Amerikaan sluit Zeeuws hoofdstuk af ZEELAND 17 Lesley Pengel van 62,0 naar 60,8 kg Chantal Boonaerts van 71,3 naar 70,6 kg Ruud Buteijn van 79,1 naar 75,6 kg Dit weekend sloot hij zijn zoek tocht afin Zeeland met een bijeen komst in Middelburg om zijn Ne derlandse helpers te bedanken. Een van de aanwezigen was Dientje Goeseije, die als meisje op 4 oktober 1943 het vliegtuig zag neerstorten. Dankzij haar getuige nis en rapporten van de Duitsers en de burgerluchtbeschermings dienst is nu wel vrij nauwkeurig bekend waar het toestel moet zijn neergekomen. Verder gaven metin gen enige, zij het vage, aanwijzin gen. Afgelopen week heeft wrakken- duiker Fred Groen op die plek geke ken. Maar het zicht was erg slecht, hooguit 30 centimeter, en door de sterke stroming kan in de Wester schelde maar korte tijd gedoken worden. De plaats van de crash is bovendien bij de drukke vaargeul tussen de Hooge Platen en het Sloe- gebied. Hier legde Nauman vrijdag een krans op het water voor de om gekomen bemanning. „Ik ben tot de conclusie geko men dat je wel extreem 'lucky' moet zijn om nog iets van het toe stel te vinden, laat staan boven wa ter te halen", zei Nauman. De Amerikaan, uit de buurt van Seattle in het noordwesten van de Verenigde Staten, heeft jaren on derzoek gedaan om meer te weten te komen over de lotgevallen van zijn 'uncle Dan'. Hoewel hij niets heeft gevonden, kijkt hij tevreden terug op zijn Zeeuwse expeditie. Nauman: „Ik heb alles gedaan wat mogelijk was. Dit hoofdstuk kan ik nu afsluiten." maandag 22 augustus 2016 weten na dagen rennen Naam: Lesley Pengel Leeftijd: 67 jaar Woonplaats: Amsterdam „Pas geleden is een vetbult uit mijn kuit gesne den. Ik deed mee aan de meting om de stand van zaken wat betreft mijn gezondheid te weten. Ik hoorde van deze driedaagse van mijn vrienden van de Kustmarathon. Eerder deed ik al vijf keer aan de hardloopvierdaagse in Apeldoorn mee." FOTO RUBEN OREEL Naam: Chantal Boonaerts Leeftijd: 45 jaar Woonplaats: Beek (bij Nijmegen) „Ben ik afgevallen? Haha, zo meteen een biertje en dan zit het er weer aan. Ik was gewoon heel erg nieuwsgierig naar wat drie dagen hardlopen met mijn lichaam zou doen. Bovendien ben ik gek op Zeeland. Wij zijn er gemiddeld vier dagen in de week in een chalet bij Westkapelle." FOTO RUBEN OREEL Naam: Ruud Buteijn Leeftijd: 34 jaar Woonplaats: Rotterdam „Waarom ik meedoe aan deze meting? Ze vroe gen het aan de deelnemers en ik dacht: ach waar om niet. Is mijn vetpercentage minder geworden? Mooi zo, dan krijg ik misschien toch nog een six- pack. Eerder deed ik al mee aan de Kustmara thon. Je houdt toch je Zeeuwse roots." FOTO RUBEN OREEL De Amerikaan Marvin Nauman is er de afgelopen week niet in ge slaagd iets terug te vinden van de bommenwerper waarin zijn oom, de oorlogsvlieger Dan Nau man in 1943 neerstortte in de Westerschelde. Theo Giele Middelburg Marvin Nauman legt een krans op het water van de Wester schelde op de plaats waar de bommenwerper hoogstwaar schijnlijk is neergestort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17