Tweedehands portretje blijkt echte De Kooning EUWS 11 Activisten springen het water in tijdens dolfijnenshow All Inclusive Middellandse Zee XL All Inclusive Zonvakantie Curasao Elke avond surft Jan Starckx (66) tweedehandssites af om leuke schilderijtjes op de kop te tikken. Met die aankopen verfraait hij zijn woning, of hij schenkt ze weg als cadeautjes. Nooit geeft hij meer dan 40 euro uit. Behalve in november vorig jaar. „Op tweedehands.be trok een portret van 500 euro mijn aandacht", vertelt Jan. „Het werk intrigeerde me, want er stond een speciale handtekening op: 'Wim KooninV". De twee o's de den me direct denken aan Wil lem de Kooning." Rotterdammer Willem de Kooning (1904-1997) leefde en werkte het grootste deel van zijn leven in Amerika. Hij schilderde abstract-expressionistische wer ken tussen 1928 en de jaren 80. Voordat hij naar de VS emigreer de, schilderde hij tijdens een kort verblijf in het Brusselse Sint- Jans-Molenbeek in 1924 het Por tret van Renée, het enige portret dat hij ooit maakte. Althans, dat dacht iedereen. Jan Starckx vond dat zijn vondst wel héél erg op dat portret leek. Na afdingen be taalde hij 450 euro voor het werk je van 46 bij 56 centimeter. „Het bekende Portret van Renée was in 2014 geveild bij Christie's voor 44.000 euro. De stijl leek heel erg op dat van mij, en het werk was bovendien even groot." De interesse van Christie's was dan ook al snel gewekt. Maar om dat Jan de herkomst niet kende, kon Christie's de authenticiteit niet bevestigen. Uiteindelijk stuurde Jan zijn foto naar het BBC-programma Fake or Fortu ne?, dat wetenschappelijk onder zoek verricht op historische voor werpen. Daar namen ze de zaak heel serieus. Jan en zijn vrouw vlogen met de BBC naar Miami, waar het Portret van Renée in han den is van een rijke dame. Met chemisch onderzoek kon een ex pert bevestigen dat beide werken met dezelfde verf werden geschil derd. „Dit is een echte Willem de Kooning", was het eindoordeel. Of Jan een gat in de lucht sprong op dat moment? „Ik was vooral héél blij dat mijn theorie klopte." Omdat het schilderij zo bijzonder is, zou het volgens dat rapport zelfs meer waard zijn dan het Portret van Renée. „Mijn schilderij zou 100.000 euro waard zijn, omdat het voluit ge signeerd is door Willem de Kooning. Zéér uitzonderlijk. Het Portret van Renée is niet gesig neerd." Wie er geportretteerd is op het doek, is nog een mysterie. Vanaf dit najaar trekt de ont dekking van tentoonstelling naar tentoonstelling en volgend jaar is het voor een halfjaar in de VS. Dierenactivisten uit Nederland en Spanje hebben een dolfijnen- show in Duisburg verstoord. Ze zijn aangehouden, meldt de lo kale krant Rheinische Post. Hen wordt huisvredebreuk ten laste gelegd. Leden van de groep, die zich op Facebook de Vegan Strike Group noemt, sprongen zondag middag tijdens de show in het bassin met de dolfijnen. De drie vrouwen en twee mannen wilden zo de aandacht van de toeschouwers vestigen op het leed dat de dieren in de Duis- burger Zoo zou worden aange daan. Volgens de directie van de dierentuin hebben de dieren het er goed en zijn het juist de actievoerders die de dolfijnen zondagmiddag in gevaar heb ben gebracht. De Vegan Strike Group beweert afgelopen maanden ook dolfij nenshows op Gran Canaria, in Madrid, in Valencia en in Brug ge te hebben verstoord. Driekwart peuters in kinderopvang Drie dagen per jaar onder douche Nieuw, nu v.a nu v.a of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur| reizen «n( dinsdag 23 augustus 2016 Op internet kocht een inwoner van Turnhout een schilderijtje van 450 euro. Het blijkt een ech te Willem de Kooning van zeker 100.000 euro. Jolien Boeckx Turnhout Het portret dat Jan Starckx kocht voor 450 euro. DUISBURG DEN HAAG Van alle Europese landen maak ten Nederlandse ouders het vaakst gebruik van kinderdagver blijven, peuterspeelzalen of ande re vormen van kinderopvang in 2014. Driekwart van de kinderen onder de 3 jaar werd opgevan gen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De Ne derlandse kinderen maken ech ter lang niet de meeste uren in de opvang. Dat komt doordat veel ouders parttime werken. In heel Europa wordt de helft van al le kinderen opgevangen. UTRECHT Jongeren tussen de 18 en 35 jaar douchen gemiddeld zo'n vijf keer per week een kwartier lang per keer. Zo brengen ze per jaar een kleine drie dagen onder de douche door. Voorlichtingsorgani satie Milieu Centraal, die met de cijfers komt op basis van gege vens van onderzoeksbureau TNS NIPO, begint een campagne om jongeren korter te laten douchen. Zij spoelen per keer ruim 80 liter warm water weg, ter wijl kinderen en ouderen met een krappe 35 liter veel vlugger zijn. Pakt u de koffers vast? Marseille netie Zadar Civitavecch arcelona netië Marseille CivitaVecch Dubrovnik arcelona iraeus H era Rh on 9 december Vaar tijdens de koude Nederlandse wintermaanden met het stijlvolle cruiseschip de Norwegian Spirit**** een prachtige route langs de vele hoogtepunten van de Middellandse Zee! Bezoek o.a. Napels, Rome, Athene en Marseille! Tijdelijk ontvangt u gratis het Ultimate Drinking Package! Dit houdt in dat alle frisdrank, bier, sterke dranken, cocktails en wijn (tot 15 per glas) zijn inbegrepen. Als dat geen goede deal is! 17 nov. 9 dec. Binnenhut 969 899 Buitenhut 1029 959 Balkonhut 1189 1119 Vliegreis per KLM Inclusief Ultimate Drinking Package aan boord t.w.v. 869 Gratis internetpakket t.w.v. 125 (250 minuten) per hut bij boeking van een buitenhut of balkonhut Rome en Napels Het prachtige All Inclusive Kunuku Aqua Resort biedt tal van mogelijkheden voor een perfecte zonvakantie met familie of vrienden. Geniet van een comfortabel verblijf in de ruime appartementen of splinternieuwe kamers in het nieuw gebouwde hotelgedeelte. Ontdek het tropische Curagao tegen de scherpste prijzen! Nu tijdelijk geen reserveringskosten. aug. v.a. 859 sept. v.a. 768 okt. v.a. 909 nov./dec. v.a. 979 |an. feb. mrt. apr. v.a. 999 v.a. 1059 v.a. 1059 v.a. 1049 mei/juni v.a. 999 juli v.a. 1049 aug. v.a. 999 sept. v.a. 999 zie stipreizen.nl/cwkunb 7- t/m 23-daagse vliegreis per KLM of Air Berlin O.b.v. (Ultra) All Inclusive Zeer geschikt voor families Ruime kamers en appartementen Nederlands management O.a. Athene, zie stipreizen.nl/crnwsb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11