paardrijden. Sterker, hij heeft nog nooit op een paard gezeten. „Ja, één keer, in de Arden nen. Toen was ik doodsbang. Maar ik heb ringrijden gezien in Middel- Ik mis mijn familie, maar als ik daar ben, wil ik altijd gelijk weer terug. Ik herken Kabul niet meer burg en ik vond het mooi. Ik ben erover gaan lezen, wat het in houdt en waar het vandaan komt. Het is een mooie sport. In Afgha nistan doen ze aan buskashi, waar bij mannen op paarden tegen el kaar strijden om een dode geit. Die gooien ze dan door de lucht. En volgens mij doen ze ook nog iets met een ring, maar dat weet ik niet zeker. Ik heb de sport één keer live gezien, toen ik klein was, maar het was veel te heftig." Nee, laat Wahid maar ringrij den. Over twee weken, op zater dag 3 september, hijst hij zich in het witte pak en doet hij een oran je sjerp om. „Ik wil de gouden pol lepel winnen." Thuis Tot die tijd mag hij oefenen op de trekpaarden van Jacco Groenen dijk, uit Noordwelle. Heeft Mar tijn van het café geregeld. „Ik vind het gewoon zo mooi dat zo'n jon gen uit Afghanisten zo goed te rechtgekomen is. Moet je nou toch zien, wat een leuke gast. Hoe hij zijn leven voor elkaar gebokst heeft. Zo kan het ook, weet je, in plaats van dat gezeik over vluchte lingen." Wahid glimlacht. Als iemand geïntegreerd is, dan is hij het wel. „Ik ga altijd naar de visserijdagen in Bru en de Havendagen in Zie rikzee. Soms mis ik mijn familie, maar als ik daar ben, dan wil ik al tijd gelijk weer terug. Ik herken Kabul niet meer." Het voelt dub bel voor Wahid, want eenmaal te rug in Zierikzee, is hij ook een poosje van slag. „Maar dit is nu wel mijn thuis", zegt hij. Alleen de zee valt een beetje tegen. Ik blijf bang van water; misschien is ringrijden beter aan mij besteed. Ik zal mijn familie een selfïe ap- pen, vanaf het paard Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! -8 t/m 26-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur De Veerse VVD-fractie vindt het 'onwenselijk' dat de gemeente twee vergunningen moest verle nen omdat het college van burge meester en wethouder te laat heeft gereageerd op beide aanvra gen. Het gaat om de uitbreiding van een minicamping aan de Dorpstraat in Gapinge van 15 naar 18 standplaatsen en vervan gende nieuwbouw van een wo ning aan het Duinstraatje in Zou- telande. De WD maakt dat kenbaar in schriftelijke vragen aan het colle ge. De raadsfractie schrijft het 'onwenselijk en 'verontrustend' te vinden dat in beide gevallen te traag is gereageerd en wil weten wat er nu exact is verleend. De WD vraagt zich af of de be slissingen van B en W anders was geweest als die binnen de wettelijke termijn was genomen. De raadsfractie wil ook weten waarom het college niet op tijd heeft gereageerd, of en hoe vaak dat de afgelopen jaren is gebeurd en wat het college doet om dat te voorkomen. Toppunt van integratie Wahid Omar, geboren in Afghanistan, doet op 3 september mee aan het ringrijden. Tel. 0118-410444 dinsdag 23 augustus 2016 'Ik wil de gouden pollepel winnen' Wendy Wagenmakers Ouwerkerk —Wahid Omar www.jagertolhoek.nl BOUWMATERIALEN Annemarie Zevenbergen Domburg Wahid met een paard in de wei bij stal Balans in Dreischor. Over twee weken hijst Wahid zich in het wit om mee te doen aan het ringrijden in Ouwerkerk. foto marieke mandemaker Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Livingstoneweg 40 Goes Tel. 0113-246690

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35