1 Werkzaamheden aan spoorbrug A1 lopen uit 10 NI Britse National Crime Agency hield verdachten al maanden in de gaten Een kickbokser uit Amersfoort is betrokken bij één van de grootste drugsvangsten ooit in Engeland. Familie en vrienden zijn geschokt. Dit is een bizar verhaal. Voor ons is het gissen wat er is gebeurd MEGAKLUS De 26-jarige kickbockser Gerald van de K. is in Groot-Brittannië opge pakt op verdenking van betrokkenheid bij drugssmokkel. Van de K. zat met een Ier en een Brit op een boot waar in meer dan 1.000 kilo cocaïne is ge vonden, goed voor een straatwaarde van ruim 90 miljoen euro. Van de K. zat samen met de Ierse kapitein Michael McDermott (67) en de beruchte Britse crimineel David Pleasants (57) al vijf dagen op de Bi- anca, een omgebouwde vissersboot die was volgeladen met cocaïne. De drie mannen waren vertrokken uit de haven van Ramsgate, in het oos ten van Engeland, maar wisten niet dat de Britse National Crime Agen cy hen al maanden in de gaten hield. Toen ze aanmeerden in de haven van Falmouth (Cornwall), werden ze aangehouden. De rechercheurs vonden waar ze al die tijd op had den gehoopt: 50 zakken met elk 20 kilo pure cocaïne. Dat ze in de gaten werden gehou den, had Van de K. kunnen weten. Want één van zijn twee kompanen staat in Engeland al twintig jaar be kend als misdadiger. Hij stond meer malen op Britse voorpagina's als meedogenloze, kille en berekenbare crimineel, verdacht van een lange reeks misdrijven. Een woordvoerder van de National Crime Agency noemt de vondst en de aanhoudin gen 'een grote slag tegen de drugscri- minaliteit in Engeland', misschien wel één van de belangrijkste ooit. Familie en vrienden van de Amers- foorter reageren geschokt. „We we ten nog helemaal niks, alleen dat hij is opgepakt", zegt zijn vader. Van de K. woont sinds zijn zestiende in de Amersfoortse wijk Zielhorst, waar hij aan kickboksen deed, onder meer bij de Fight Factory. Daar heb ben ze hem de laatste paar jaar niet meer gezien. Volgens de eigenaar van Fight Factory heeft hij voor zijn sportschool niet veel wedstrijden ge vochten. „Hij kwam de ene keer wel en de dan weer niet. Wat ik me kan herinneren, was dat hij goed bezig was, maar vooral als recreant", zegt hij. Het nieuws over de arrestatie komt voor hem als een verrassing. Monique, een vriendin van de fa- milie, snapt er evenmin iets van. Ze kent Van de K. als een goedzak. „Hij durft nog niet eens te vliegen. Met bootjes heeft hij ook niets. Dit is een bizar verhaal. Voor ons is het ook gis sen wat er precies is gebeurd." De inhoudelijke rechtszaak vindt op z'n vroegst volgend jaar plaats. Op 20 september is er een eerste zit ting in Bristol, waar de verdachten om vrijlating op borgtocht kunnen vragen. De kans daarop is minimaal, zegt een woordvoerder van de Natio nal Crime Agency. „In vergelijkbare zaken zijn mensen veroordeeld tot celstraffen tussen 12 en 18 jaar. Dat is in deze zaak ook een reële inschat ting." Als het zover komt, hoeft Van de K. niet te hopen dat hij zijn straf in Nederland mag uitzitten. Dat is uitgesloten, aldus de NCA. maandag 22 augustus 2016 MUIDERBERG De werkzaamheden aan de spoorbrug over de A1 bij Muiderberg zijn uitgelopen. Rijkswaterstaat ver wachtte gisteren niet dat de rijbaan rich ting Amsterdam zoals gepland vanoch tend om 5 uur weer volledig beschik baar zou zijn voor het verkeer. Er zijn slechts twee rijstroken open. Wegge bruikers kunnen een omleidingsroute volgen via Utrecht. Het werk aan de weg richting Amersfoort zou wel op tijd klaar zijn. De grootscheepse werkzaamheden veroorzaakten dit weekend veel over last rond Muiderberg. De A1 richting Amersfoort is verlegd zodat de weg nu onder het nieuwe aquaduct door loopt. De nieuwe spoorbrug wordt vrijdagmid dag in gebruik genomen. Tot die tijd rij den er geen treinen tussen Weesp en Al- mere Oostvaarders en Hilversum en Al- mere Oostvaarders. foto rijkswaterstaat Kickbokser Gerald vast voor mega-cocaïnesmokkel Raymond Boere Falmouth/Amersfoort —vriendin van de familie Van de K. De omgebouwde vissersboot Bianca, waarin de Britse po litie ruim 1.000 kilo cocaïne vond. De straatwaarde van de drugs is 90 mil joen euro. foto bbc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10