Blij met de band, nog meer met Cillessen tegen Rostov toch nog één keer op goal bij Ajax 24 4 Vanavond hoopt Kevin Strootman met AS Kevin Strootman is weer terug na een periode vol blessureleed. Zaterdag droeg hij zelfs de aanvoerdersband bij AS Roma. Kort Bertens Ook Siem de Jong PSV'er Siem de Jong (links op de foto) speelt het komende seizoen voor PSV, waar ook zijn broer Luuk onder contract staat. Hij wordt voor een jaar gehuurd van Newcastle Uni ted. „Ik ben fit en kan eigenlijk direct met de groep gaan trainen" zei hij. Ik ben heel blij dat PSV bij mij is uitgekomen, ik ben PSV dankbaar." Allardyce roept Hart op Bondscoach Sam Allardyce van Engeland gaat Joe Hart oproepen voor de eerste WK- kwalificatiewedstrijd tegen Slowakije. Dat is opvallend, omdat de keeper dit seizoen nog niet werd opgesteld bij Manchester City. Naar verluidt heeft hij van clubcoach Pep Guardiola te horen gekregen dat hij mag vertrekken. Everton, met als trainer Ro nald Koeman, zou interesse hebben in Hart. Wevers krijgt balk cadeau De evenwichtsbalk waarop turnster Sanne Wevers (foto) tijdens de Spelen in Rio haar gouden medaille won, staat straks bij haar thuis in Oldenzaal. De Duitser Fabian Hambtichen krijgt de rekstok waaraan hij goud won. Met de complimenten van Jans sen en Fritsen uit Helmond, het bedrijf dat de apparatuur voor de Spelen leverde. De overige spullen gaan in de verkoop. Quote van de dag Murray WK oem het een ge- luksmomentje van een speler die goed in zijn vel zit. AS Ro ma tegen Udi- nese is zaterdag toe aan de blessuretijd als Kevin Strootman een gat ziet. In volle sprint trekt hij nog een keer mee naar voren. „Ik weet het", zegt hij grijnzend over dat moment. „Het stond al 4-0, dus eigenlijk hoefde het niet meer. Maar ik voelde me nog zo goed en dacht: daar valt nog wat te halen." Het waren zijn tweede 90 minu ten binnen vier dagen. En van avond zal hij ook weer in de basis starten. Roma speelt in eigen huis de return tegen FC Porto. De in zet: een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. Hij is zichtbaar alweer verder dan afgelopen mei, bij de zomer- toer van Oranje. Toen waren er ook drie wedstrijden in één week en sloeg hij de middelste bewust over om zijn knie te beschermen. „Maar dat hoeft niet meer. Ik ben inderdaad weer een paar fases verder, zoals je kunt zien speel ik nu zonder beperkingen. Ik heb de hele zomer goed door kunnen trai nen. Maar: ik moet niet te veel zeg gen dat het goed gaat. Straks brengt het nog ongeluk." Strootman (26) ziet er afge traind uit. Dit moet zijn jaar wor den. Tegen Udinese draagt hij op Ik moet niet te veel zeggen dat het goed gaat met mijn knie, straks brengt het nog ongeluk de openingsdag van de Serie A de aanvoerdersband. Dat is voor het eerst bij Roma. Met de 4-0 winst trekt het team meteen de lijn door van de tweede helft van vorig sei zoen. „Toen haalden we 80 pro cent van de punten", zegt hij over de beste seizoenshelft uit de club historie. Natuurlijk is titelhouder Juven- tus opnieuw de favoriet. „Die heb ben voor 150 miljoen spelers kun nen halen. Zij hebben weer de bes te spelers van hun twee grootste concurrenten weggekocht, dus van Napoli en van ons. Zoals Bayern dat in Duitsland steeds doet met Borussia Dortmund, zo doet Juventus dat hier ook." „Het is nou eenmaal zo. Dus: geen energie aan verspillen. Zij mogen op papier de beste spelers hebben, wij kunnen van iedereen winnen en zijn voor niemand bang." Het 'anti-Juve', zo wordt Roma in Italië genoemd. Omdat trainer Luciano Spalletti altijd uitgaat van