'Kwaliteit zat bij Inter, nu nog spelen als team' 25 Roma de groepsfase van de Champions League te bereiken Tegen Frankrijk zal het in de WK-poule lastig worden, maar de overige landen hebben mindere spelers dan wij hoe hij erboven op zit", merkt Strootman. „Elke dag weer. Hij is heel emotioneel betrokken, je zag nu zelf hoe hij meeleefde langs de lijn. Hij is ook heel direct en dui delijk. Dat is alleen maar goed voor ons." Strootman vindt het leuk, de groeiende Nederlandse invloed in de Serie A, met nu ook De Boer als trainer erbij. „Dat er weer meer Nederlandse spelers komen is meer dan toeval." Hij wijst op Marten de Roon, die onlangs ver kaste naar Middlesbrough. „Die kwam van Heerenveen, dus niet van een topclub, en heeft het echt uitstekend gedaan bij Atalanta. Wesley Hoedt was ook nog onbe kend bij AZ en speelde vorig jaar meteen veel bij Lazio. Clubs den ken dan: hé, die Nederlanders kun nen toch wel wat. Stefan De Vrij zat voor zijn blessure bij de beste verdedigers van de hele Serie A." „Het is voor Oranje alleen maar goed wat er allemaal gebeurt. Neem Wijnaldum, dat is geen spe ler voor het tweede niveau in En geland. Gelukkig haalt Liverpool hem daar weg en in de eerste wed strijd tegen Arsenal blinkt hij met een uit. Of Vincent Janssen. Heeft ook al snel zijn kans gepakt bij Tottenham Hotspur. Er staan nu andere namen van clubs achter on ze internationals en daar kijken te genstanders misschien ook wel naar." Het gemiste EK wil hij 'als een incident zien', zegt Strootman. „Tegen Frankrijk zal het in de WK-poule heel lastig worden. Maar alle overige landen in onze groep hebben mindere spelers dan wij. Dus: schijt eraan! Gas ge ven." Het is inmiddels donker. In het le ge Olympisch Stadion doven de lampen uit. Strootman stapt in zijn witte Range Rover en gaat met zijn familie op weg naar huis. „Weet ik niet. We hebben drie aanvoerders: Daniele De Rossi, Alessandro Florenzi en Francesco Totti. Geen van drieën speelde en nu kwamen ze bij mij uit. Een gro te eer natuurlijk. En ook wel een mijlpaal. Maar de winst voor mij is 90 minuten spelen. Daar word ik nou écht blij van." Tijdens de persconferentie na af loop kwam je steeds terug bij de conclusie dat Inter nog niet fit genoeg is om te spelen zoals je wil. Is het zo'n groot probleem? De Boer: „Ja. Fysiek zijn we er ge woon niet klaar voor om over lan gere tijd te pressen, wat we dus wel willen. En omdat dat nog niet kan, koos ik nu voor iets meer ze kerheid in de speelwijze. De beste spelers van Inter hebben in de voorbereiding niet één keer een hele wedstrijd gespeeld. Die moe ten de komende weken topfit gaan worden, terwijl de competi tie al loopt. Dat is niet best natuur lijk. Maar je hoort het bij meer clubs met spelers die het EK of de Copa América hebben gespeeld. Je zag ons middenveld tegen Chievo: Een Argentijnse international, één van Chili, Antonio Candreva van Italië. Perisic vind ik een uitsteken de speler, maar hij is er fysiek ook nog niet klaar voor na het EK met Kroatië." „Dat ze wel allemaal geloven in wat we willen. Er is individuele kwaliteit zat bij Inter, nu nog meer als een 'team' spelen. 'We vinden dat dat beter kan', heb ik bij de start meteen gezegd. „Ja. We hebben er drie keer twee uur les opzitten. Orlando Trust- full en Alessandro Schoenmakers, mijn assistenten, doen ook mee. Michel Kreek spreekt de taal al wel, die doet de besprekingen. In het begin is het abracadabra, maar ik begin er al logica in te zien." „Nee. Ik heb sowieso nog niks ge zien van ze. Ik ben hier zelf druk genoeg." dinsdag 23 augustus 2016 Kevin Strootman (r) droeg zaterdag de aanvoerdersband bij AS Roma. foto pro shots Vanaf volgende week begint ook Oranje weer. Hoe kijk jij naar de ze transferzomer? —Kevin Strootman Gaan we je nou trouwens vaker zien als aanvoerder bij Roma? Frank de Boer vindt dat zijn elftal nog niet fit genoeg is. foto afp Na de 2-0 nederlaag bij Chievo Verona weet kersvers Inter-trai- ner Frank de Boer dat er werk aan de winkel is voor hem. Maarten Wijffels Verona Wat leer je nog meer over je team in je eerste twee weken? Al begonnen met Italiaanse les? En Ajax nog gezien tegen Wil lem II?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25