Jan-Willem Poppe weer de beste Belangstelling voor iYYo Gemeente wil greep op inburgering 18 WALCHEREN RINGRIJDEN ACTIE TOT 29 AUGUSTUS! Oostkapelle stond zaterdag weer bol van de activiteiten. Met als klapstuk de Zomerwedstrijd van de Oostkapelse Ringrijders. Veertig deelnemers stonden aan de start van deze wedstrijd die veel meer is dan alleen ringenste- ken. Zo houden de ringijders ook een rondit door het het dorp en genieten ze van de Suukerkomme en een feestavond. Vooral de Suukerkomme zorgt voor vertier. Want alle rijders drinken uit een kom die gevuld is met brande wijn, suiker en zoute bolletjes. Het gaat om een oude Walcherse traditie. De kom gaat rond onder de rijders tot ze helemaal leeg is. Bij het ringrijden was weer Jan-Willem Poppe de beste. Hij won de wedstrijd door 23 van de 25 ringen te steken. Nancy de Vis ser deed voor het eerst mee en wist al zeven ringen te steken. Nancy won ook de vierde prijs voor de versiering. De hoofdprij zen bij de versiering waren voor Karei Geldof en Kimberly Kodde. De pollepel ging met Kim Boone mee naar huis. De jeugdbeker was voor Quinty de Kam en de Seniorenbokaal voor Ko Francke. Jan-Willem Pop pe wist ook nog beslag te leggen op de Dr. Rullens bokaal. In Vrouwenpolder werd zater dag de jaarlijkse sjezenwedstrijd verreden. Na tachtig beurten wa ren het Jorien Houterman en Ab Paauwe die 79 ringen staken en daarmee winnaar werden. Op de tweede plaats eindigde Sharon Kauffman en Bram Francke. Het podium werd compleet gemaakt door Femke Dingemanse en Jan Ja- kobsen. Sharon en Bram wonnen ook de pollepel. Debutante Desiree Sud- meier deed samen met Patrick Houterman mee en wist tijdens haar eerste officiële wedstrijd toch al direct 53 ringen te steken. Het is niet zomaar een auto. De iYYO gaat vanaf september rijden in Serooskerke, Oostkapelle en Zoutelande en brengt mensen, die slecht ter been zijn, naar bijvoor beeld de fysiotherapeut, de kap per, de supermarkt of naar vrien dinnen. Wethouder Chris Maas, zater dag ook aanwezig tijdens de druk bezochte Oostkapelse Dag, noemt het een prachtig initiatief van drie plaatselijke grootgrutters om te starten met deze vorm van buurt- vervoer. De wethouder is ervan overtuigd dat met een dergelijke voertuig de zelfredzaamheid van ouderen wordt bevorderd en de leefbaarheid van de dorpen wordt verbeterd. Een van de initiatiefne mers, Ton den Dikke van de Emté in Oostkapelle, vertelt dat hij tot nu toe heel veel positieve reacties heeft gekregen. Vooral van oude ren die heel blij zijn dat dat autoo tje hen straks kan ophalen. De ini tiatiefnemers hebben afgesproken dat ze een half jaar lang gaan kij ken of er daadwerkelijk veel be hoefte is aan deze vorm van buurt- vervoer. „Als dat zo is, dan komen er drie auto's en rijden ze drie jaar lang hier rond. Dan is er voor elk dorp één auto beschikbaar." mm www.anneliesmode.nl Annelies Mode Ruiterplaatweg 23 4493 PG Kamperland MIDDELBURG De gemeente Mid delburg wil meer greep krijgen op de inburgering. Het college van burgemeester en wethouders heeft namelijk geen enkel idee hoe de inburgering verloopt van mensen die in Middelburg wo nen en een inburgeringscursus volgen. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van de Christenunie. Fractievoorzitter Willemien Treurniet wilde weten of de in burgering van nieuwe inwoners in Middelburg succesvol verloopt. Volgens haar blijkt uit landelijke onderzoeken dat maar heel wei nig cursisten slagen voor het ver plichte inburgeringsexamen. Ze ker nu de nieuwkomers sinds be gin dit jaar zelf verantwoordelijk zijn voor de voorbereiding. Het college antwoordt dat de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) geen gegevens over het aantal met succes gevolgde inbur- geringsexamens deelt met de ge meente. En DUO zegt ook niets over mensen die helemaal geen examen doen. Het college meldt dat het de noodzaak ziet om de begeleiding van nieuwkomers te