Plan 'doorselecteren' is in volle gang bij PSV heeft helemaal geen vertrouwen nodig 17 PSV nadert een clubrecord na 11 uitzeges op rij. In 1988 pakte PSV er ooit 12 achter elkaar vleugels voorin faalde PSV weder om en mede daardoor stond het na een wurggreep van 45 minu ten 'maar' 0-2. Jürgen Locadia was wel dreigend maar niet effec tief, Luciano Narsingh toch weer te flets. Aanvallend kan het nog zoveel beter. Een goed uur later verlieten de spelers van PEC murw gebeukt de kleedkamers. Tegen dit PSV was geen kruid ge wassen. PSV wil snel afscheid nemen van handvol spelers, Ritzmaier vandaag naar Go Ahead Eagles Adam Maher lachte na afloop van het door PSV simpel gewonnen duel met PEC (0-4) volop. Nee, niet als een boer met kiespijn. Wel als een voetballer die zijn plek in de hiërarchie kent en desal niettemin blij is voor zijn ploegge noten. „Ik wist eigenlijk in mei al dat het hier voor mij waarschijn lijk kansloos zou worden. Zelfs al zou ik een fantastische voorberei ding spelen, dan nog was het een heel lastig verhaal geworden. Mijn zaakwaarnemer is op dit moment jullie aanspreekpunt en we kijken inderdaad rond. Dat ik lach, is om dat ik blij ben voor de ploeg. Ik ben al drie jaar hier en voel me verbonden met de rest." Speeltijd Maher wordt komende week waar schijnlijk verhuurd aan een bui tenlandse club. Ook voormalig AZ-ploeggenoot Simon Poulsen hoopt naar een ander land te ver trekken. „Ik ben al lang in Neder land en wil best vertrekken omdat ik hier op weinig speeltijd kan re kenen. Lukt het niet, dan ga ik niet lopen zeuren. Soms zit ik op de tribune en soms op de bank. Af gelopen jaar ben ik nauwelijks fit geweest, dus dan heb je weinig te zeggen. Ik mag weg inderdaad, maar hoef niet per se weg. We be kijken de opties momenteel", al dus de Deen. Marcel Ritzmaier vertrekt van daag van PSV naar Go Ahead Eag les en wordt voor een seizoen ver huurd. Hij nam gistermorgen af scheid van zijn medespelers. Rai Vloet kan alleen rekenen op inte resse van clubs uit de eerste divi sie en lijkt daarin op dit moment niet echt geïnteresseerd. Voor hem zit speeltijd bij PSV 1 er met de komst van twee nieuwe mid denvelders en een pak jonge talen ten niet in en dus is een vertrek de enige logische optie. Toestemming Florian Jozefzoon ontbrak giste ren bij de training omdat hij toe stemming had om met een Duitse club te speken. Volgens coach Phil lip Cocu ging het om een oriënte rend gesprek en heeft Jozefzoon nog geen besluit genomen. Vertrekt hij, dan kan PSV werk maken van de komst van een nieu we aanvaller. De planning (met potlood) is op dit moment dat er nog twee nieuwe spelers worden gehaald voor het einde van de transferperiode. Er zou in ieder ge val nog een nieuwe verdediger bij de A-selectie kunnen komen en de club hoopt nog een aanvaller in de selectie te kunnen begroe ten. Technisch manager Marcel Brands gaf in eerste instantie prio riteit aan het middenveld en heeft die linie met het aantrekken van Siem de Jong compleet. De van Newcastle overgenomen midden velder wordt pas vandaag officieel door de club gepresenteerd. Hij ar riveerde gistermiddag op sport park De Herdgang en onderging op zaterdag en zondag een medi sche keuring. tige kennismaking met de huur ling van Manchester City. Vorig seizoen had Van Leeuwen een on gelukkige hand bij het aantrekken van de spitsen, maar met Ünal ver wacht hij meer succes te hebben. „Ik heb aan deze jongen nooit ge twijfeld. Hij heeft de controle en de rust van Klaas-Jan Huntelaar, maar op zijn 19de is hij beter dan Klaas- Jan", zegt Van Leeuwen. Manchester City betaalde drie jaar geleden bijna drie miljoen eu ro voor de toenmalige 16-jarige spits van Bursapor. Ünal stond toen al in het eerste elftal bij de Turkse subtopper. „De Turkse competitie is een uitstekende leer school, want de stress en de hec- tiek zijn enorm. Het is soms meer vechten dan voetballen", vertelt hij. Zoals vele voorgangers bij Ci ty begon ook Ünal daarna aan een rondreis langs verschillende plek ken. Zijn eerste station was Genk. „Die club huurde me voor twee jaar, maar na zes maanden was ik er al weg'", zegt hij. Opnieuw beginnen Ünal maakte het seizoen af bij NAC en in Breda was de eenvou dig Turks international goed voor acht goals in elf duels. „Het maakt mij niets uit dat ik elk seizoen er gens opnieuw moet beginnen. Ik vind het leuk om nieuwe plekken te zien en nieuwe mensen te ont moeten. Daar komt bij dat het Ne derlandse voetballer voor een jon ge speler veel beter is dan het Bel gische. Daar is het veel fysieker en spelen ze meteen de lange bal. In Nederland probeert iedereen te voetballen." Ünal maakt in Groningen in druk met zijn doelpunten, maar ook zijn aannames en voortzettin gen zijn over het algemeen goed verzorgd. En uiteraard is er de klik, met de rasvoetballer van het elftal, die er tegen Groningen zin in heeft, Hakim Ziyech. „Met som mige voetballers hoef je niet lang te praten om elkaar te begrijpen", zegt Ünal. „Wij hebben geen woorden nodig. Hakim en ik heb ben aan een blik voldoende." De vraag is alleen hoe lang die samen werking nog stand houdt. maandag 22 augustus 2016 PEC ZWOLLE PEC Zwolle-PSV 0-4 (0-2). 22. Isimat-Mirin 0-1,35. Hendrix 0-2,86. De Jong 0-3,89. Berg- wijn 0-4. Scheidsrechter: Van Boekei Toeschouwers: 12.700 Gele kaart: Mastour (PEC) PSV: Zoet 7; Arias 7,5, Isimat 7, Moreno 7, Willems 7; Pröpper 7,5, Guardado 7,5, Hendrix 8; Nar singh 5, De Jong 7, Locadia 5,5 naar superieur Met nog tien transferdagen te gaan, is PSV volop bezig om af scheid te nemen van een aantal spelers. De meest prominente van het stel is Adam Maher. Rik Elfrink Eindhoven Voor het eerst in de basis en dan direct in de eerste helft een hat trick voor FC Twente-spits Enes Ünal. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45