Ajax-doelwit Krul wacht af HUGO BORST 18 AJAX NU AL ACHTERVOLGEN A 2»% M Column Het slechte nieuws is: Waar om wil je als bondscoach een postbode selecteren? Of een back die een ruzie straks in de catacomben met de vuisten wil beslechten? Niet alleen het warme signaal aan Vilhena en Karsdorp is raar. Wat te denken van Danny Blinds keuze voor Memphis? Is een inval beurt van één minuut bij zijn club dan genoeg? Tja, dan heeft wisselspeler Clasie inderdaad ook rechten. En mag bankzitter Tete ook rekening houden met een plaatsje bij de laatste 23? Wat heeft Berghuis de afgelo pen weken bewezen om een op roep te krijgen voor het Neder lands elftal? En gezien hoe uit vorm Locadia is? En Willems? En Veltman? En die gemakzuchtige Bazoer? Vorig seizoen omhoog ge schreven, maar nu zo diep gezon ken dat je 'm in Jong Oranje niet wil opstellen. En zullen we Ram- selaartje niet eerst even laten de buteren bij PSV, alvorens... Bij Dijks kreeg ik een lachstuip. ik weet het. Maar waarom zou de bondscoach in deze voor Oranje bange tijden een positief signaal afgeven aan spelers die meer op de bank zitten dan op het veld staan, uit vorm zijn, een identi teitscrisis beleven of aan de dun ne zijn omdat ze naar een topclub verhuizen om daar op de bank te mogen zitten? Dick Advocaat was nog niet op gestapt als assistent van Danny Blind of de onzekerheid van onze bondscoach kwam tot uiting in een bedenkelijke voorselectie van maar liefst 36 spelers, waaronder brekebenen, mentaal onvolwasse- nen en ander grut. Gullit zal toetreden tot de techni sche staf van het Nederlands elf tal. Net als Blind en Van Basten is hij niet geslaagd als clubcoach, maar Ruud is een sterke persoon lijkheid. Hij kijkt niet eerst naar systemen en looplijnen, hij kijkt vooral naar wie er spoort. Op men taliteit selecteren is vaak kretolo gie, maar als Ruud Gullit spelers uitkiest geloof ik wel in een goede afloop. Voor de zoveelste keer wordt Danny Blind bij Oranje ge red. Hopelijk luistert hij goed naar Ruud Gullit. Hopelijk luistert Danny Blind goed naar Ruud Gullit AMSTERDAM Tim Krul is in af wachting hoe zijn club Newcastle United zich opstelt voor het ma ken van een overstap naar Ajax. De 28-jarige keeper geldt als top- kandidaat bij Ajax om aankomend seizoen eerste keeper te worden nu Jasper Cillessen naar FC Barce lona vertrekt. Krul heeft nog een contract voor een jaar in Newcast le dat dit seizoen uitkomt op het tweede niveau van Engeland. Krul scheurde eind vorig jaar zijn kruisband af en speelde daar na geen officiële wedstrijd meer. Wel traint de penaltyheld van het WK 2014 weer voluit mee bij Ne wcastle dat inmiddels vijf keepers onder contract heeft staan. Krul keepte nooit in de eredivisie om dat hij elf jaar geleden de overstap maakte naar Newcastle waar hij uitgroeide tot vaste waarde en in ternational. Cillessen vertrekt dus naar FC Barcelona. Ajax ontvangt zo'n veertien miljoen euro voor de keeper die een contract voor vijf jaar gaat tekenen. FC Barcelona maakt de deal bekend zodra hun huidige keeper Claudio Bravo defi nitief verkocht is aan Manchester City. Bravo nam gistermorgen al afscheid van zijn ploeggenoten bij Barcelona. Ajax wilde in eerste in stantie bedingen