verbeteren en te intensiveren en dat het wil gaan toezien op het verloop van het inburgeringstra- ject. Dit najaar komt het met con crete plannen om dat te bereiken. IN DE REGIO HERDENKINGSTOCHT -j&gf ast r i'ww'* Sfv ,H;f - A'M'. MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE maandag 22 augustus 2016 Bekijk alle uitslagen op www.pzc.nl/ringrijden In Oostkapelle ging de Suukerkomme rond en in Vrouwenpolder wist een debutante al direct 53 ringen te steken. Jorien Houterman en Ab Paauwe wonnen daar door 79 van de 80 ringen te steken. Martijn Minderhoud „Een mooie auto. Die komt van pas als ik niet meer kan fietsen", zegt Annie Hesseling (68) als ze zaterdag op het Knotwilgenter rein bij Oostkapelle een elek trisch autootje ziet staan. Emile Calon Oostkapelle y§2Sr Tijdens de Dag is er ook belangstelling voor kleding, foto ruben oreel MIDDELBURG Vakantiebijbelclub In de laatste week van de zomervakan tie wordt in de Ont- moetingskerk aan de Oosterschelde- straat een vakantie- bijbelclubweek ge houden voor kinde ren van 4 tot 12 jaar. De data zijn dinsdag 30 augustus, woens dag 31 augustus en donderdag 1 sep tember. Dagelijks is de bijbel club van 10.00- 12.00 uur, met uit zondering van don derdag. Dan wor den er pannenkoe ken gegeten en is de club om 12.30 uur afgelopen. De ouders zijn dan ook welkom. Toegang is gratis. WESTKAPELLE Ouwe Sanniedag bij het Polderhuis Het Polderhuis houdt woensdag een 'ouwe sannie dag' op de markt in Westkapelle. Die dag rijdt ook de paardentram. Op stappen is gratis. Het vertrek is om 10.30 uur bij Cam ping 't Hoge Licht aan de Joosses- weg, aankomst en vertrek ieder uur bij de bushalte op de Markt. De laatste rit vertrekt hier om 16.30 uur richting de campings. In de Zuidstraat, on deraan de dijk, is een kofferbakver koop van 11.00- 18.00 uur. Deelnemers kunnen zich nog aanmelden via evenement@polder huiswestkapelle.nl. Op het terras van het Polderhuismu seum wordt Zeeuw se klederdracht ver kocht. iftSgagaH y t* OOSTKAPELLE Joke de Witte mag niet vergeten worden. Haar dochters hielden zaterdag daarom een fietstocht langs de kunstpicknickplekken die ze ooit ontwierp. Ook is ze ja renlang voorzitter geweest van de Recron Walcheren en ze was de eigenaar van camping Dishoek. Camping Ons Buiten in Oostkapelle was de vertrek- en aan- komstplek van de fietsroute met een afstand van zo'n twin tig kilometer. Vanaf daar reden de deelnemers richting Vrou wenpolder, waar ze stopten bij kunstpicknickplek 'Eieren'. Daarna fietsten ze langs de dijk naar Veere en stapten ze af bij 'De Kerktoren' aan het Veerse Meer. De route werd ver volgd door het bos naar het kunstwerk 'Golf' en van daaruit naar 'De Zeilboot', tussen Oostkapelle en Serooskerke. FOTO RUBEN OREEL Dorpskerk, 19.30 uur-Concert vo caal ensemble 'In Voce Veritas' DOMBURG Strandovergang Wa tertoren en bij slecht weer in het Badhotel, 09.30 -10.30 uur - Beach Yoga; Weststraat, Markt, Ooststraat, Stations straat en Kerk straat, 10.00-21.00 uur - Seizoens- markt GAPINGE Schotsehoek 22, 19.00-21.30 uur- Zomertraining in Mindfulness MIDDELBURG Kaasboerderij Schel lach, 10.00 uur- Boerderijbeleving met aansluitend van 12.00-14.00 uur- Picknicken tussen de koeien; Markt, 11.00-17.00 uur- Boeken- en verza- melmarkt; Kousteen- sedijk 7,13.00- 17.00 uur - Exposi tie 'Dynamiek in Steen'; Cinema Mid delburg, 18.30 uur- Vertoning 'Maggie's Plan' VLISSINGEN Atrium Stadhuis, Paul Krugerstraat 1, 08.30-12.00 uur- Foto-expositie Moni que Velzeboer 'van onzeker meisje tot zelfstandige vrouw'; Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot ouder; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur- Mr. Bright's Quiz Night WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat, 10.00-17.00 uur - Expositie Sabi ne Beckmann ZOUTELANDE Tennisbanen West- kapelseweg, 19.00 uur-Tennisinstuif voor mensen vanaf 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18