LujJjJjy/ffJzjfj, uJ 6 NI NYNKE DE JONG Turner krijgt erepenning op Lowlands «i lk ben hartstikke blij dat jullie dit wilden zien. Ik heb genoten Column Twee zaken die wat mij be treft nog niet hadden ge hoeven: De pepernoten lig gen alweer in de winkels en D66 is alvast begonnen met de verkie zingscampagne. Die kwamen za terdag met het nieuws dat het nieuwe kabinet ervoor zou moe ten zorgen dat iedereen een vaste baan zou moeten kunnen krijgen. Dat klinkt allemaal heel nobel, maar ze willen het ontslagrecht ook versoepelen. Heb je net een mooi vast contract, wentel je je ge noeglijk in al die zekerheid en raak je het bij het minste of gering ste weer kwijt. Jullie krijgen allemaal een vaste baan! Stem op mij! Dan komt alles goed! Maar politiek is geen wereld van snelle, makkelijke oplossingen. Po litiek is onderhandelen, schippe ren, water bij de wijn doen. Maar om de ontevreden burger tevre den te houden doet men steeds va ker alsof het wél zo makkelijk is. Staat de EU ons niet aan? Dan stap pen we er toch gewoon lekker uit? Is alles door de euro duurder ge worden? Dan halen we de gulden toch gewoon weer tevoorschijn? En over de gevolgen wordt ver volgens niet gesproken. In Rio werd hij weggehoond, maar op Lowlands werd Yuri van Gelder gisteren onthaald alsof hij er tien medailles had gewonnen. Uiteraard regende het grappen toen Yuri van Gelder 5 minuten na geplande aanvangstijd nog niet op het podium was gearri veerd. Was de 'Lord of the Drinks' gisteravond toch te lang in de kroeg blijven hangen? Of was hij abusievelijk naar die an dere grote tent op Lowlands, de Heineken, afgereisd? Maar nee, de meest besproken Nederlandse atleet van de afgelo pen Olympische Spelen, ver scheen dan toch. Een cape om het ontblote bovenlijf. Hij werd onthaald alsof hij in Rio de volledige vaderlandse me- dailleoogst voor zijn rekening had genomen. De Alpha-tent, bij goed proppen goed voor 15.000 toeschouwers, was weliswaar maar halfvol, de Lowlands-gan gers maakten geluid voor een vol stadion. Ze scandeerden de naam van de Olympische balling en juichten bij elk compliment dat de speaker uitsprak. Over die ene nacht in Rio geen woord. Was de prestatie van Van Gel der in Biddinghuizen goed ge weest voor goud? Die vraag had zelfs gymnastiek-connaisseur Hans van Zetten gistermiddag niet kunnen beantwoorden. De turner had een alternatieve oefe ning in elkaar gezet. Vooral ge richt op een optimale blik op de ontzagwekkende spierbundels van de ringmeester. Onder bege leiding van donderende house- beats toonde hij vooral het krachtgedeelte van zijn oefening. Het zwaaien, de salto's én de af- sprong (al dan niet met nahup) kreeg de Alpha Tent niet te zien. Het deerde niet. Toen Van Gel der na exact 3 minuten en 12 se conden weer op de houten vloer stond, kreeg hij een ovatie van het niveau dat ook Noel Gallag her ten deel viel toen hij zaterdag avond eindigde met Oasis-klassie- ker Don't Look Back in Anger. De voorspelbare bierdouche bleef, zo vlak na het ontbijt, uit. De turner had vooraf laten we ten niet met de schrijvende pers te willen praten. Hij richtte zich in een kort dankwoord wel tot het publiek. „Ik ben hartstikke blij dat jullie dit wilden zien. Ik heb genoten", zei hij om verder te zwijgen over zijn mogelijke ge voelens over rehabilitatie. Die ver diende hij volgens de Lowlands- organisatie wel. Die reikte hem na afloop een, voor gelegenheid bedachte, erepenning uit. De kleur? Uiteraard goud. Want een complexe wereld is moeilijk uit te leggen. 'Enerzijds anderzijds' is niet makkelijk, span nend en sexy. Dus dan wordt er liever gekozen voor grote, stoere woorden. Vol is vol! Geen cent meer naar Griekenland! Allemaal een vaste baan! En na elke verkiezingsuitslag is de ontevreden burger nog ontevre dener omdat alles wat hem be loofd is, toch makkelijker gezegd is dan gedaan. Omdat er altijd compromissen gesloten moeten worden. Omdat je in Nederland nooit alleen regeert. 15 maart 2017 zijn de verkiezin gen voor de Tweede Kamer. We hebben dus nog een dik halfjaar aan populistisch geschreeuw voor de boeg. Maar lieve politici, mag het iets realistischer? Anders ver gaat het jullie net als pepernoten in augustus: het klinkt heel lek ker, maar vier maanden later ben je ze hartstikke zat. Jij krijgt een vaste baan! En jij! En jij ook! Stem op mij! Dan komt alles goed! Kortom: het klinkt gewoon heel goed. En daar gaat het tegenwoor dig om, nietwaar? Als het maar goed klinkt. Grenzen dicht! Ieder een 1.000 euro erbij! Iedereen een vaste baan! Zoals Oprah Winfrey vroeger auto's uitdeelde aan haar publiek, zo strooien politici met hapklare toezeggingen. Jij krijgt een vaste baan! En jij! En jij ook! Bij Bolderman ff" aanbetalen niet verplicht! oe<,ngen' www.bolderman.nl 10/12 dagen Eilanden van Dalmatië RR. Dalmatische kust 12 dagen Makarska Riviera en Dubrovnik 15 dagen Byzantijnse Rondreis 10 dagen Het Prinsdom Andorra 10 dagen Istrië Opatija maandag 22 augustus 2016 @nynke Pepernoten Y Ineens is Yuri wél een held Stefan Raatgever Biddinghuizen —Yuri van Gelder Lees meer over Lowlands op Show Cultuur Vertrekdata: 10 okt. Vertrekdata: 26 sept/3,10,17, 24 okt. Vertrekdata: 5. 12, 19, 26 sept/3,10, 2A okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ^.1 Vertrekdata: 3,17 okt Vertrekdata: 29 aug 26 sept/24 okt Brochure en (0318)58 09 58 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer encl. Calamiteitenfonds reservedngskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6