n r F Steven Berghuis wil ook best aan de linkerkant spelen Sparta heeft al zes punten binnen 20 Rotterdammers incasseerden nog geen enkele tegentreffer Dt-* r Feyenoord is koploper in de eredivisie, maar wie naar Karim El Ahmadi luistert, weet dat de polonaise nog niet in kan worden gezet. „We zijn drie duels bezig, waar hebben we het over?" Natuurlijk nam Gio vanni van Bronck- horst een risico giste ren in het Polman Stadion in Almelo. Hij trok het defensieve blok op het middenveld uit elkaar om Ste ven Berghuis op zijn favoriete po sitie te kunnen laten starten. Ton- ny Vilhena werd een valse linker spits, een experiment dat niet voor herhaling vatbaar leek. Maar ook zonder zijn maatje naast hem had Karim El Ahmadi het midden veld stevig in handen. De international van Marokko is het seizoen zeer overtuigend ge start. En om zijn dadendrang kracht bij te zetten, nam hij giste ren ook nog eens de winnende treffer voor zijn rekening. El Ahmadi maakte direct na zijn doelpunt een handgebaar alsof hij wilde zeggen 'blijf allemaal maar praten.' Gram halen Toen de adrenaline na afloop uit zijn lijf was verdwenen, bagatelli seerde hij dat moment. Al gaf hij wel toe dat het te maken had met het feit dat hij altijd te horen krijgt dat hij te weinig scoort. „Maar dat is natuurlijk ook zo," zei hij na afloop. „Bovendien mo gen mensen een mening hebben. Dus zie het niet als mijn gram ha len of zo." El Ahmadi weet na al die jaren in de Kuip dat één onschuldig mo- ment aanleiding kan zijn tot een wekenlang voortslepende, landelij ke discussie. Zoals Dirk Kuyt na zijn wissel beter het gebruikelijke handje schudden had kunnen doen in plaats van boos op de bank gaan zitten. Al was het maar om zijn critici de munitie tot dis cussie te ontnemen. Zo schudde El Ahmadi de afgelo pen jaren weieens zijn hoofd als zijn medespelers tijdens trainings kampen oorlogstaal bezigden als werd gevraagd naar de zoveelste Nu naar de ranglijst kijken heeft in ieder geval nog geen enkele zin eventuele inhaalrace op Ajax. De waarheid lag volgens de routinier altijd op het veld. En dus deed hij gisteren ook niet mee toen hem werd gevraagd naar de vijf punten voorsprong op Ajax, zo vroeg in de competitie. „Dat laatste is met een het antwoord," zegt El Ahma di. „Er zijn pas drie wedstrijden gespeeld. Waar hebben we het over? We zijn blij met negen pun ten, we zijn blij met het feit dat we weer geen tegentreffer hebben moeten incasseren. Maar als we echt iets willen, moeten we niet naar een voorsprong op Ajax kij ken. Nu naar de ranglijst kijken heeft in ieder geval geen zin." De Rotterdammers zagen giste ren Heracles een handvol fraaie mogelijkheden morsen, maar on verdiend was de Rotterdamse ze ge ook weer niet. Van Bronckhorst constateerde dat debutant Steven Berghuis nog niet in topvorm is, maar zelfs dan is de buitenspeler al een aanwinst. Maar om écht een rol van bete kenis te kunnen spelen, zal de trai ner van Feyenoord zijn groep de komende weken heel kort moeten houden. De spelers van Feyenoord zaten afgelopen seizoen nog wei eens in het beklaagdenbankje in Zeist. Een deel van de selectie heeft de neiging het binnen de lij nen af en toe niet zo nauw te ne men met de discipline. Die signa len waren er ook in Almelo. Zo viel invaller Bilal Basacikoglu gis teren wéér niet op door een flit sende invalbeurt, maat incasseer de hij wel een gele kaart omdat hij de bal maar bleef weggooien na een fluitsignaal. Rick Karsdorp