mrvriiH i Goes komt pas laat op gang Geen goals bij Kloetinge Torensma bezorgt MZC'11 zege 23 HOOFDKLASSE B GOED BEGIN A Hoofdklasser wint ondanks vele afwezigen van IFC: 1-0. gebeurde het voorbije voetbalsei zoen tijdens de nacompetitie en ook gistermiddag bij het begin van de competitie in de hoofd klasse B was dat weer het geval. De Walcherse formatie versloeg ondanks een waslijst aan afwezi ge spelers tegenstander IFC: o-i. „Als het ergens om gaat, komt er iets los binnen deze groep", zei trainer Ruud Pennings. „Dan heb ben we iets onverzettelijks. Als deze drive aanwezig blijft, kun nen we nog leuke dingen gaan doen dit seizoen." Vlissingen miste gisteren in Hendrik-ldo-Ambacht zeven spe lers. Regilio Pinas, Abdoe Abden- bi en Roysel James waren gebles seerd, terwijl Salim Ben Sellam, Rody en Roniel Uranie wegens privé-omstandigheden ontbra ken. Daar kwam Eren Yildizturan nog bij. Zijn overschrijving was nog niet rond. „Het was even puz zelen", zei aanvaller Hoessein Bouzambou, „maar er stond een elftal dat heel hard gewerkt heeft. Vergeet niet dat we tijdens de voorbereiding ook al veel wisse lingen hadden." Als het ergens om gaat, komt er iets los binnen deze groep Het klonk alsof het de gewoon ste zaak van de wereld was. Zo keek ook Pennings er tegenaan. Hij was door alle tegenslagen niet van zijn stuk te brengen en for meerde net als in de succesvolle nacompetitie, waarin lijfsbehoud werd afgedwongen, een team dat promovendus IFC de baas bleef. Opvallend was dat de verdedi gingslinie, waarin de afgelopen pe riode de meeste wijzigingen aan gebracht moesten worden, mis schien het beste rendeerde gister middag. IFC had in Marwin Ri chard en Yoeri Rombouts twee stevige spitsen, maar Milton Roemeratoe en gelegenheidslibe ro Jarreau Manuhuwa bleven keu rig overeind. Op de vleugels kwa men Daniel Jansen en Dangelo Martien ook zelden in de proble men. Thomas Ragut, van wie ge dacht was dat hij dit seizoen meer als assistent dan speler zou funge ren, was voor de defensie het extra slot op de deur. Hij was een stoorzender bij de aanvallen van IFC. Toch was Pennings in de begin fase niet tevreden over de uitvoe ring. IFC had twee man voorin ge posteerd en speelde op het mid denveld met vijf mensen. De trai ner van Vlissingen gaf Renzo Roemeratoe, die hangend op KARAKTERISTIEK rechts speelde, opdracht wat ver der naar het middenveld terug te zakken, maar dat was nog niet de oplossing. In de rust moest Pen nings de boel verder bijstellen. Op dat moment leidde Vlissin gen al met t-o. Nadat doelman Joan van Belzen een schot van Ronnie Nouwen in de tiende mi nuut onschadelijk had gemaakt, was het twee minuten later aan de andere kant wel raak. Vlis singen plaatste een snelle uitval, Khalid El Hattach stuurde spits Yves Nyemb diep en die ver schalkte IFC-doelman Bas van Zee met een prachtige lob. Daarna had de score nog opge voerd kunnen worden, maar Ra gut schoot de bal op de benen van de goalie. Na de pauze probeerde IFC de gelijkmaker te forceren, maar de ploeg miste vernuft en creativiteit. De beste kansen wa ren voor Vlissingen, tot twee keer toe via El Hattach. De doelman bracht echter redding op zijn kop bal en schot van afstand. „We maakten het onszelf moeilijk", vond Pennings. „Er zat te weinig rust in ons spel en voorin slaag den we er niet in de bal lang vast te houden. We hadden