12 Popfestival Lowlands heeft de opgaande lijn weer te pakken. Met enkele formidabele concerten, meer bezoekers en prima sfeer werd de 24ste editie één van de beste tot nog toe. LUISTERT RADIO Vincent Bieber in speelfilm over Real Madrid Het weer deed er gisteren alles aan om te onderstrepen dat het gedaan is met de sportzomer. Het was traditioneel Lowlandsweer. Weer voor dampende tenten. Lowlands werd dit hele weekend verslagen op 3FM. Seks op de camping, een tattoo die li ve werd gezet, interviews, 'serious requests' van luisteraars, de vetste foto's op de 3FM- app, 3FM was Lowlands van alle kanten. Intussen kwam op Radio 1 de sportzomer tot een einde. De balans werd opgemaakt. De winnaars, de verliezers, ze passeerden nog één keer de revue. Yuri van Gelder zette het nog eens op een zuipen en Epke Zonderland flikkerde nog één keer van de rekstok. Het ge rucht gaat overigens dat Epke na zijn val in een dusdanige staat is geraakt dat hij in aan merking komt voor deelname aan de Para lympics. Gitarist Roberts overleden Ook op taaisportgebied werd de eindba- lans opgemaakt. Taalsport is een sport die iedereen beoefent, maar daar zijn zeer weini gen zich van bewust. Eigenlijk zou die sport olympisch moeten worden. Frits Spits heeft ons de sportzomer doorge holpen met De Taaistand. Een sportieve quiz tussen het team van de nietszeggendheid en dat van de veelzeggendheid. Beide teams droegen de hele zomer taaluitingen aan, waarvoor ze punten konden krijgen. Nietszeggendheid, heb ik de hele zomer ge dacht, zou deze quiz natuurlijk met een straatlengte verschil gaan winnen. Veruit het meeste dat gezegd wordt is immers nietszeg gend. Men droeg prachtige voorbeelden aan. Boris Johnson, die na zijn Brexitzege plechtig sprak dat er niets zou veranderen, leek het bijna jammer te vinden dat zijn kamp het re ferendum had gewonnen. Melania Trump, een Amsterdamse politiewoordvoerder, een meneer van de Rabobank, ze waren allemaal ontzettend nietszeggend. Heel veelzeggend was onder andere, verras send genoeg, premier Rutte. Hij had het ook over de post-Brexittijd. Hij vergeleek de EU met een cirkel huifkarren, waaruit de Britse nu werd weggereden. Alle uitspraken zijn te rug te luisteren op de site van Radio 1. Gelukkig deed Europarlementariër Agnes Jongerius nog een veelzeggende uitspraak. La- bourleider Corbyn ziet er volgens haar uit als een overjarige aardrijkskundeleraar. Die uitspraak was het duwtje dat veelzeg gend nodig had. Beide teams eindigden exact gelijk. Er was, kortom, evenwicht. Quote van de dag 'Het was moeilijk de afgelopen jaren om steevast onderuit te worden gehaald door media en collega's' maandag 22 augustus 2016 Lowlands HOOFDROL Justin Bieber krijgt een hoofd rol in een nieuwe voetbalfilm over de Spaanse top club Real Ma drid. De 22-jari- ge zanger zou te zien zijn met ster speler Cristiano Ronaldo en ac teur Clint East wood. 3 DOORS DOWN De Staat tijdens de tweede dag vai festival Lowlands in Biddinghuizen. FOTO ANP —Gordon klaagt op Facebook over de kritiek op zijn zangcapaciteiten. Toch was het niet genoeg, het team van veelzeggendheid lag nog steeds achterop. Maft Roberts (38), voormalig gitarist van de Amerikaanse band 3 Doors Down, is dood. Naar verluidt stierf hij aan een overdosis. Vol gens Roberts' va der kampte zijn zoon met angst stoornissen en raakte hij ver slaafd aan medi-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12