Walnoot-kaaskorst-schnitzel 22 Lezers helpen lezers 0616272018 Wat eten we vandaag In Duitsland en Oostenrijk bestaan honderden verschillende schnitzelre cepten, variërend van kalfs- of var kensvlees tot kalkoen of kip. Daarnaast kunnen de schnitzels wel of niet gepa neerd zijn, met of zonder saus, met ver se of gedroogde paddenstoelen, papri ka, groente of ansjovis enz. Deze ongepaneerde schnitzel heeft een walnoot-kaaskorst en geen korst van paneermeel. Serveer het ovenge recht met lekker veel verse groene groente of een grote salade. Eigenlijk kunnen alle soorten schnitzel hiervoor gebruikt worden. Let wel op dat het vlees niet te gaar (en dus droog) wordt en kies om die reden voor wat dikkere exemplaren. Bereiding Wrijf het vlees in met peper en zout. Verhit een klontje boter in een koeken pan en bak hierin het vlees kort om en om. Neem het vlees uit de pan. Ver warm de oven voor op 200 C.Leg het vlees in een ruime ovenschaal naast el kaar. Hak de walnoten grof. Meng de walnoten met de tijm, citroenschil, het droge broodkruim en de roomkaas. Voeg peper en zout toe naar smaak. Ver deel mengsel in een gelijkmatige laag over de stukken schnitzel. Schuif het vlees in de oven en laat het vlees in on geveer tien minuten bakken en de bo venlaag mooi gratineren. Speel een beet je met de oventijd, afhankelijk van de gebruikte soort schnitzel en de dikte hiervan. Ingrediënten Komende dagen GEHOORD... OP DE BANK Dankbare hond trakteert op ijsje Dankzij het snelle optre den van de agenten gaat het weer goed met deze lieve viervoeter. Absoluut, hij is giste ren zelf nog bij de politie ge weest om daar raketjes uit te delen. Het had volgens de die renarts niet veel gescheeld of die arme hond was er niet meer geweest. Ze hebben op hun face- bookpagina een schitte rende foto van Troy en de ijs jes geplaatst, dus we vermoe den van wel. 3 VRAGEN AAN dinsdag 23 augustus 2016 Wilt u ook een oproep doen? E-mail dan een korte tekst met contactgegevens en eventueel een foto (in jpg-formaat) naar lezershelpenlezers@pzc.nl. Uit de erfenis van mijn moeder ontving ik een grote huwe lijks-Bijbel ter gelegenheid van het huwelijk van Lodewijk Dirk van Preiningen (moeilijk te le zen handschrift) en Cornelia Groesbeek op 4 januari 1865 uitgegeven door de Kerken raad van de Hervormde Ge meente te Nieuwenhoorn, Zuid- Holland. J.L. Terwogt was de predikant. De Bijbel is een uitga ve van het Nederlands Bijbelge nootschap uit 1862. Ik ken geen relatie tussen onze familie en deze familie. Dus wellicht leuk als de nazaten van Lodewijk Dirk en Cornelia, of van de pre dikant, deze Bijbel in hun bezit krijgen. Het kaft van de Bijbel heeft een leren rug en papieren achterkant en is door een boek binder ingebonden. De inhoud is niet beschadigd, op twee hoe ken zit wel een kleine beschadi ging. Graag hoor ik wie familie is van deze personen, of wie de ze Bijbel graag wil ontvangen. Gerda van Leeuwen, Vlissingen, gsvleeuwen@zeelandnet.nl Onze buurjongen spaart Emte proefjeslab kaarten en wij be waarden onze kaarten voor hem. Hij moet nog 10 kaarten verzamelen! Wie o wie kan hem helpen? Alle kaarten zijn wel kom, zo kan hij gaan ruilen. M.R. Burtner, Kapelle, mrburtner@zeelandnet.nl, Op mijn oproep van vorige week over het overzetten van 45 toerenplaatjes naar mp3 heb ik veel reacties ontvangen, waarvoor mijn dank. Degene die mij uiteindelijk heeft gehol pen heeft mij zelfs geleerd hoe ik het zelf kan doen. Tijdens het opnemen kan ik echter niet meeluisteren. Ik zoek daarom een simpele tuner/versterker of geluidsapparatuur waar ik mijn platenspeler op kan aan sluiten dmv een rode en witte tulpstekker. Jacques Derksen, Kapelle, jacquesderksen@zeelandnet.nl, 0113-330104 of 0681283505 Omstreeks 1948-1952 zijn twee klassen van de OB school aan het Oranjeplein (Oost-Souburg) tijdelijk ondergebracht aan de overzijde in 'de School met de Bijbel'. Daar ben ik mijn poëzie album kwijtgeraakt, doordat het hoogstwaarschijnlijk uit de solexfietstas van mevrouw Mi- net is meegenomen. Graag zou ik dat album terugkrijgen. Magda de Wilde, zweedenvej@zeelandnet.nl n GEEN KRANT ONTVANGEN? 