We wisten: deze dag zou er komen 2 Chef de mission Maurits Hendriks erkent ook fouten Column ZONNEVELD THIJS Ik ben bang geweest. Maandenlang heb ik er als een berg tegenop gezien. Ik heb gepro beerd om het te ontkennen, ik heb geprobeerd het weg te stoppen in een donker hoekje van mijn ziel - maar er was geen houden aan. De angst was niet te onderdrukken. Ik was als de dood voor de eerste maandag na de Spelen. Ik was als de dood dat het ooit vandaag zou worden. En laten we wel wezen: jullie waren er ook bang voor. Met sport is het net als met chocola of heroïne: het is verslavend. Maandenlang hebben we elke dag een shot gekregen. We leefden van wedstrijd naar wedstrijd en van toernooi naar toernooi. Van de Giro naar Roland Garros, via het EK Voetbal naar de Tour en daarna door naar de Spelen. voor de tv gehangen. En als we niet op de bank hingen, dan stonden we ergens langs een parkoers of zaten we op een tribune te kijken naar sport. Het gras moest worden ge maaid, we moesten mee naar de meubelboulevard of naar de verjaardag van onze oudtantes, het schuurtje moest geverfd, er moest nog een aangifte naar de Belastingdienst - maar al die klusjes konden we voor ons uit schuiven omdat er Heel Erg Belang rijke Dingen gebeurden. De ene keer reed er een Neder lander in een roze trui, de andere keer was Will Griggs on fire - en anders rende er wel een geel gra- tenpakhuis tegen de Ventoux op of was er een handboogschutter die Sjef heette bezig om pijltjes in een roos te mikken. achter sport. We hoefden nergens over na te den ken, we hoefden geen vermaak te zoeken, we hoef den geen emoties van onszelf te voelen: het was een stuk makkelijker om mee te leven met al die sporters op tv. We wentelden ons in onze heerlijke grafhekel aan Cristiano Ronaldo, we stonden op de bank voor Tom Dumoulin, we jankten mee met de volleybalvrouwen en de handbalsters, we gooiden de zapper naar de tv toen Dafne Schippers haar schoenen op het tartan van de atletiekbaan smeet. We mochten ons druk maken over etappezeges, medaillespiegels en over de vraag of een turner met een bakkie te veel op naar huis moest. Maar we wisten dat er een dag zou komen dat het allemaal over zou zijn. Dat we van de bank af moesten komen, dat we weer aan de slag moesten, dat we weer echt iets aan moesten met ons leven. Dat we naar ons werk moesten sloffen en zwij gend met elkaar in de rij bij de koffieautomaat stonden. Dat we het 's avonds aan tafel met elkaar maar weer over het weer moesten hebben. Het is gebeurd, de sportzomer is over. Het is maan dag geworden. Welkom in het Zwarte Ga.... Of- wacht, wacht - nondeju! Helemaal vergeten. De Vuelta! Drie weken lang wielrennen op de buis. God, Allah, Brahma, Vishnu en het Vliegend Spa- ghettimonster zij geprezen. We zijn gered. Maanden hebben we ons kunnen verschuilen achter sport maandag 22 augustus 2016 GO @thijszonneveld 'Aantal medailles Dagen- en nachtenlang hebben we op de bank Maandenlang hebben we ons kunnen verschuilen Yuri van Gelder plaatste zich voor de turnfinale, maar moest na een disci plinaire straf naar huis. Hendriks: „We hadden het duidelijker moeten com municeren." FpTOPIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30