'Zeeuwen willen sobere kleuren' !'?È^cT Stilte en bezinning in Schouwse polder 18 ACTIE TOT 29 AUGUSTUS! Roderick Pijls en Robin Ouds hoorn lieten ze gisteren bij strand paviljoen Natural High aan de Brouwersdam dingen doen die ze anders nooit zouden kunnen doen. En zelfs hun beter bedeelde klasgenoten niet. Want welk kind gaat er nou zomaar kiten, surfen of professioneel vliegeren op het strand? Julia (14) uit Goes had het nog nooit gedaan. „We gaan wel vaak zwemmen. Ik heb eigenlijk een heel leuke zomer, met ook lo geerpartijtjes, maar deze dag is een leuk extraatje. Het is ook fijn om dat te doen met andere kinde ren die in dezelfde situatie zitten als ik. Ook al praten we er niet over. We weten het wel." Deze kinderen zijn heus niet an ders dan andere kinderen, heeft Robin Oudshoorn gemerkt. „Ze hebben alleen geen geld om de surfshop binnen te lopen en een leuk shirt te kopen. Dat geeft niet, dat maakt de kinderen heus niet minder leuk, maar het is wel fijn iets voor ze te kunnen doen." Voor de twintig kinderen, die waren opgegeven via Facebook, was 450 euro opgehaald. Strandpa viljoen Natural High betaalde de lunch en stelde de surfspullen ter beschikking. Het hart van Zierikzee verander de afgelopen zaterdag in één grote handwerkmarkt. Op het Haven plein stonden vijftig kramen met een veelvoud aan textielsoorten. En daar was het heus niet te warm voor, bleek wel uit de mas sale belangstelling. Honderden be zoekers lieten hun vingers glijden langs vilten shawls en wollen mut sen. Gretig aftrek vonden de mut sen niet. „Maar de shawls en kra gen wel hoor. Dat gaat in de zo mer gewoon door." Mevrouw Noordermeer was met een kofferbak vol marktwaar vanuit Oudenhoorn naar Schou wen afgereisd. „Vroeger was ik coupeuse, nu doe ik dit. Een paar markten per jaar, meer niet hoor. Ik kies gewoon de leukste uit." In Zierikzee was ze niet eerder. „Het valt me op dat ze hier meer zijn van de sobere kleuren. Ze vin den mijn kleuren veel te fel." www.anneliesmode.nl Annelies Mode Ruiterplaatweg 23 4493 PG Kamperland Wie op zoek is naar innerlijke rust, kan woensdag 7 september meedoen aan een retraitedag in Noordwelle. Evenals voorgaande keren ver andert het monumentale kerkje dan voor één dag in een klooster, waar alles draait om stilte en be zinning. De hele dag, van 's och tends acht tot 's avonds acht, wordt er gebeden, gewandeld, ge geten en gezongen. Dat laatste ge beurt a capella en meditatief. Ook zijn er groepsgesprekken. Kloosterwelle, zoals de retraite- dagen zijn gedoopt, is een initia tief van vier protestantse kerken in de Schouwse Westhoek. De re- traitedagen worden ten minste vier keer per jaar gehouden. De initiatiefnemers noemen Kloos terwelle 'een plek om tot jezelf te komen en te reflecteren op je bestaan'. „In deze hectische tijd is het een plaats waar klooster waarden als discipline, concentra tie en toewijding ervaren kun nen worden." Deelname kost 20 of 35 euro, af hankelijk van de draagkracht van de deelnemer. Opgeven kan via een berichtje naar het e-mail- adres kloosterwelle@gmail.com IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD WHISKY maandag 22 augustus 2016 Dagje kiten, exclusief voor 'arme' kinderen Niet elk kind gaat in de zomer met zijn familie op vakantie naar Turkije. Voor sommige gezinnen is een dagje Efteling al te duur. Ook een aantal kinderen uit die gezinnen kunnen na de zomer trots in hun klas terugkeren. Wendy Wagenmakers Ouddorp 'tin' Kinderen van minder bedeelde gezinnen deden allerlei activitei ten tijdens de Funday, zoals touwtrekken, foto marieke mandemaker Wendy Wagenmakers Zierikzee Wendy Wagenmakers Noordwelle BURGH- HAAMSTEDE Concert in Hervormde kerk Aart en Helma Kot geven vrijdag 26 au gustus een concert in de Hervormde Kerk van Haamste de. Aart Kot zal deze avond korte orgel werken van Barok tot classisisme spe len. De orgelwerken worden afgewisseld met solozang. Hel ma is zangeres en heeft een geva rieerd repertoire van opera-aria's: mu sical tot licht klas siek. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. OUDDORP Concert Overkant Klassiek OK! De reeks Overkant Klassiek OK! is toe aan zijn derde con cert. Dat vindt don derdag 25 augustus plaats aan de Dijk- stelweg 33. Kaarten zijn te koop aan de balie van VVV Ouddorp: tel. 0187-6981789. Kaar ten kosten 15 euro per stuk. De ont vangst is om 19.30 uur en het concert begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Stichting Kledingbank Zeeland op markt Stichting Kleding bank Zeeland staat zaterdag 27 augus tus met tweede hands kleding op de markt in Middel burg. De kleding is afkom stig van kledingdo- naties van particulie ren aan de kleding bank Zeeland. Van 9.00 uur tot 15.00 uur staan zij met twaalf kramen op de markt. RENESSE Nog maar kort geleden kwamen er alleen bofkon ten met een uitnodiging en hooguit wat verdwaalde fietsers, tegenwoordig tovert Slot Moermond het ene na het andere culinaire evenement tevoorschijn om mensen het kasteel van Renesse van dichtbij te laten bewonderen. Dat gebeurde vrijdagavond met een whiskyproeverij. Die sloeg aan, consta teerde Rens Westenberg tevreden vanachter de bar. „Steeds meer mensen weten ons te vinden. En toch blijft het rustig. En exclusief, in zekere zin. Precies wat we wilden." Na alle proosten maakte hij de ruimte klaar voor het volgen de evenement: een cocktailproeverij. foto marieke mandemaker BROUWERSHA VEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum; Markt, 10.00-17.00 uur: Zo- merweekmarkt; Ton- nenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten jeugd Artemis; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 12.00-16.00 uur: Openstelling mu seum en wandeling door Bos, Duin en Burgh; Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; Excur- sieschuur Wester- schouwen, 20.30 uur: Vleermuizen speuren; Natuurin- formatiepunt en T rampolinecentrum, vanaf 11.00 uur: Waar is Robinia, speurtocht op skel ters; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.45 uur: Familie- rondvaart; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudèn- de, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken; 20.00-22.00 uur: Country Linedance; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.00 uur: Koor Rodonis; SIRJANSLAND Dorpshuis: 19.30- 21.00 uur: Yoga; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; Gasthuiskerk, 13.30-16.30 uur: Openstelling kerk; Museumhaven, 13.00-16.30 uur: Haal je diploma leer ling-scheepstimmer man; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Zeehon- denrondvaart met Frisia; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming toren, Ex positie Phantasm en Expositie Beeld van een Zeeslag an no 1304; Windmolenpark Gouweveerse zee dijk, onbeperkt: Fietsroute Windmo lenkunst trilogie Schouwenduur- zaamland. Wolspinnen op de handwerkmarkt in Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59