\l 'Verwarde' man sterft bij aanhouding wsbs'. 2 NI MARLEEN BLOMMAERT Column De Stelling TOOS HENK NE&ERLANfc HOUfcT &E A&EM IN jeetje KOUDEKERKE Fatale botsing fietsers Fietser gewond op Rondweg Statenlid WD vertrekt KAMPERLAND KNRM redt zeilers uit Veerse Meer Volgens de politie rende de man iets na vier uur in de middag in verwarde toestand door de Ber kenstraat. Hij schreeuwde en was niet aanspreekbaar. Agenten gebruikten pepperspray om de man onder controle te krijgen. De dertigjarige Goesenaar ver loor vervolgens het bewustzijn en overleed. Reanimatie door de agenten hielp niet meer. Omdat agenten betrokken zijn bij het overlijden van de man doet de rijksrecherche onder zoek. De betrokken agenten blij ven gewoon aan het werk. Of er een oorzakelijk verband is met het overlijden van de man en het gebruik van pepperspray en even tueel fysiek geweld wil de poli tie niet zeggen. Zo blijft de doodsoorzaak, net als de exacte identiteit van de man, in het on gewisse. Getuigen Getuige Tjallie Vriesema woont in de Berkenstraat en kwam de man tegen toen zij door de buurt fietste. „Hij liep in z'n blootje te schreeuwen en ik schrok behoorlijk. Ik ben snel doorgefietst naar m'n vader, die iets verderop de hond uitliet. Het was een heel donkere man, een beetje gezet. Maar hij was springlevend, helemaal hyper. Ik vind het zo raar dat-ie nu dood is." Vader Vriesema bevestigt wat dochter Tjallie gezien heeft. „Ik zag hem op het kruispunt Populierenstraat/Berkenlaan staan. Daar trok hij zijn kleren uit en stond hij te springen en auto's aan te houden. Die reden er als een speer vandoor. Iemand riep nog dat hij z'n kleren aan moest doen. Dan zei hij zelf 'kleertjes aan' en trok hij weer wat aan. Om het even later weer uit te doen. Dat heeft al met al wel zo'n tien minuten geduurd." Een andere buurtbewoonster kan ook nauwelijks bevatten wat er is gebeurd. „Mijn dochter fiets te naar haar werk toen ze de man in de straat zag liggen. Even verderop lagen zijn kleren in het gras. Ze zei: Hij lag op z'n buik met de politie er bovenop. Hoe Hij was springlevend, helemaal hyper. Ik vind het zo raar dat-ie nu dood is kan die man nou ineens dood zijn? Toen ik langsfietste riep hij nog 'mag ik opstaan, mag ik op staan'." Emergis Doordat er zo weinig bekend is over de overleden man en de oor zaak van zijn overlijden, vragen de buurtbewoners zich af wat er in hun straat is gebeurd. „Mis schien is het een patiënt van Emergis, die lopen hier wel va ker", oppert vader Vriesema. „Dan gaan ze naar de super markt om een biertje en drinken ze dat op een bankje op." Volgens Emergis is de overlede ne nu geen cliënt bij de instel ling voor geestelijke gezond heidszorg. Voor 2008 is hij er wel onder behandeling geweest. Een vriend van de man verklaarde bij Omroep Zeeland dat het slachtof fer een voormalig asielzoeker is uit Sierra Leone die tijdelijk bij hem in de Beukenstraat verbleef. Ze is zo vriendelijk keukengeheimen met mij te delen. Éénmaal per jaar een paar da gen Frankrijk is genoeg voor een ander perspectief op de wereld. De gemeenschap, rotzooi, bloemen en vooral ook op voedsel. De weg voert via leper naar de Somme, de langste af stand die we door Zeeuws-, Bel gisch- en Frans Vlaanderen kun nen afleggen. Een schuldig land schap. Hoe lieflijk en vruchtbaar het ook is met zijn eindeloze graanvelden. Honderdduizenden jonge levens werden geofferd aan de waanzin honderd jaar geleden. Maar dit jaar geen oorlogsherinne ringen. De enige helmen die we aanschouwen zijn fietshelmen. We fietsen elektrisch. We vliegen langs slikken en schorren van de Somme. De elektrische ondersteu ning maakt het mogelijk om met kapotte knie en tegenwind flui tend langs schapen en vogels te fietsen. En weer terug. De kunst van het bewegwijzeren van een fietsroute heeft men nog niet ge heel onder de knie. 