€500 KORTING 13 VEILIGE DOUCHE IN 1 DAG Het festival was zeldzaam goed in balans met een mix van topcabaret, stadionrock, dance en hiphop Bel 0341 - 27 40 40 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Waar haal de Low lands de stijging van het aantal toeschou wers - van 48.000 naar 53.000 - vandaan? Was het de extra aan dacht voor trendy catering op het opgefriste festivalterrein? Was het de uitgekiende programme ring met het hype'je rond Yuri van Gelder als slimme bonus? Of was het simpelweg omdat er met Muse na jaren weer een echte sta dionband was binnengehaald? Het antwoord op die vragen is niet met zekerheid te geven. Wel staat vast dat Lowlands één van zijn beste edities van dit millen nium beleefde. Zelfs de regen op de slotdag bedierf de opgewekte sfeer niet. Of het festival zo het dipje van de laatste jaren definitief achter zich liet, moet blijken. Het is voor de organisatie in elk geval hoopge vend dat de gemiddelde leeftijd van de bezoekers flink lijkt te zijn gedaald. Acts als Broederliefde, Disclosure en Churches trokken ook de tieners weer naar de Flevo- polder. En omdat de luxecamping voor festivalgangers met kampeer- vrees aanzienlijk is uitgebreid, blijft Lowlands ook aantrekkelijk voor de generatie die het festival in de jaren 90 al omarmde. En dan blijft het hopen dat vol gende edities muzikaal net zo meeslepend zijn als deze 24ste. Want het festival was zeldzaam goed in balans met een eclecti sche mix van topcabaret, stadion- rock, enkele evergreens en extra veel hiphop en dance. Dat laatste is op Lowlands het dominante genre geworden nu de gitaren vrijwel volledig uit de hitparades zijn verdwenen. Omdat Lowlands zijn rol als spiegel van de laatste trends weer vol overtuiging op zich heeft genomen, kan het am per anders of volgend jaar kan het bordje 'uitverkocht' worden afge stoft. Beste grap: De Staat Het nieuwsbericht over de mil joen euro subsidie zette het optre den van De Staat vooraf onder hoogspanning. Want: overheids steun voor een band is toch geen rock-'n-roll? De rockgroep, juist bezig aan het sterkste jaar van zijn bestaan, vond een afgeladen Alpha-tent tegenover zich. Maar voor iemand lollig kon doen over de 'Staatsteun', snoerde zanger Torre Florim iedereen de mond. Hij spuugde op het podium zelfge- drukte bankbiljetten uit. Op het papier: Florims pasfoto. Zijn uit leg: 'Dit is dus geld van De Staat'. Beste lied: Noel Gallagher Het lied You Know We Can't Go Back droeg hij op aan alle Oasis- fans. De boodschap van Noel Gal lagher: die reünie komt er dus niet. Maar wat er een half uur la ter wel vanaf kon was een feno menale uitvoering van Oasis' mooiste nummer Don't Look Back in Anger. De Bravo-tent was - bui ten goot het van de regen - volge lopen met vermoedelijk alle der tigplussers van het festival. Die loeiden het refrein op orkaanvolu me mee. Zelfs beroepschagrijn Noel werd er vrolijk van. Grootste tegenvaller: Eagles of Death Metal Hun komst was omstreden. Enke le Europese festivals weerden Eag les of Death Metal nadat zanger Jesse Hughes felracistische uitla tingen deed. De groep, die de ter reur in de Parijse Bataclan over leefde, bleek op Lowlands vooral in feeststemming. Geen woord over de dramatische geschiede nis, maar vooral een uur spijker harde en eigenlijk nogal lompe en saaie rock. Grootste band: Muse Oké, er waren luchtballonnen van het formaat van een babyoli fant; er waren fluorescerende gita ren en er was een lichtshow die permanent in de stand 'oogver blindend' was geschakeld. Maar ei genlijk was het Muse-optreden op Lowlands relatief sober. Zoemde er in maart in de Ziggo Dome een patrouille drones over de toeschouwers, op Lowlands moest Muse het doen zonder al dat technische vernuft. De reden was puur praktisch: in de tent met zijn vele pilaren was vliegen onverantwoord. Het noopte Muse de focus te verleggen naar de mu ziek. Niet gek, op een popfestival natuurlijk. En het rocktrio benut te die ruimte om weer eens te to nen hoe verbazingwekkend veel muziek het uit zijn beperkte be zetting kan halen. Grootste verrassing: Jett Rebel Don't Die On Me Now vermeldde het programmaboekje slechts. Het bleek de titel van Jett Rebels nog te verschijnen album, dat hij als verrassing geheel uitvoerde. In roze jumpsuit bleek Rebel weder om een live-fenomeen van de bui tencategorie. Don't Die On Me Now is nog niet het magnum opus dat de 25-jarige artiest uit Den Haag in zich heeft, maar het optreden intrigeerde van begin tot einde. Recordpubliek: Hans Teeuwen Nog nooit vertoond: cabaret in de grote Alpha-tent. Wanneer Hans Teeuwen hem vol zou krijgen, zou het grootste cabaretshow in Nederland ooit zijn. Het lukte ruimschoots. En wat opvallender was: de ongeveer 20.000 bezoe kers luisterden tussen de lachsal vo's door keurig stil naar Hans Teeuwen, die in grootse vorm bleek te steken. leder jaar belanden meerdan 4.200 mensen in het ziekenhuis door een val in de badkamer. Voelt u zich ook minderveilig in uw badkamer? Wij vervangen uw bad of douche in slechts 1 dag. Ruil uw oude douche of bad in voor een nieuwe, veilige badkamer en ontvang €500 korting! maandag 22 augustus 2016 Stefan Raatgever 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13