Felle strijd bij cross Een betoverende jubileumvoorstelling: TING! Pleijte loopt laatste acht kilometer alleen 26 ATLETIEK HARDLOOPDRIEDAAGSE De Middelburgse atleet voelt zich weer fit na klein leed in het voorseizoen. v» dien vind ik het lopen op onver hard terrein heel leuk. Ik train veel met Tim Pleijte en aan hem trek ik me ook op." Adan richt zich nu eerst het NK skyrace. Dat wordt in oktober in het Italiaanse Limone gehouden. „Eerst doe ik daar mee aan een ver tical kilometer. Daarna is er nog een trail over 27 kilometer, op gro te hoogte." Bij de Hardloopdriedaagse wa ren er weinig hoogteverschillen. Maar Adan kon toch al wat hard heid opdoen voor 'Limone'. Het stormde namelijk bij de strand- loop van gisteren. Nu liep Adan 'maar' 10 kilome ter. Er waren er ook die 25 kilome ter aflegden, in weer en wind. Remy Vasseur was met 1.46.54 uur de snelste van hen. De Vlissinger won daardoor het klassement van de 'long distance'. Amy van den Broek uit Middelburg won de Hardloopdriedaagse bij de vrou wen, op de lange afstand. De hoofd prijs op de korte afstand was voor Petra Bruijs uit Hoogerheide. vorm van Tim Pleijte zit het wel goed: hij won zaterdag met ruim verschil de dertigste edi tie van de Halve van Westen- schouwen. In de eerste 13 kilo meter trok de Vlissinger nog op met Martijn de Kok uit Heinkenszand, maar daarna ging hij er alleen vandoor. Pleijte, die ook in 2013 al de wedstrijd op de Kop van Schou wen won, kon het parkoersre cord van Middelburger Erwin Harmes (1.11.18 in 2015) net niet aanscherpen. Hij kwam aan in 1.11.57. De Kok werd tweede in 1.13.31. De Tilburger Paul Visser passeerde de finishlijn als der de in 1.15.38. Pleijte heeft nog een paar druk ke maanden voor zich. Hij loopt in september en oktober meerdere trails én de Kustmara- thon. De Kok twijfelt nog over de Kustmarathon. Hij zou in de oktobermaand ook wel eens een snelle wegmarathon willen lopen. Bij de vrouwen zegevierde Amy van den Broek uit Middel burg. Haar eindtijd was 1.28.06. Ze werd daarmee 31ste overall. Als tweede eindigde Leonie Ton uit Wissenkerke. Zij is in voorbereiding op het NK 100 ki lometer, dat over drie weken in Winschoten wordt gehouden. Haar tijd in Burgh-Haamstede was 1.30.28. Selina van der Vliet uit Soest klokte met 1.31.03 de derde tijd. In de eerste manche van de klasse MX 2 viertakten had Van den Dorpel een slechte start. Pas tegen het eind rukte de KTM-rijder op naar de tweede plaats. De Ruiter was daarente gen prima vertrokken en werd probleemloos winnaar. In de tweede manche von den de twee kemphanen elkaar al meteen na de start. Er ont spon zich een spannend duel. Van den Dorpel pakte kopstart, voor De Ruiter. Ondanks het felle aandringen liet de kop man zich niet van zijn stuk brengen en pakte daardoor niet alleen de winst in de tweede manche, maar ook de dag winst. Johnny van Eekelen uit Heinkenszand mocht als derde mee naar het podium. Hugo Geuze (tweede) uit Nieuwerkerk en Bart Kuzee (derde) uit Waarde konden bij de MX 2 tweetakten niet verhin deren dat de winst in beide heats naar André Voogd uit Ouddorp ging. Erik van der Wekken uit Zierikzee schreef de winst bij de veteranen op zijn naam. Ron Bos uit Goes werd daarin derde. Bij de 85 cc grote wielen was er een dubbele mancheover winning voor Maicky Bonsel uit Kuitaart. Bij de kleine wie len deed Dylan van Maastrigt uit Sluiskil goede zaken voor de titel met een derde plaats. Max van de Ketterij uit Lewe- dorp was de sterkte bij de 65 cc kleine wielen, voor Randy Ver- heije uit Oostburg. Zijn oudere broer Casey pakte een derde plaats bij de grote wielen. Erwin Adan (24) kon afgelopen weekeinde eindelijk weer eens flink kilometers maken. De Middel burgse atleet werd de voorbije tijd geplaagd door klein leed. Te grote amandelen speelden hem parten. „Die ontstoken amandelen zorg den ervoor dat ik me niet fit voel de. Ik had veel last van vermoeid heid", vertelde hij. „Vijf weken ge leden zijn ze er gelukkig uitge haald. Daarna heb ik twee weken op bed gelegen en kon ik weinig eten. Dan lever je dus ook stevig in. Ik ben blij dat het inmiddels weer goed gaat." Adan werd op 14 augustus al tweede in de Trail des Fantomes, een wedstrijd over 19 kilometer in de Belgische Ardennen. In de Hard loopdriedaagse trok de Walcherse fysiotherapeut de goede lijn door. Hij won vrijdag het eerste num mer, een tijdloop over 5 kilometer op de Haringvreter, werd zaterdag vijfde in de Halve van Westen- schouwen en finishte gisteren in Domburg als eerste bij een strand- loop over 10 kilometer. Overall werd hij eerste in het klassement van de 'short distance'. De Middelburger loopt momen teel relatief veel trails en wedstrij den op onverhard terrein, maar zijn voorkeur ligt meer bij de baan en de weg. „Volgend jaar wil ik weer veel op de baan lopen. Mijn doel is dan om mijn persoonlijke records aan te scherpen. Sommige staan namelijk al drie jaar", vertel de hij. „Met de trails doe ik kracht op. Ik merk ook echt dat het werkt: vorig jaar liep ik in Utrecht een hal ve marathon in 1.10 uur. Boven- van Scapino Ballet Rotterdam en popband NITS in samenwerking met Codarts Circus Arts. TING! neemt u mee in een fantasiewereld, één die van heel dichtbij bekeken kan worden. Dans, muziek en circus komen hier samen in een uitzonderlijke performance. Van 15 september 2016 t/m 9 oktober 2016 Ferro Dome, Rotterdam Bestel snel op pzc.nl/ting maandag 22 augustus 2016 Erwin Adan loopt aan het begin van de Halve van Westenschouwen in de rug van winnaar Tim Pleijte (in rood shirt). Geheel rechts Martijn de Kok. foto dirk jan gjeltema BURGH-HAAMSTEDE Met de De achttienjarige motorcros sers Jochem van den Dorpel uit Goes en Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk zorgden za terdag in Wemeldinge voor spektakel tijdens de zevende wedstrijd voor het districts kampioenschap. Herman Heuvink Wemeldinge Adan doet hardheid op Burgh-Haamstede/Domburg n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66