dat Cillessen woensdag de kwalificatiewed strijd voor de Champions League tegen FK Rostov nog kon keepen, maar Barcelona wil daar niet aan meewerken. Het risico op blessu res werd te groot geacht. Na de 1-2 nederlaag tegen Willem II staat het 'project Bosz' nu al onder druk in de Arena. En dat vlak voor het duel met Rostov. Je hoeft niet het creatie ve brein van Alfred Hitchcock te hebben om vooraf het horror scenario voor Ajax' nieuwe trainer Peter Bosz te schetsen. En zie nu: de werkelijk heid komt al angstig dicht bij dat veronderstelde script. Ga maar na: Willlem II, waar Ajax in de ge schiedenis van het betaald voet bal nooit thuis van verloor, is nu precies zo'n tegenstander waar ie dereen voor ging zitten. Zo van: kom maar op met dat pressievoet bal, kom maar op met die vijf-se conden-regel. Schrijnend De schrijnende conclusie is een andere. Willem II voetbalt heel leuk mee. Kat en muis? Nou, een heel brutale muis dan, slepend met stukjes kaas in alle hoeken van de Arena. Iedereen weet dat Bosz tijd nodig heeft om zijn pressievoetbal over te brengen. Maar ach, het makkelijke pro gramma met Sparta-uit, Roda- thuis en Willem II-thuis zou hij de eerste maand van de competi tie wel doorkomen. Ajax is na drie speelronden al achtervolger. De achterstand op PSV bedraagt vijf punten Nee dus, vijf punten achter staat Ajax al op concurrent PSV dat ook nog veel zwaardere tegen standers trof. Wat het extra pijn lijk maakt: het debacle van zater dagavond komt tamelijk uit de lucht vallen. Want er was toch wel reden voor voorzichtig positi visme. Dat eerste uur vorige week tegen Rostov was toch aller aardigst? Net als die thuiswed strijd een paar weken terug tegen PAOK? Maar met tactiek had het verlies tegen Willem II niets van doen, vertellen trainer en spelers. De instelling, daar ligt het aan. Misschien nog wel pijnlijker. Het doet aan de conclusie niet veel af. Ajax is nu al een achtervolger, precies in een seizoen waar na twee jaar zonder prijs een bijna geforceerde drang naar zilver werk heerst. Transferbeleid Toch weer even naar PSV. Sup porters van Ajax kijken niet al leen jaloers naar het puntenaan- tal van de regerend landskam pioen uit Eindhoven. Wat te den ken van het transferbeleid. Siem de Jong binnen, Bart Ramselaar binnen en tegelijkertijd het con tract van Davy Pröpper openbre ken tot en met 2020. De voetbalgedachte van Bosz valt zonder meer te prijzen. Bo vendien wist Ajax dat zo'n zware opstartfase tot de mogelijkheden behoorde. Maar heeft hij er wel de geschikte spelers voor? Natuur lijk, vindt aanvoerder Davy Klaas- sen stellig. Maar de uitspraak van direc teur spelerszaken Mare Overmars dat Ajax Hakim Ziyech niet no dig heeft omdat 'er al genoeg middenvelders zijn', komt na zo'n pot tegen Willem II als een boemerang terug. Zeker gezien het gebrek aan creativiteit. Alsof kwantiteit boven kwaliteit gaat. Over boemerangs gesproken: toen Bosz werd aangesteld, haast te een deel van de fanatieke aan hang zich te roeren over zijn Feyenoord-achtergrond. Bosz was er speler en technisch direc teur. Er verschenen afbeeldingen van Bosz met een rode streep door zijn gezicht. Wekenlang hoorde je er niemand meer over. Tot afgelopen zaterdag na de ne- Als je als Ajacied deze wedstrijd hebt gezien, word je daar niet vrolijk van VOETBAL IN CIJFERS maandag 22 augustus 2016 Blind en Gullit Het is slechts een voorselectie, Het goede nieuws is dat Ruud Project Bosz staat Daniël Dwarswaard Amsterdam WILLEM II Peter Bosz EREDIVISIE Roda JC Kerkrade - Vitesse 0-1 (0-1). 