Wandel vakanties 3 Autoriteiten blokkeren social media na drama op bruiloft De hoop is dat het bloedbad een gevoel van nationale eenheid zal versterken in Turkije. Die kans is klein. Dit is de eerste aanslag hier tegen burgers en op grote schaal 549 739 De bomaanslag in Gaziantep - die volgens de Turkse president Erdo- gan vermoedelijk is gepleegd door een kind van 12 tot 14 jaar - is nog niet opgeëist, maar vermoed wordt dat de terreurdaad tegen de Koerden een wraakactie is van IS. Wraak voor het terreinverlies dat de terroristen een week geleden le den in het noorden van Syrië. Toen veroverden troepen van de Syrische Democratische Strijd krachten, van Arabische en Koerdi sche strijders, na 73 dagen de stad Manbij, een bolwerk van IS. Mannen en vrouwen vierden feest op straat, scheerden hun baarden af, staken hun niqaabs in brand en rookten sigaretten. Dol gelukkig dat ze waren bevrijd van het twee jaar durende terreurbe wind van IS in Manbij. Kort na de aanslag in Gaziantep, op zaterdagavond rond 23.00 uur, blokkeerden de autoriteiten Face- book, Twitter en YouTube om te verhinderen dat de schokkende beelden van de 51 doden en tien tallen gewonden verspreid zou den worden. Dat, zo was de vrees, zou de terroristen die angst wil len zaaien in de kaart spelen. „De genen die beelden verspreiden zul len strafrechterlijk worden ver volgd", aldus het ministerie van Informatie en Communicatie. De Nederlandse Daphne Mul der (27) woont sinds anderhalf jaar in Gaziantep. „De aanslag was een schok. Ik belde gelijk mijn col lega's. Gelukkig was iedereen oké." In Sahinbey, een buitenwijk van Gaziantep, waar de zelfmoord terrorist zichzelf opblies, wonen veel Koerden en studenten, zegt ze. „Ik woon er 20 minuten van daan." Mulder werkt voor de Ne derlandse organisatie Spark. Ze verstrekt als coördinator studie beurzen aan Syrische studenten. Spark houdt zich bezig met hoger onderwijs en ondernemerschap in (post)conflictgebieden. Op veiligheidsgebied gaat er vol gens Mulder van alles veranderen. „Aanslagen hier waren tot nu toe gericht tegen autoriteiten. Dit is de eerste keer tegen burgers en op grote schaal. Er zijn al een paar ngo's die met Syrische vluchtelin gen werken die om veiligheidsre denen uit Gaziantep zijn vertrok ken naar steden als Istanboel." Mulder zegt dat ze ondanks de toe- genomen veiligheidsrisico's graag wil doorgaan met haar werk. In Turkije leeft de hoop dat het gevoel van nationale eenheid dat na de mislukte coup oplaaide, wordt versterkt na deze slachtpar tij. De kans is niet groot. Het ge beurde ook niet na eerdere bom aanslagen die Koerden tot doelwit hadden, zoals op 20 juli vorig jaar in het Koerdische stadje Suruc waarbij 32 jongeren de dood von- den, en de aanslagen in Ankara op 10 oktober 2015 waarbij 103 Koer den en linkse Turken omkwamen. Een minuut stilte enkele dagen la ter tijdens een interlandwedstrijd van het Turkse elftal werd ver stoord door boegeroep, gefluit en anti-PKK leuzen door een deel van de supporters. De PKK heeft gisteren in een verklaring al met de beschuldigen de vinger naar de regering gewe zen. „Wie de slachting onder de Koerdische burgers ook heeft aan gericht, de AKP-regering is verant woordelijk. De regering heeft IS gesteund in Syrië en een oogje dichtgeknepen bij de groeiende ac tiviteiten van IS in Gaziantep." Dat doet Ankara volgens de PKK om invloed uit te oefenen op het verloop van de burgeroolog in Sy rië en om de vorming van een au tonoom grensgebied voor de Koer den te saboteren. Individuele wandelreizen maandag 22 augustus 2016 Aanslag Gaziantep lijkt wraak van IS voor terreinverlies Mare Guillet Istanboel/Gaziantep Daphne Mulder Istanboel Ankara SYRIË IRA 7 dagen 8 dagen v.a. 8 dagen 8 dagen v.a. Het Zwarte Woud Geniet van een landschap vol vriendelijke dorpjes, kuuroorden, bossen en groene heuvels. Incl. ontbijt, 5 x lunch diner Klantbeoordeling 8,7 Zie: Kras.nl/46119 Spanje - La Palma Ontdek het eiland met vulkanen, mistige oerwouden en adembenemende vergezichten. Inclusief wandelpakket Zie: Kras.nl/wandelen-lapalma Portugal - Madeira Wandelparadijs Madeira, een bijna subtropisch eiland met Fantastische bloemenpracht. Keuze uit verblijf in één hotei of rondreis Zie: Kras.nl/wandelen-madeira KeFalonia Ithaka Ontdek het authentieke Griekenland op de Ionische eilanden Kefalonia en Ithaka. Verblijf in sfeervolle familiehotels Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/46239

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3