4 Of) Oogink ziet droom uiteenspatten in laatste seconden 8 OLYMPISCHE SPELEN RIO 2016 Rachel Klamer deed lang voorin mee op de olympische triatlon, maar verloor de aansluiting bij het wisselen van haar hardloopschoenen. RIO DE JANEIRO Triatlete Rachel Klamer controleert haar materiaal al tijd uitvoerig en bij de Olympische Spelen wordt dat ook nog eens tig keer gedaan door beveiligers en de organisatie. Toch belandde er zater dag voor de olympische triatlon iets in haar rechterschoen, waardoor Kla mer haar kansen op een hoge klasse ring zag vervliegen. „Ik kreeg mijn schoen eerst al niet aan en toen dat wel gelukt was, voel de ik dat er iets in zat", vertelde de Europees kampioene van 2013 aan de finish. De schoen moest weer uit, de 'indringer' gooide ze snel in haar box met spullen. „Ik heb geen idee wat het was", zei Klamer, die kostbare tijd verloor bij die moeizame wissel. Wisselzone Ze kwam na de 38,5 kilometer fiet sen door Rio de Janeiro als tweede in de wisselzone, maar ging er pas als achttiende uit. De opgelopen ach terstand op de koplopers kon Kla mer nooit meer goedmaken. De win nares van het zilver op de Europese Spelen rukte nog wel iets op naar vo ren en finishte als tiende op de Cop- acabana. „Dat is 26 plekken beter dan vier jaar geleden in Londen", merkte Klamer tevreden op. „Ik ben blij dat ik in ieder geval geen elfde ben geworden. Tiende klinkt toch beter. Meer zat er niet in vandaag." Toch blijft de vraag hoe ver Kla mer had kunnen komen als die laat ste wissel beter en vlotter was ge gaan. „Eerlijk gezegd gaan die wis sels bij mij nooit fout. Het lag ook niet aan de focus, want voor elke wissel neem ik in mijn hoofd door wat ik moet doen." Keihard De eerste wissel, van het zwemmen naar het fietsen, verliep ook al niet naar wens. „Maar dat maakte uitein delijk niets uit, ik ben keihard naar voren gefietst en meteen na de eer ste klim zat ik er weer bij." De twee de wissel brak haar echter op. Niemand die kon vertellen wat er precies in de schoen van Klamer had gezeten. Opvallend, want aan contro les geen gebrek. De 'indringer' werd echter door niemand opgemerkt, in clusief Klamer. „Dat gedoe heeft me wel een paar plekken gekost." De 26-jarige vechtsportster uit Al melo moest zaterdag na haar nipte nederlaag tegen Jackie Galloway hopen op een finaleplaats voor haar Amerikaanse kwelgeest. In dat geval zou Oogink via de her kansingsronde nog kans maken op brons in de klasse boven 67 ki logram. Galloway strandde echter in de halve finales tegen de Mexicaanse Maria del Espinoza, de olympisch kampioen van Peking 2008 en de nummer drie van Londen 2012. Daarmee zat voor Oogink het olympisch toernooi erop. „Ik hoop te nog dat Galloway na haar over winning op mij vleugels zou krij gen, maar helaas", treurde Oogink, die eerder dit jaar brons veroverde bij de EK. „Dit is flink balen. Ik was voor een medaille naar Rio gekomen en ook goud hield ik voor mogelijk. Het mocht echter niet zo zijn. Ik heb hier ei- Mijn verlies in de golden score was terecht, ik had maar één goede stoot genlijk geen woorden voor." Oogink, die met haar broer Mi chael als coach deelname aan Rio 2or6 op eigen kracht af dwong, begon de lange za terdag met een ruime pun- tenzege op Seavmey Sorn uit Cambodja (7-1). In haar duel met Galloway kon ze haar beweeglijke opponente niet goed raken. De jonge Texaanse, die vorig jaar brons behaalde bij de WK, kon echter evenmin duidelijke punten scoren met haar handen en voeten. Oogink leek genoeg te hebben aan een minieme voor sprong van 1-0, verkregen in de tweede ronde, maar drie secon den voor het einde kwam Gallo way alsnog op gelijke hoogte met een rake trap. In de golden score leverde het slotoffensief van Oogink net geen beslissende tref fer op, waardoor ze met 1-2 ver loor op het aantal 'hits' (treffers die niet hard genoeg zijn voor een punt). „Je kon zien dat we elkaar goed kennen, het was een afwachtend gevecht", sprak Oogink aangesla gen. „Het ging mis in de laatste se conden. Ik had de partij in mijn zak, maar kreeg alsnog een treffer tegen. Mijn verlies in de golden score was terecht, ik had één goe de stoot, maar dat was te weinig, want zij had er twee. Ik kan er he laas niks meer aan veranderen." maandag 22 augustus 2016 r Rachel Kramer ver loor kostbare tijd bij het wisselen van haar schoen, fotoanp RIO DE JANEIRO Reshmie Oogink kwam voor een medaille naar de Olympische Spelen, maar de taekwondoka kwam niet verder dan de kwartfinales. Reshmie Oogink Reshmie Oogink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36