Sport vanuit je luie stoel II 20 ZEELAND VAKANTIE IN ARNEMUIDEN A Meehelpen op de boerderij van haar vriend en ontspannen bij het Veerse Meer; na een druk studiejaar komt Jennifer de Vos (17) in Arnemuiden tot rust. Wie is deze thuisblijver? Het creëren van een vakantiegevoel heb je zelf in de hand 10 ZOMERSE TIPS/ Let maar niet op de rommel hoor", roept Jennifer ter wijl ze zich handig langs twee langhari ge honden be weegt. „Mijn vader is de schuur aan het opruimen, vandaar dat het een beetje een zooitje is." De tuin ziet er deson danks nog steeds netjes en fleurig uit; keurig gesnoeide bloeiende bloemen staan sierlijk op de kleur rijke tegels. Met een glas water in haar hand neemt de 17-jarige plaats in een van de tuinstoelen die in de zonni ge achtertuin staan. De blonde hond Fox nestelt zich meteen aan haar voeten. Terwijl ze al strelend wat losse plukken uit zijn verhar ende vacht haalt, legt ze uit waar om ze dit jaar in Zeeland blijft: „In februari ben ik nog op winter sport geweest, daarom is het hele maal niet bij me opgekomen om deze zomervakantie weer weg te gaan. Bovendien, als al die buiten landse toeristen zich een hele zo mervakantie op Walcheren kun nen vermaken dan lukt mij dat ook wel." Geen stress Wat ze Zeeuwse thuisblijvers wil aanraden is om een vakantiebaan tje te nemen. Zelf werkt ze bij voorbeeld regelmatig in keuken- spullenwinkel Saartje in Veere. „Verder ben ik eigenlijk overal en nergens te vinden", zegt ze, „Maar ik zit ook regelmatig gewoon thuis in de achtertuin. Ik vind het eerlijk gezegd helemaal niet zo erg om af en toe helemaal alleen te zijn en niets te doen te hebben. De stress en druk van school valt dan even helemaal weg en je komt echt tot rust. Zulke momen ten zijn zeldzaam als het studeren weer begint." Na de zomervakantie begint de Arnemuidse aan haar tweede jaar van de Lerarenopleiding Maat schappijleer aan Hogeschool Rot terdam. Ze woont niet op kamers en moet iedere dag op en neer rei zen. „Aan het einde van de vakan tie heb ik een hertentamen. Daar door is het nodig dat ik ook nu weieens een boek opensla." Toch ruïneert dat volgens haar niet de rustperiode die bij de zomer hoort. „Het creëren van een vakan tiegevoel heb je zeifin de hand", reageert ze nuchter. „Zeeland be vat alle elementen die je nodig hebt voor een vakantie. Wat je daar mee doet, bepaal je zelf. Door bijvoorbeeld buiten te eten kun je al een meer ontspannen gevoel krijgen." Kano Maar het ultieme vakantiegevoel vormt voor de studente een dag doorbrengen bij het Veerse Meer. Ze is van plan daar vanmiddag sa men met haar vader en moeder en de twee honden naartoe te gaan. De donkerharige Django, die een eindje verderop in de achtertuin ligt, tilt zijn kop op alsof hij weet waar we het over hebben. „Alles gaat dan mee in de auto en Django en Fox zijn altijd super enthou siast. Zij mogen ook weieens mee op de kano. Dan zit bijvoorbeeld mijn vader in het midden, Fox voorop en Django achterop. Zo peddelen we dan over het Veerse Meer. Dat levert behoorlijk wat na starende blikken op." In het verleden waren dagjes aan het Veerse Meer ook vaste prik voor het gezin. Toen ving Jen nifer samen met haar zus en twee broers regelmatig kwallen, krab ben en vissen. Niet met een vis net, maar gewoon met de blote Beleef de sportzomer nog intenser met deze vier onthullende sportboeken. Nu in één pakket voor maar 29,95. De biografieën van topvoetballers Luc Nilis en Gareth Bale, Kees Jansma over een halve eeuw sportverslaggeving en dé voetbalquiz van Nederland. Onmisbaar voor elke sportfan, ideaal voor op vakantie! Bestel nu op pzc.nl/webwinkel maandag 22 augustus 2016 'Zeeland biedt TIP 1 Zeeland Nazomerfestival, diverse plekken in Zeeland Theater en dans op verrassen de locaties in de openlucht en in bijzondere gebouwen verspreid over Zeeland. Het festivalhart is in de Abdij van Middelburg. Informatie: www.nazomerfes- tival.nl. Jett Rebel speelde in 2015 op Zeeland Nazomerfestival. TIP 2 Jeugd Vakantie Week, Hulst en omstreken Hoofdpersoon Freek belandt per ongeluk door een magisch schilderij in het Woeste Wilde Westen, waar hij echte cowboys en indianen ontmoet. Deelne mers aan de Jeugd Vakantie Week gaan Freek helpen terug in zijn eigen wereld te komen. Tijd en plaats: 't Jagertje - Zoutestraat 65 (bij slecht weer in Den Dullaert), Hulst, 9.45 -12.00 uur en 14.15- 16.30 uur. TIP 3 Zierikzee, beklimming Dikke Toren Vanaf de toren heeft u een prachtig uitzicht over Zierikzee en de omgeving. Tijd en plaats: Kerkplein, van 10.00 tot 17.00 TIP 4 Prik je picknick, Cad- zand-Bad Een gids neemt je met de city mobiel mee door de Zwinstreek. Onderweg een picknick met streekproducten. Tijd en plaats: Boulevard de Wielingen 80, van 10.00 tot 15.00 uur. TIP 5 Speurtocht op skelters, Westenschouwen 'Waar is Robinia' is een speur tocht op skelters. Tijd en plaats: Trampoline- centrum Westerschouwen, Steenweg 13a, van 11.00 tot 18.00 uur. TIP 6 Brouws museum, Brou wershaven Ontdek hoe het leven er vroeger uitzag op zee en in de haven van Brouwershaven. Tijd en plaats: Haven Zuidzij de 15, van 13.00 tot 17.00 uur. TIP 7 Boeken- en verzamel- markt, Middelburg Verrassend aanbod van boeken, antiek en curiosa. Tijd en plaats: Markt, van 11.00 tot 17.00 uur. TIP 8 Picknicken bij de koeien, Middelburg Na een bezoek aan de kaasboer derij, kun je jepicknickmand vul len en deze in de wei bij de koeien opeten. Tijd en plaats: Prooyense- weg 26, van 12.00 tot 14.00 uur TIP 9 Vogel van de dag, Oost- kapelle Vogelspecialist Jan Tuin vertelt alle bijzonderheden over één of twee vogels die vaak in de tuin en het omringende natuurge bied De Manteling te vinden zijn. Tijd en plaats: Duinvlietweg 6, van 14.00 tot 15.30 uur TIP 10 Diverse workshops, Goes Het is mogelijk diverse work shops te volgen, zoals tapas ma ken. Tijd en plaats: Koningstraat 9, van 10.00 tot 22.00 uur. Janneke Koster Jennifer de Vos (17) blijft in Arnemuiden. Woont bij haar vader en moeder in huis. Volgt de Le rarenopleiding Maatschap pijleer aan Hogeschool Rot terdam en heeft een vakan tiebaantje bij keukenspullen- winkel Saartje in Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20