Panel van oud-olympiërs oordeelt gematigd positief 10 OLYMPISCHE SPELEN RIO 2016 j Nederland ging naar Rio de Janeiro met een reusachtige equipe. Oranje keert terug met negentien medailles. Hoe vinden onze oud-olympiërs dat we het hebben gedaan? Wat waren de grootste meevallers en teleurstellingen? goud is wel prima. Maar als spor ten als judo, paardensport en in- doorzwemmen aan de verwach tingen hadden voldaan, dan zou den we zes, zeven medailles meer hebben gehad." Bas van de Goor: „De doelstelling was na de 20 medailles van Lon den 20+1, die hebben we net niet gehaald. Maar ik denk dat we te vreden mogen zijn. De prestaties hebben in Nederland voor veel energie gezorgd. De handbalsters en volleybalsters konden net geen medaille pakken, maar ik denk dat die frisse teams er wel een flink aantal nieuwe fans bij hebben." Jacques Brinkman: „NOC*NSF kan die doelstelling angstvallig stilhouden, maar de Spelen zijn niet geslaagd als je uitgaat van 20+1, of van de top-10 van de me- daillespiegel." Brinkman: „Wat mij betreft de on verwachte medailles van atleten die het grote publiek twee weken geleden nog niet kende. Ik denk dan aan het goud van Elis Ligtlee en het zilver van Matthijs Büchli." Bosch: „Voor mij was het absolute hoogtepunt Sanne Wevers. Ik was erbij en dat maakt het dubbel zo speciaal. In deze supergrote sport kampioen worden op de balk is dikke historie schrijven. Hoe cool en rustig moet je zijn om dit alle maal te kunnen laten zien? Ik kan niet eens op zo'n balk lopen zon der er af te vallen. Ik denk dat er door Sanne veel jonge meisjes op turnen gaan." Van Galen: „Inderdaad, Wevers, geen twijfel mogelijk. De gehele turnploeg werd al knap zevende en haar prestatie was echt de slag- HETPANEL Edith Bosch: „Nederland heeft het overall goed gedaan. De ver wachtingen waren zeer hoog. Sommigen hebben daar niet aan voldaan, anderen deden het ineens wel. Dat is elke Spelen zo. Ik denk dat de weg die NOC*NSF is inge slagen, om meer in de breedte te willen meedoen, absoluut is ge slaagd. Als de komende vier jaar nog meer wordt geïnvesteerd en de zwemmers en judoka's zich herstellen, kan het in 2020 in To kio nog mooier worden. Ik kijk er al naar uit." Maarten van der Weijden: „Als je kijkt naar het aantal gouden me dailles, is er maar één conclusie mogelijk: we hebben hartstikke goed gepresteerd met acht gouden plakken. Twee meer dan in Lon den, vier jaar geleden." Robin van Galen: „Ik denk ook dat we het goed hebben gedaan, maar bij mij overheerst toch het gevoel dat er meer had ingezeten. Ik heb in een columnpje voorspeld dat we misschien over de 25 medailles van Sydney zouden gaan. Dat valt dus een beetje tegen met de ne gentien van nu. Acht maandag 22 augustus 2016 GO 'Het was aoed. toch zat er Wat was de meevaller? Maarten van der Weijden Olympisch kampioen openwa- terzwemmen in Peking, ook in Rio aanwezig Jacques Brinkman Olympisch kampioen hockey in 1996 en 2000 en deze Spe len analyticus voor de NOS Edith Bosch Winnares van drie olympische judomedailles en in Rio mede presentatrice van NOS Studio Olympic Robin van Galen Gouden coach van de water- polosters in 2008 en tijdens deze Spelen dagelijks analyti cus op tv Bas van de Goor Volleyballer van de Lange Mannen, die in 1996 olym pisch kampioen werden Hoe heeft Nederland gepres teerd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38