Broer van Omran overleden bij de bomaanslag in Aleppo 9 Ex-presidentsvrouw Georgië in de politiek HkOOPJEPEALNL) dagTau™sVAN De ïo-jarige jongen stierf aan de gevolgen van interne bloedingen, stelt het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten. De iconische foto van Omran (afgebeeld) werd verspreid door het Aleppo Media Center, dat is gelieerd aan de rebellen. Het beeld is afkomstig uit een video, die werd gemaakt in Qaterji, een wijk van Aleppo die in handen is van de oppositie. Het jongetje zou gewond zijn geraakt bij een Russisch bombarde ment. Omran, zijn ouders en zusje wer den levend onder het puin vandaan ge haald. Zijn broertje heeft het dus niet overleefd. Het onthutsende beeld van Omran vestigde de afgelo pen dagen extra aandacht op de oorlog in Syrië, die inmiddels al meer dan vijfjaar duurt. De maker van de beelden, Free lance-fotograaf Mahmoud Ras- lan, vertelde dat Omran in shock was. „Hij maakte ons aan het hui len terwijl hijzelf geen kik gaf. Hij keek ons recht aan." De manier waarop Raslan te werk gaat, is omstreden. Op socia le media krijgt hij het verwijt dat hij optrekt met rebellen die zich zelf ook schuldig maken aan gruwelijkheden. Zo maak te Raslan een video waarop is te zien hoe strijders een Palestijns jongetje onthoofden. 59,- 66% 39,05 Vanaf slechts 99,95 80% €80,- Nu slechts €19,95 49,95 70% 35,- Nu slechts €14,95 29,95 70% 21,- Nu slechts 8,95 34,95 86% 30,- Nu slechts 4,95 74% 49,95 74% €37,- Nu slechts €12,95 Nieuw: Achteraf betalen! RfberPay (VfKeuR NIET TEVREDEN? GELD TERUGl) macht gebracht, door een eind te maken aan het corrupte bewind van Edouard Sjevardnadze. We kunnen er kort over zijn: Georgië was een puinhoop. Het was een land geworden waar midden in de nacht het licht op de snelweg van en naar het vliegveld aanging om inkomende bezoekers het idee te geven dat alles echt wel functioneerde. Mikhail sloeg als een dolle aan het hervormen (en aanvankelijk met veel succes), maar het was Sandra die de harten van de Geor- Mensen begonnen te stralen, te roepen, sommigen huilden zelfs. Sandra was er! Daar is Sandra! „Ik wil niet meer passief thuiszit ten", zei Sandra Roelofs eind vori ge week in een bijeenkomst met partijgenoten van de UNM. Ze mikt op een plek in het parle ment. „Ik ben bang dat mijn land van de kaart wordt geveegd. Wil len we dat? Ik wil dat Georgië vooruitgaat." Hoewel ze veel met haar man heeft gesproken, de weggestuur de ex-president Mikhail Saakasj- vili, zal ze het alleen moeten doen. Het verleden kan een indi catie geven over de uitkomst. Het was in Zestaponi, een rom melig stadje ongeveer in het mid den van Georgië. Sandra Roelofs was per auto gearriveerd, om een praatje te houden in het plaatselij ke theater. Dat ging ongeveer zo: drie zwarte SUV's draaiden in een stofwolk de hoofdstraat in, een paar heel grote lijfwachten in leren jassen stapten uit, spied den heel snel de omgeving af, za gen dat de mensenmassa tot le ven was gekomen, deden de achterdeur van de middelste auto open, en daar was ze. De mensen begonnen te stra len, te roepen, te schreeu wen, sommigen huilden zelfs. Sandra was er! Daar is Sandra! Niet mevrouw Saakasjvili, mevrouw de president, of uwe excel lentie, maar gewoon Sandra. Dit was in 2005. Haar man Mikhail was net een jaar president. De Rozenrevolutie van de laatste maand van 2003 had hem, en haar, aan de giërs stal. Ze was open, hartelijk, stapte zonder aarzeling op de ge wone burger af, en sprak met hem of haar in hun eigen taal. Vooral dat laatste maakte haar enorm geliefd. Dat, en het feit dat ze het niet bij woorden liet. Zo zorgde ze er via haar liefdadig heidsstichting voor dat de aller armsten, en dat waren er veel in Georgië, niet aan hun lot werden overgelaten. Ze leverde zelfs per soonlijk voedselpakketten af. MaarMikhail is geen president meer. Sterker: hij is het land uit gejaagd, is officieel zelfs geen Ge orgiër meer en uit arren moede gouverneur in het naburige Oe kraïne geworden. Roelofs is in Georgië blijven wonen. De ex-re volutionair heeft veel krediet ver speeld bij de Georgiërs. Maar als zijn echtgenote nog maar een sprankje van haar populariteit van toen over heeft, behoort een terugkeer van de familie Saakasj vili zomaar tot de mogelijkhe den. maandag 22 augustus 2016 Sandra Roelofs wil weer aan de slag ALEPPO De schok was groot toen de foto van de 5-jarige Om ran, die onder het stof in een ambulance zit na een luchtaan val in de Syrische stad Aleppo, vorige week de wereld over ging. Nu blijkt dat zijn oudere broertje Ali Daqneesh bij die aanval is overleden. Inktpatronen voor HP, Epson, Brother en Canon met FLINKE korting Epson, Brother en Canon: 6-pack (3x zwart 3x kleur) v HP: XL-pack (zwart+kleur) Foto's en tekst van laserkwaliteit v Inktpatronen zijn voorzien van chip Adviesprijs Korting U bespaart: korting n 19 95 BINNEN 3 WERKDAGEN GELEVERD korting iPad/Samsung tablet case met toetsenbord Maak van je tablet een complete laptop! Beschermhoes, standaard en toetsenbord in één Gemaakt van luxe kunstleder Adviesprijs Korting U bespaart: Stahlex Gehard Kettingslot Ideaal voor je fiets, scooter of motor Laatje vervoersmiddel met een gerust hart achter Onverwoestbaar en overal aan vast te maken Geef dieven geen kans! STAHLEX Adviesprijs Korting U bespaart: korting Digitale alcoholtester met sleutelhanger Toont exact hoeveel alcohol je op hebt en of je nog mag rijden Voorkomt onnodige boetes of zelfs ongelukken Verplicht in Frankrijk (ook als je er alleen doorheen rijdt) Adviesprijs Korting U I 4-Pack luxe 2-in-1 Stylus Touch-pennen Ballpoint én touch-pen in één Geschikt voor alle smartphones en tabiets Handig: veel sneller typen 1 bestelling 4 stuks Adviesprijs Korting U bespaart: korting korting Overzetzonnebrii met polariserende glazen Makkelijk over je bestaande bril heen te plaatsen Geen last meer van laaghangende zon in de auto Geschikt voor dames en heren Adviesprijs Korting U I BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Sandra Roelofs gaat de Georgi sche politiek in. Dat zou zomaar een succes kunnen worden: de oud-Terneuzense was altijd bij zonder populair in haar tweede vaderland. Mark van Assen Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9