aanvallend voetbal. Ook vorige week in de heenwedstrijd tegen Porto, toen Roma in Portugal bin nen een halfuur 3-0 voor had kun nen staan. Spalletti is een aparte verschij ning. Hij coacht tegen Udinese vandaag op roze gymschoenen on der een strakke joggingbroek. Een maatpak van Italiaanse snit, zoals Frank de Boer draagt bij Inter, is niets voor hem. Maar een on-Italiaanse trainer? „Hij is juist een echte Italiaan in Ajax zou Krul willen huren zodra hij zijn contract bij Newcastle Uni ted heeft verlengd. De Noord-En gelse club ziet nog altijd toekomst in de Hagenaar, die net hersteld is van een zware kruisbandblessure. Een verhuurperiode in Amster dam zou daarom voor alle partijen goed uitkomen. Ajax ziet in Krul een keeper die ook leiding kan ge ven aan de jonge defensie van de Amsterdammers. Krul is op dit moment geen eerste keeper bij zijn Engelse club, maar traint wel volledig mee. Hij zou daarom vrij wel direct inzetbaar zijn. Maar Ajax vliegt vandaag met drie andere keepers aan boord naar Rostov: André Onana, Die- derik Boer en Cillessen. Na de Eu ropese trip in Rusland is de weg vrij voor de keeper om zijn droom- transfer te maken. FC Barcelona leek aanvankelijk niet mee te wil len werken aan de eis van Ajax om Cillessen morgen nog te laten keepen, maar uiteindelijk werden er toch afspraken over gemaakt. Dat Ajax nog een beroep op hem wil doen is logisch, gezien het be lang van de wedstrijd tegen FK Rostov. Onana, twintig jaar pas, keepte afgelopen weekeinde tegen Willem II (1-2 nederlaag), maar hij wordt gezien als een keeper voor de toekomst. Risico Rostov-uit wordt zodoende een aparte belevenis voor Cillessen, die in Rusland normaal gesproken voor het laatst onder de lat staat bij Ajax. Al kleeft er vanzelfspre kend nog een risico aan zijn mee spelen: een zware blessure kan roet in het eten gooien. 'Deze Spelen hebben laten zien dat diversiteit van onschatbare waarde is' dinsdag 23 augustus 2016 energie,,^ VOETBAL VOETBAL TURNEN Ajax heeft aanvaller Robert Muric voor de rest van het seizoen verhuurd aan de Italiaan se Serie A-club Pescara. De 20-jarige Kroaat speelde slechts twee keer in het eerste elftal. Zwemartikelenfabrikant Speedo beëindigt het sponsorcontract met de Amerikaanse zwemmer Ryan Lochte, die tijdens de Olympi sche Spelen in opspraak kwam omdat hij een beroving verzon. Neymar keert pas begin september terug bij FC Barcelona. De Braziliaan miste de start van het seizoen vanwege de Spelen en zal zijn land op 1 en 6 september ook dienen in de interlands tegen Ecuador en Colombia. Tennisster Kiki Bertens heeft in de eerste ronde van het WTA- toernooi in New Haven verloren van Anett Konta- veit, de nummer 96 op de wereld ranglijst. De Ne derlandse ging in twee sets on deruit (6-3 6-4). a De Schotse ten nisser Andy Mur ray (foto) heeft zijn eerste neder laag in 22 wed strijden geleden. De kersverse olympisch kam pioen werd in de finale in Cincin nati verrast door de Kroaat Marin Cilic: 4-6 5-7. Het parcours van de wegwed strijd voor man nen op de WK wielrennen in Qa tar is aangepast. Het peloton rijdt zeven in plaats van elf rondes over een lokaal circuit en legt meer kilomters af in de woestijn. minuten' Maarten Wijffels Rome —Kevin Strootman Irriteert dat? Ajax wil zo snel mogelijk Tim Krul presenteren als opvolger van Jasper Cillessen. Die laatste reist wel mee naar Rostov. Daniël Dwarswaard Amsterdam ■E o a. -lOC-voorzitter Thomas Bach aan het einde van de sluitings ceremonie van de Olympische Spelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24