moest tijdens de wedstrijd en na afloop worden vastgehouden omdat hij verhaal wilde halen voor een opmerking die bij hem in het verkeerde keel gat was geschoten. Terecht of niet, jezelf beheersen is en blijft een vereiste voor een bijna internatio nal. Al lijken het nu slechts de tails, straks kunnen ze wél bepa lend zijn in een nog lang seizoen. Mf i ALMELO Als vervanger van de geblesseerde Eljero Elia, debu teerde Steven Berghuis gisteren in de basiself van Feyenoord. Nog wel aan zijn geliefde rechter kant in de aanvalslinie. Maar de international wilde na afloop meteen iets rechtzetten. „Het is absoluut niet zo dat ik niet aan de linkerkant wil spelen", zei de aanvaller, die twintig minuten voor tijd werd gewisseld nadat hij een lichte enkelblessure had opgelopen. „Daar leek het een beetje op in de media, maar ik speel waar de trainer mij neer zet. Als dat op links had gemoe ten, had ik daar gestaan. Ik heb alleen gezegd dat mijn voorkeur op rechts ligt. Een basisplaats of een bepaalde positie opeisen, is heemaal niet aan de orde, zo wil ik ook helemaal niet worden neergezet." Berghuis was nog niet beslis send, maar zal Feyenoord wel makkelijker laten voetballen. Zelf is hij na een moeizaam sei zoen bij Watford in Engeland nog niet in topvorm. „Het moet nog beter, dat is duidelijk. Dan doel ik op mijn eigen prestatie. Maar ook Feyenoord. Al was het op dat kunstgras ook niet een voudig. Het is zo lastig om te kunnen inschatten wat een bal gaat doen. Daar ben je dan vol op gefocust en dat betekent weer dat je niet al bezig bent met de actie. Mijn ondergrond is het niet." Zaterdagavond in de Kuip tegen Excelsior heeft hij daarover geen klagen meer. Dan speelt hij op de beste grasmat van Nederland. „Daar kijk ik echt naar uit." ROTTERDAM Sparta heeft giste ren op het eigen Kasteel nipt de drie punten veiliggesteld. Tegen een afwachtend maar vooral on machtig Go Ahead Eagles eindig de het eenrichtingsduel dankzij een benutte strafschop van Loris Brogno in een i-o-zege. Sparta had als thuisclub meer aanvallende intenties, maar mis te in de voorste linie de noodza kelijke scherpte om afstand te ne men. Met name de bedrijvige spits Zakaria El Azzouzi (ge huurd van Ajax) was niet erg ge lukkig in zijn acties, al stond in de voorlaatste minuut van de eer ste helft de paal succes in de weg. Na een dubbele een-twee kreeg hij een vrije schietkans die niet werd benut. Eerder voor kwam Eagles-doelman Theo Zwarthoed een doelpunt voor Sparta, door een pegel van El Az zouzi knap te pareren. De 20-jarige Spartaan bleek ook na de pauze niet veel nauw keuriger in de afronding. In de 52e minuut stuurde Mart Dijks tra hem de diepte in. El Azzouzi knalde de bal deze keer huizen hoog over. De Rotterdammers dankten de winst aan Brogno, die zes minuten voor het eindsig naal binnen het zestienmeterge bied door Sander Fischer werd gevloerd. Hij benutte de penalty zelf (1-0). Sparta boekte zodoen de al de tweede zege van het sei zoen. De Rotterdammers staan keurig zesde. Go Ahead stelde negentig mi nuten lang teleur. Het mikte op een counter, maar die mogelijk heden waren op de vingers van een hand te tellen. maandag 22 augustus 2016 Koploper Feyenoord wil niet met het hoofd in de wolken gaan lopen Mikos Gouka Almelo HERACLES FEYENOORD Karim El Ahmadi 'r r*-- 1— bleek ach Karim El Ahmadi heeft gescoord tegen Heracles. Het teraf de enige treffer van het duel. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48