Nieuwe helden zijn opgestaan Goedkope brandstof bezorgt veer winst Oudelande viert de oogst 16 ZEELANC HARDLOOPDRIEDAAGSE METING Even app'en De eerste Zeeuwse Hardloop- driedaagse zit erop. Enkele tientallen deelnemers kregen te horen wat dit met hun lijf had gedaan. Commentaar Na zestien dagen topsport in Rio wordt de balans opge maakt. Negentien plakken haalde Team NL. Acht gouden, zeven zilveren en vier bronzen. In de medaillespiegel ein digde Nederland op een verdienstelijke elfde plek, eentje minder dan vooraf als doelstelling was geformuleerd. Voor een klein land je als Nederland is dat een uitstekende prestatie. Team NL liet gro te landen als Spanje, Brazilië en Argentinië achter zich. De verwachtingen vooraf waren hoog gespannen. Misschien wel veel te hoog. Dafne Schippers zou goed zijn voor twee gouden plakken, Epke Zonderland voor eentje en over de prestaties van Ra- nomi Kromowidjojo bestonden helemaal geen twijfels. De reali teit pakte anders uit. Epke Zonderland greep mis op de rekstok. Dafne Schippers had tijdens de too meter sprint - het konings nummer van de Olympische Spelen - last van lichamelijk onge mak en Ranomi Kromowidjojo kwam gewoonweg tekort. Er stonden nieuwe helden op. Wat te denken van Sanne We vers. Zij zorgde voor een enorme sensatie door als eerste Neder landse turnster ooit een individuele olympische medaille te pak ken. Fietscrosser Jelle van Gorkom - hij lag ooit een aantal dagen in kunstmatige coma en zelfs dit jaar brak hij nog beide sleutelbe nen - fietste naar een zilveren plak en Ferry Weertman zwom in het open water naar goud op de to kilometer. Wat overblijft na twee weken topsport zijn prachtige beelden. Denk aan de woedende Dafne Schippers die haar spikes op de baan smijt nadat ze zilver wint op de 200 meter sprint, maar goud verliest. Denk aan Epke Zonderland die korte tijd roerloos op de turnmat blijft liggen na zijn val. De beelden zijn voorgoed in ons collectief geheugen opgeslagen. De verwachtingen vooraf waren hoog gespannen. Misschien wel te hoog. OUDELANDE Het tweejaarlijkse Oogstfeest stond afgelopen zater dag weer op het programma in Oudelande. Het tienjarig jubi leum werd gevierd met extra acti viteiten. Zo vielen de lumberjacks van Stihl te bewonderen. Zij ga ven luidruchtige demonstraties met de bijl en de kettingzaag. Iets minder luidruchtig, maar niet minder indrukwekkend waren de mannen van de Highland Games. De sterke-mannen-in-rokjes (kilts) probeerden de omstanders warm te krijgen voor de Highland Games by the sea die komende zondag in Baarland worden gehou den. Almanak Magnus (8) mag soms spelletjes doen op de telefoon van zijn va der. Toen hij bezig was klonk het belletje van de WhatsApp. Een berichtje van Kees. Hij tikte een berichtje terug: 'Mafkees'. Kees stuurde een tweede bericht je. Het ging over iets technisch, dus Magnus tikte: „Geen idee waar je het over hebt." Nu stuur de Kees een stel vraagtekens. Magnus was het beu en liet de te lefoon liggen. Toen zijn vader de berichtjes zag had hij Kees heel wat uit te leggen. Maar ook Mag nus: Kees kon natuurlijk niet we ten dat Magnus en niet zijn va der had geantwoord. Man gewond bij bedrijfsongeval KNRM redt vermiste surfer Schuurtje brandt uit Gewonde bij botsing MIDDELBURG Dronken vrouw rijdt zonder rijbewijs Alsof ze voor militaire dienst ge keurd moeten worden staan de mannen in hun blote bast gedul dig te wachten op hun beurt. Dië tiste Floor Dieben heeft een slim me weegschaal (die gewicht, vet en vochtpercentage vaststelt) en een meetlint als instrumenten om vast te kunnen stellen wat deelne men aan de eerste Zeeuwse Hard- loopdriedaagse met een lichaam heeft gedaan. De hardlopers zijn erg nieuws gierig naar de uitkomsten. „Twee- tiende minder vet? Wauw". Twee duimen gaan omhoog. Zondag is de laatste afsluitende loop op het strand. Na 5 km op de Haringvreter en een halve mara thon in Burgh-Haamstede kun nen deelnemers nu kiezen uit 10 