Verwarde man overlijdt na inzet pepper- spray 21 °C Zo mooi is Aruba! 51 Koerdische doden Turkije reageert met woede en verbijstering op een zelfmoord aanslag die een bruiloftsfeest veranderde in een nachtmerrie Goed begin VC Vlissingen Walcheren Van de ruim 300 Koerdische bruiloftsgasten kwamen er 51 door bomscherven om het leven. Vooral veel vrouwen en kinde ren. Minstens 90 feestgangers lie pen verwondingen op. Ook Besna en Nurettin Akdo- gan, de bruid en bruidegom, raakten gewond, maar ontsnap ten aan de dood. Ze mochten gis teren het ziekenhuis verlaten, maar zijn nog steeds in shock. Wat tot de bomaanslag de mooi ste dag in hun leven was, eindig de in chaos, bloed en tranen. Binnen 24 uur werden al veel van hun naaste familileden en vrienden, met wie ze heel de dag hun bruiloft vierden, begraven. Vicepremier Simsek, die Gazian- tep in het parlement vertegen woordigt en zelf van Koerdische afkomst is, bezocht heel de nacht ziekenhuizen om de ge wonden te bezoeken. Woedend veroordeelde hij 'deze gruwelij ke en schokkende aanslag' als een 'barbaarse daad'. „Onze boodschap is heel eenvoudig: Wij buigen niet voor terreur!" Terreurorganisatie Islamitische Staat is de hoofdverdachte van de misdaad in de zuidoostelijke stad Gaziantep, aldus president Erdogan. De dader was volgens hem niet ouder dan tussen de 12 en 14 jaar. Het doel van IS is vol gens hem 'verdeeldheid te zaaien tussen religieuze en etni sche gemeenschappen'. Geen en kele organisatie heeft zich verant woordelijk gesteld voor de aan- slag. Minister Ömer (Jelik (Europe se Zaken) onderstreepte dat Tur kije wordt geconfronteerd met drie terroristische vijanden. „De terroristen van Fethullah Gülen slaagden er met hun couppoging niet in de staat in handen te krij gen. Ze gebruiken nu IS en de PKK om verdeeldheid te zaaien." De aanslag op de Koerdische bruiloft laat opnieuw zien dat Onze boodschap is heel eenvoudig: Wij buigen niet voor terreur! Turkse burgers steeds vaker de gruwelen van de oorlog in Syrië aan den lijve ondervinden. Pre mier Yildirim kondigde in het weekeinde aan dat Turkije zich intensiever met Syrië gaat be moeien. Vlissingen is het seizoen in de de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal goed begonnen. De Walcherse club won giste ren op de openingsdag met 1-0 bij IFC uit Hendrik-Ido-Am- bacht. De enige treffer werd in de eerste helft gemaakt door Yves Nyemb. Hij scoorde met een lob. Nieuwsmedia Kras.nl/aru ba of bei 0900-9097 70 cpg is TeamNi. ZEELAND2 Bruiloft eindigt in bloedbad Mare Guillet Istanboel/Gaziantep Mehmet Simsek, vicepremier P3 HENDRIK-IDO-AMBACHT VC SPORT 24 maandag 22 augustus 2016 De PZC is onderdeel van Vanaf morgen zomers pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 197 7 11688 5 5 5 5 30 Bij de finish van de eerste Zeeuwse Hardloopdriedaagse wordt Arjan Kranen burg uit Oost-Souburg ingehaald door zijn kinderen Isa, Zoey en Damian. Gisteren was op het strand bij Domburg het afsluitende onderdeel waarbij de overgebleven 140 deelnemers konden kiezen uit 10 of 25 kilometer. Kranenburg koos voor de langste afstand. ZEELAND 16 SPORT 26 FOTO RUBEN OREEL Keuze uit: zonvakanties, fly-drives en singlereizen Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1