de 2-0 kun nen en moeten maken, dan was het over geweest. Nu bleef het tot het einde toe onnodig spannend." „Straks komen er weer mensen terug", zei Hoessein Bouzambou. „Dan komt er meer concurrentie. We moeten deze weken even doorkomen." Pennings bleef zoals het een trainer betaamt kritisch over het spel, maar telde toch ook zijn zege ningen, al waagde hij zich ook nu niet aan een doelstelling. „Het ging erom die eerste wedstrijd te winnen. We zien wel, maar ik heb er wel vertrouwen in." MIDDELBURG In de eerste offi ciële wedstrijd van het voetbalsei zoen bleef Goes gistermiddag te gen Zeelandia Middelburg steken op een gelijkspel. Waar het vorig jaar in competitieverband nog 4-1 en 8-2 werd, kwam de Bevelandse zondag-eersteklasser dit keer in de districtsbeker niet verder dan 2-2. Met de zeges van vorig jaar nog in het achterhoofd begonnen de Goesenaren wellicht iets te gemak kelijk aan het duel met de ploeg van Mart van Bree. Na een kwar tier leidde de thuisclub al met 2-0 door doelpunten van Dennis Kova- cevic en Daniel Wissel. Pas daarna liet Goes zich gelden. Nog voor rust maakte Steve Schalkwijk de aansluitingstreffer, waarna Ruben Hollemans in de 59ste minuut voor de gelijkmaker tekende. „We hebben in de tweede helft wel aardig gespeeld', vond Goes- trainer John Karelse. „Maar op ba sis van de eerste helft kan ik moei lijk tevreden zijn." BERGEN OP ZOOM Kloetinge en MOC'17 hielden elkaar in poule 51 in evenwicht. De zaterdag- en de zondag-eersteklasser kwamen in hun onderlinge districtsbekerduel niet tot scoren: 0-0. „Ik kan goed leven met deze uit slag. MOC zette snel druk en had de meeste kansen", liet Arie van der Zouwen weten. De trainer van Kloetinge gaf een aantal vaste waarden, na het doordeweekse be kerduel tegen Schaesberg, rust. „We hebben gedoseerd in de belas ting. Daan Esser was terug van een schorsing. Remco van Tiggele raakte op de training geblesseerd, maar gelukkig is iedereen verder fit gebleven." ZIERIKZEE In poule 44 van het districtsbekertoernooi won zater dag-eersteklasser MZC'11 op eigen veld met 2-1 van tweedeklasser FC Dauwendaele. Al na zeven minuten luisterde Jeroen de Wild (ex-Kloetinge) zijn officiële debuut voor MZC'11 op met een treffer. Hij schoot van af de rand van het zestienmeterge bied de 1-0 binnen. Via Maarten van Vooren kwamen de Middel burgers in de veertiende minuut langszij. Uit een corner van Ing- mar Quist kopte Freek Torensma bij de tweede paal al in de zeven tiende minuut de winnende tref fer binnen. maandag 22 augustus 2016 VC Vlissingen blijft de buitenwacht verbazen Jan Dagevos Hendrik-ldo-Ambacht A Vlissingen-aanvaller Yves Nyemb viert zijn treffer in het duel met IFC. foto martin hulsman/orange pictures Ruud Pennings, trainer VC Vlissingen IFC-VC Vlissingen 0-1 (0-1). 12. Yves Nyemb 0-1. Scheids rechter: R. G. C. M. Schul (Leidschendam). Gele kaart: Yves Nyemb, Thomas Ragut (beiden Vlissingen). Aantal toeschouwers: 350. VC Vlissingen: Van Belzen, Jansen, Manuhuwa, Milton Roemeratoe, Martien; Renzo Roemeratoe, Ragut, Gooding, El Hattach (74. Mallie); Nyemb en Hoessein Bouzam bou (84. Geerman). Bij IFC viel de uit Seroos- kerke afkomstige Frits Paap in de 66ste minuut in. Loren zo van Trijp, die onder meer bij Kloetinge actief was, kwam als reservekeeper niet in actie bij IFC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51