's Ochtends bij het ontbijt staat een indrukwekkende rij confitu ren opgesteld met daarbij een kaartje: Marie Paule Defacque in Vismes au Val. Bij de watertoren. Het kaartje vermeldt, met Fran se bescheidenheid, dat zij de beste confituremaker ter wereld is. Ik frons mijn Zeeuwse wenkbrauw en denk ja ja.Maar na mijn eer ste stukje brood met confiture ben ik verkocht en werk ik het he le rijtje confitures af en reis nog dezelfde dag af naar Marie Paule. Ze is zo vriendelijk wat keukenge heimen met mij te delen. Ik kijk dan ook uit naar het voorjaar om de Rabarber-Vanille te maken. Omdat delen vermenigvuldigen is: Rabarber op stukjes snijden en koken, 12 minuutjes, beetje ci troen erbij en vanillemerg. Rabar ber uit het voorjaar. De verhou ding suiker en vruchten is afhan kelijk van uw smaak. Ik heb hem niet zo graag mierzoet dus ge bruik ik speciale geleisuiker waar door de verhouding 500 g suiker 1 kg schoon fruit is. Smakelijk. En geduld, vooral geduld. maandag 22 augustus 2016 Jam Vandaag: Zeeland bouwt voor leegstand reageer op pzc.nl Zaterdag: Liefdadigheid Oos is een voorbeeld voor alle Zeeuwse bedrijven. 241 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS HEBBEN WE AL OIE AANSLAGEN EN BREXIT NOS NIET ACHTER BE RUS OF WAT IS ER YOLANTHE IS MISSCHIEN 2WANSER NU WEER??/ Een 73-jarige fietsster uit Koudekerke is zaterdaga vond overleden nadat ze op een andere fietser was ge botst. De vrouw reed rond 20.00 uur over de Brouwe rijstraat in Koudekerke. Daar botste ze tegen een tegemoetkomende fietser, een 58-jarige man uit Vlis- singen. De vrouw liep ernsti ge verwondingen op bij haar val. De fietser en een voorbijganger hebben haar gereanimeerd. Een trauma helikopter bracht de vrouw naar het ziekenhuis, waar ze later overleed. KOUDEKERKE Een 34-jarige fietser uit Koudekerke is in de nacht van zaterdag op zondag ernstig gewond geraakt bij een ongeval op de Rond weg in zijn woonplaats. Hij werd daar rond 02.25 uur aangereden door een auto mobilist. De man is met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet toegestaan op de Rond weg te fietsen. Waarom de 34-jarige man daar fietste, is niet bekend. MIDDELBURG Jolanda Boerjan verruilt de Provinciale Staten van Zee land voor de Verenigde Sta ten van Amerika. Het VVD- Statenlid uit Heinkenszand emigreert vanwege de werk zaamheden van haar man naar Middletown in de staat Maryland. Boerjan was slechts anderhalf jaar actief als Statenlid. De VVD ver wacht over twee weken be kend te kunnen maken wie haar opvolgt, aldus fractie voorzitter Kees Bierens. Twee opvarenden van een kleine zeilboot zijn zaterdag onderkoeld geraakt nadat hun boot omsloeg op het Veerse Meer. De KNRM uit Veere heeft de zeilers ge red. De zeilboot voer in de buurt van Kamperland toen het zwaard afbrak. Daar door sloeg de boot om. De opvarenden hebben een half uur in het water gelegen. De plotselinge dood van een 30-jarige Goesenaar, zaterdag middag in de Goese Berken straat, roept nog veel vraagte kens op. De verwarde naakte man overleed bij zijn aanhou ding, nadat de politie pepper- spray had gebruikt om hem in bedwang te krijgen. Willem Adriaansens en Emile Calon Goes —Tjallie Vriesema, getuige De Berkenstraat in Goes, waar de man zaterdag om het leven kwam. foto willem adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2