of 25 km over het strand. Start en finish liggen voor strandpaviljoen Brooklyn Beach. Van de 150 deel nemers die vrijdag aan de drie daagse zijn begonnen, zijn er nog 140 over. Van deze groep doen 32 mensen mee aan de meting: de jongste is een vrouw van 22, de oudste een man van 67 jaar. Bij de eerste meting viel Dieben op dat hoewel het allemaal goedgetrain- de sporters zijn, sommigen toch een behoorlijke buikomvang heb ben. Alle deelnemers krijgen binnen kort het resultaat thuisgestuurd, vergezeld van een voedingsadvies. Diezelfde deelnemers zijn overi gens zeer te spreken over het eve nement. Wedstrijdloper Erwin Adan uit Middelburg vond vooral het meerdaagse competitie-ele ment mooi. „De tijden van de drie lopen worden opgeteld. Dan ga je toch rekenen." Mede-organisator Robert Carol is tevreden over het verloop van de eerste editie van het evene ment, dat voortkwam vanuit het hardloopblog van PZC-redacteur Maurice Steketee. „Het leuke is dat er naast mensen uit de buurt ook mensen van buiten Zeeland meedoen. Zelfs Spanjaarden." MIDDELBURG Dankzij de lage brandstofprijzen heeft de Wester- schelde Ferry BV vorig jaar kun nen afsluiten met een positief re sultaat van 45.000 euro, zo is te le zen in de jaarrekening. Het is de eerste jaarrekening van de BV die sinds november 2014 de verbinding over de Wes- terschelde exploiteert. De BV is 100 procent eigendom van de pro vincie Zeeland. Het aantal reizigers liep wat te rug tot 623.000. Dat zijn er 20.000 minder dan in 2014. De directie van de veerdienst tussen Vlissin- gen en Breskens wijt dit vooral aan de slechte weersomstandighe den in de eerste vier maanden van 2015. Voor de komende jaren ver wacht de directie van de BV, dat het resultaat zich rond de nullijn zal bewegen. De Westerschelde Ferry telt 33,7 arbeidsplaatsen. De komende ja ren zal een flink aantal medewer kers met persioen gaan. De direc tie schrijft dat er daardoor plaats zal komen voor nieuwe medewer kers. Klanten waardeerden de veer dienst over de Westerschelde met een 7,7. Dat is iets hoger dan het rapportcijfer van 7,5 dat landelijk aan het openbaar vervoer wordt gegeven. maandag 22 augustus 2016 n De sterke mannen van de Highland Games tonen hun kracht bij 'holding te barrel'. De vaten wegen 75 kilo elk. foto johan van der heijden Tip? redactie@pzc.nl RITTHEM Op het bedrijventerrein van Damen Shiprepair in Rit- them is gistermiddag een medewerker zwaar gewond geraakt. De persoon kwam onder een grote plaat te recht. Het slachtoffer werd per traumahelikopter naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekendgemaakt wat er precies gebeurd is. OUDDORP Een vermiste surfer is zater dag rond 23.00 uur bij Oud dorp uit het water gered. De KNRM zocht ruim een uur lang en schoot vier lichtko- gels af. De redders hoorden uiteindelijk de surfer roepen. Het was al flink donker, wat de zoektocht bemoeilijkte. De surfer was onderkoeld omdat hij geruime tijd in het water had gelegen. TERNEUZEN Een schuurtje bij een woning aan de Van der Peijlstraat in Terneuzen in gisteren rond 17.18 uur uitgebrand. De brandweer had het vuur snel onder controle. De dakplaten zijn gecontroleerd op asbest; hier bleek geen sprake van. MIDDELBURG Bij een kop-staartaanrijding is zaterdag rond 11.10 uur een gewonde gevallen op de Looierssingel in Middel burg. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht. De voorste auto kon zijn weg vervolgen, maar de achter ste auto moest worden ge borgen. Een 19-jarige vrouw uit Mid delburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag aange houden voor het rijden zon der rijbewijs in Middelburg. Getuigen zagen de vrouw rond 0.20 uur met hoge snel heid en slingerend over de Herengracht rijden. Zij raak te daarbij twee geparkeerde auto's. De Middelburgse bleek geen rijbewijs te heb ben en had een slok op. Meten is Theo Giele Domburg Napraten na drie dagen rennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68