22. Baker 0-1. Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 13.030. Gele kaart: Kum, Brouwers, Rutjes (Roda JC Kerkrade), Kruiswijk, Nakamba, Van der Werft (Vites se). Roda JC Kerkrade: Van Leer; Milec, Brouwers (85. Boysen), Kum, Van Pep pen; Noor, Rutjes (64. De Silva), Ajagun (70. Mytides), Van Hyfte; Rosheuvel, Auassar. Vitesse: Room; Leerdam, Kashia, Van der Werff, Kruiswijk; Nakamba, Yeini, Ba ker (80. Qazaishvili); Rashica, Van Wolfs winkel (59. Zhang), Nathan (46. Van Ber gen). PEC Zwolle - PSV 0-4 (0-2). 22. Isi- mat-Mirin 0-1, 35. Hendrix 0-2, 86. De Jong 0-3, 89. Bergwijn 0-4. Scheidsrech ter: Van Boekei. Toeschouwers: 12.700. Gele kaart: Mastour (PEC Zwolle). PEC Zwolle: Van der Hart; Van Polen, Marcellis, Van de Pavert, Verdonk; Sand ler (46. Mokhtar), Thomas, Brama; Ehizi- bue, Nijland (68. Mastour), Menig (64. Achahbar). PSV: Zoet; Arias, Isimat-Mirin, Moreno, Willems (72. Brenet); Pröpper, Guardado, Hendrix; Narsingh (85. Bergwijn), De Jong, Locadia (82. Schwaab). Ajax - Willem I11-2 (1-2). 1. Klaassen 1-0, 28. Falkenburg 1-1, 31. Sol 1-2. Scheids rechter: Higler. Toeschouwers: 45.405. Gele kaart: Peters, Lachman, Van den Boomen (Willem II). Ajax: Onana; Veltman, Sanchez, Riede- wald, Dijks (44. Viergever); Van de Beek (73. Cassierra), Klaassen, Bazoer (46. Sinkgraven); El Ghazi, B. Traoré, Younes. Willem II: Lamprou; Van Anholt (75. Heer- kens), Lachman, Peters, Joppen; Van den Boomen, Falkenburg (87. Ogbeche), Ojo; Andrade, Sol, Haye (73. Calcan). NEC - sc Heerenveen 2-1 (1-1). 32. Du- mlc 1-0, 36. Van Amersfoort 1-1, 58. Ofo- su 2-1. Scheidsrechter: Van de Graaf. Toeschouwers: 9.500. Gele kaart: Bijker (sc Heerenveen). NEC: Delle; Heinloth, Dumic, Golla, Dyres- tam; Bikel, Von Haacke (84. Rayhi), Brein burg; Owusu-Abeyie (80. Buwalda), Mayi, Ofosu. sc Heerenveen: Mulder; Marzo, St. Jus- te, Van Aken, Bijker; Van Amersfoort (77. Thern), Schaars, Namli (73. Veerman); Slagveer (66. Larsson), Ghoochannejhad, Zeneli. FC Groningen - FC Twente 3-4 (0-3). 23. Ünal 0-1, 36. Ünal 0-2, 39. Ünal 0-3, 52. Mahi 1-3, 69. Idrissi 2-3, 84. Hoesen 3-3, 90+2. Oosterwijk 3-4. Scheidsrech ter: Blom. Toeschouwers: 18.051. Gele kaart: Tibbling, Drost, Memisevic (FC Gro ningen), Yeboah (FC Twente). FC Groningen: Padt; Antonia (46. Van der Laan), Hateboer, Memisevic, Da vidson; Tibbling, Drost (59. Linssen), Ba- cuna; Idrissi, Van Weert (68. Hoesen), Ma hi. FC Twente: Marsman; Ter Avest, Ander sen, Bijen, Trajkovski; Mokotjo, Ziyech, Thesker; Yeboah (90. Jensen), Ünal (71. Oosterwijk), Ede (77. Katsikas). Sparta Rotterdam - Go Ahead Eagles 1-0 (0-0). 85. Brogno 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Gözübüyük. Toeschou wers: 9.614. Gele kaart: Suk (Go Ahead Eagles). Sparta Rotterdam: Kortsmit; Dumfries, Breuer, Van Drongelen, Pinteaux; Sanusi,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46