088-0561510 Vragen over VERHUIZING OF VAKANTIE? 088-0139910 Abonneren U kunt gebruikmaken van onze aanbiedingen via pzc.nl/abonneren of neem contact op met onze klantenservice voor een aanbod. Klantenservice Wilt u een vakantie of verhuizing doorgeven, uw abonnement beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910 van maandag t/m vrij dag van 9.00-17.00 uur. Of geef uw wijzigingen online door via pzc.nl/service. Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur bezorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorgklacht? De bezorgservice is bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 7.00-17.00 uur. Op zaterdag van 8.00-12.00 uur. U kunt 24 uur per dag online uw bezorgklacht doorgeven via pzc.nl/service of via 088-0561510. Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn onze leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nalezen op pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren. Auteursrechten Alle auteursrechten en databankrechten ten aan zien van de inhoud van deze uitgave worden uit drukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij de PZC c.q. de desbetreffende makers. PZC De Persgroep Nederland Edisonweg 37e, Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 HOOFDREDACTIE SALESDIRECTIE Hoofdredacteur Arie Leen Kroon Commercieel directeur Tessa van Waarde REDACTIES Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus 145 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Heeft u tips voor de redactie? Mail naar redactie@pzc.nl 088-0130200 JANNY VAN DER HEIJDEN HOOFDGERECHT 4 personen 4 dikke schnitzels zout, peper boter om te bakken 100 gram walnoten 2 theelepels verse tijm 1 sneetje oud brood 150 gram zachte room kaas 1 theelepel geraspte ci troenschil WOENSDAG Gefrituurde mozzarella, zowel lekker als lunch met salade, als voorgerecht en als hoofdgerecht (met pasta). DONDERDAG Een heldergroene houmous van eda- mame, gepelde jonge sojapeultjes. VRIJDAG Van abrikozen is een heerlijke chutney te maken. jr&ï? Gezellig bewon deren we de pasge boren baby van een vriendin, ter wijl de trotse moe der de cadeautjes voor het nieuwe mensenkind uit pakt. Met een groepje zit ten we nog even bij elkaar als een vrien din die wat verlaat is nog even snel naar boven rent om de baby te bewonde ren. Via de babyfoon, die zij niet in de gaten heeft, horen we haar op liefdevolle toon tegen de baby zeggen: „Nou ja zeg! Wat ben jij le lijk! Wat een pech datje op je vader lijkten niet op je moeder. En dan die flaporen. Daar ga je mee gepest wor den. Zeker weten! En dat rode haar. Een vuurtoren is er niets bij! Je geeft ge woon licht! Een lamp is niet meer no dig." En zo gaat het nog even door. Ik wacht niet af hoe het afloopt. Maar ik weet wel dat het met de vriendschap niet meer goed komt. Anne Steenbergen Van Dijk Een medewerker van Kuala Lumpur International Airport in Ma leisië laat op een persbijeenkomst de ivoren producten zien die de douane in beslag heeft genomen. Van de slagtanden van olifanten worden onder meer juwelen gemaakt. De vangst had een waarde van ruim 2,2 miljoen euro. foto epa Troy werd vorige maand tij dens het uitlaten geprikt door een bij. Hij raakte in shock en werd door de poli tie Amsterdam gered. Hoe gaat het met Troy? 2 Troy is een dankbare hond? 3 De politie blij?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22