mamba Hypotheekaanvraag in vervolg zonder verklaring werkgever 16 EC Bemiddelingsbureaus worden slapend rijk. Voor een taxatie laten zij de huizenkoper de hoofdprijs betalen en kleden zij onderwijl de taxateur uit. Dat stelt Hans van der Ploeg van branchevereniging VBO Makelaar. In de schijnwerpers Vandaag, op zijn 38ste verjaardag, is zijn carrièreswitch een feit. Na twin tig jaar nam de sterspeler van de LA Lakers onlangs afscheid van zijn club. Giste ren kondigde de basketballer de oprichting van zijn investeringsfonds aan. Dat runt hij niet alleen. Het fonds draagt ook de naam van Jeff Stibel, een rasondernemer die op zijn 32ste al CEO was van een beursgeno teerd bedrijf. Samen hebben de mannen 100 miljoen dollar in hun onderneming ge stopt. Het is niet het zoveelste verhaal van een ex-topsporter die het denkt te gaan maken in de zakenwereld, bezweren de heren in een interview met The Wall Street Journal. En de ambities van Bryant zijn nu heel wat se rieuzer dan op die blauwe maandag waarop hij het dacht te gaan maken als rapper. Zijn wapenarsenaal reikt bovendien verder dan zijn bekende naam die start-ups een steuntje in de rug kan geven. Bryant kan de topsportmentali teit in onderne mers herkennen, zegt hij. Zelf staat hij be kend als harde werker die wed strijden tot in de puntjes voorbe- Was twintig reidde. Met die jaar basketbal- kennis gaat hij speler en Vijf- ondernemers be geleiden. Ook zijn media-erva ring komt daarbij van pas. De grote veranderingen in OLaine, twee de mediawereld dochters. heeft hij van na bij meegemaakt sinds hij zich als 17-jarig broekie voor het eerst in de schijn werpers dunkte. Met als dieptepunt de ach terklap die hij over zich heen kreeg toen hij in 2003 werd beschuldigd van verkrachting, een aanklacht die later werd ingetrokken. In die tijd kreeg hij de bijnaam Black Mamba, naar de razendsnelle, dodelijke slang. Zijn oog voor detail en ervaring met me dia en marketing sluiten aan op de ervaring die Stibel heeft met het opzetten van bedrij ven, zo hebben de twee bewezen. Sinds 2013 investeerden ze samen al in zo'n vijftien on dernemingen, waaronder sportsite The Players Tribune en gameontwikkelaar Scopely. Flitsen lil Delta Lloyd Vopak Shell Arcelor Mittal BEMIDDELING HOGE TARIEVEN Een beperkt aantal huizenkopers kan vanaf vandaag via de website mijnuwv.nl een document down loaden waarop zijn loon- en werk geversverleden staat. Dat kan hij met één druk op de knop mailen naar de hypotheekverstrekker. In eerste aanleg bieden Florius en De Hypotheker deze mogelijk heid. Het is aan de consument om te bepalen of hij daarvan gebruik wil maken. Later dit jaar sluiten in elk geval Rabobank en bijBouwe zich aan bij de pilot. Het idee is dat dit digitale initiatief op ter mijn beschikbaar wordt voor alle aspirant-kopers. Bij deze proef is een groot aantal partijen betrok ken, waaronder - naast een aantal aanbieders - de belangenbeharti ger Vereniging Eigen Huis, Hypo theken Data Netwerk, Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen en IG&H Consulting Interim. Voor nogal wat huizenkopers blijkt het verkrijgen van een goed ingevulde werkgeversverklaring een tijdrovend klusje. Gemiddeld moet een consument dit fysieke document 2,4 keer aanleveren voordat het gebruikt kan worden. Vaak ontbreekt de eerste keer de informatie op het formulier of is het niet correct ingevuld. „Het meerdere keren aanleveren levert naast extra werk ook vertraging, frustratie en irritatie op voor be trokken partijen", reageert Hugo van Vledder van IG&H. Dat ho pen de partijen op deze manier te voorkomen. De proef moet een opmaat zijn naar een volledig gedigitaliseerde hypotheekaanvraag. De eerstvol gende stap is dat huizenkopers hun loonstrookje op een soortgelij ke manier gaan aanleveren. Basketballegende Kobe Bryant wordt durf- investeerder. De Black Mamba gaat het ka pitaal dat hij bij elkaar dribbelde in techno logie-, data- en mediabedrijven stoppen. Annemieke van Dongen Holland Casino heeft in de eerste helft van dit jaar meer goklustigen over de vloer ge had die gemiddeld meer geld uitgaven. De tota le opbrengsten gingen daardoor met 6 pro cent omhoog naar 302 miljoen euro. De overslag in de zeehaven van Amster dam is afgelopen halfjaar met 7 procent ge krompen ten opzichte van een jaar eerder. Vooral de aanvoer van steenkool nam sterk af, meldt het Havenbedrijf Amsterdam. Geboren 23 augustus 1978 in Phila delphia Was twintig jaar basketbal speler en Vijf voudig NBA- kampioen met LA Lakers Getrouwd met Vanessa Laine, twee dochters. O dinsdag 23 augustus 2016 Beleggers ble ken weer wat vertrouwen te hebben in de ver zekeringsmaat schappij. De tanktermi- nal-operator her stelde enigszins van de negatie ve stemming van vrijdag. De koers van de Nederlands-Brit se oliegigant werd wederom gedrukt door de dalende olieprijs. 2,1% Ook andere grondstofbedrij- ven leverden in op de Europese beurzen. O o o 'Consument wordt dik benadeeld bij taxatie' De werkgeversverklaring wordt straks overbodig bij de hypo theekaanvraag. Natasja de Groot Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16