Rebeltv Sluis stopt er mee, maar dat besluit doet wel pijn Ingrijpende werken Hulst herbeginnen ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Zelfstandig ondernemers delen kantoor in Oostburg en Breskens Zit je net verdiept in je werk, springt de kat ineens op schoot. Weg concentratie. Of heb je een rotdag en kun je het bij niemand kwijt. De Havenhut biedt uitkomst voor zzp-ers. Een tafel waar je aan kunt werken én pingpongen, even staand wer ken of buurten bij een collega-on dernemer. In de Havenhut huren jonge ondernemers uit verschillen de vakgebieden een plek in een niet alledaags kantoor. Een voormalig reisbureau aan de Burgemeester Erasmusstraat in Oostburg is omgetoverd tot een hippe werkplek waarvan de deu ren wagenwijd open staan. Bin nen bruist het, want het delen van een kantoor blijkt veel op te leveren. Je bent productiever dan wanneer je thuis werkt en je hebt veel aan je kantoorgenoten, mer ken initiatiefnemers Roel Brugge (31) uit Breskens en Kevin Caboor (31) uit Oostburg. Er wordt kennis gedeeld en er ontstaan ter plekke allerlei nieuwe plannen. „We gaan volgende week zelfs een dag je met z'n allen weg", zegt Roel. Het begon allemaal in maart, toen het duo besloot een kantoor aan de jachthaven van Breskens te gaan huren. Roel bouwt websites en is marketeer en Kevin is ont werper in de breedste zin van het woord. Ze werken veel samen en hebben ieder een eenmanszaak. Het kantoor in de haven werd op gefrist, de Havenhut gedoopt en ze werden prompt door de eige naar van het leegstaande reisbu reau in Oostburg gevraagd om daar óók een Havenhut te begin nen. Zes ondernemers in verschillen de vakgebieden huren er inmid dels een plekje. Iedereen is wel kom. Van schilder tot belasting consulent. „Juist die mix is goed", zegt Roel. Ook wie maar één of een halve dag een werkplek nodig heeft, kan reserveren. Het interieur bedachten en maakten Roel en Kevin zelf. De ledereen is welkom in de Havenhut. Van schilder tot belastingconsulent. Juist die mix is goed vloer en tafels zijn gemaakt van sa mengeperst hout. „Eigenlijk wordt dat als ondergrond in de bouw gebruikt", zegt Roel. „Maar wij vinden het mooi." Een juten gordijn maskeert de planken waar voorheen de folders van het reis bureau in lagen. Ook staan er mul tifunctionele bankjes en alles kan zo weer worden verzet. En, heel belangrijk, de koffie is lekker. „Dit is niet het typische kantoor, maar het nieuwe werken. Omdat ieder een anders werkt", legt Kevin uit. Hun droom is een groot ge bouw, dat helemaal vol zit met zelfstandige ondernemers. Het voormalige ABN Amro-kantoor op de Markt in Oostburg zou zich hier meer dan goed voor lenen. Roel: „Ik geloof dat wij dat pand vol kunnen krijgen." Eind vorig jaar hing het bestaan van de internetzender met rebel se en taboedoorbrekende film pjes al aan een zijden draadje. Ge brek aan vrijwilligers en financi ën leken funest te zijn. Vanwege aanmoedigingen van trouwe kij kers en de passie die Jeannice heeft voor het project, besloot ze Rebeltv voort te zetten. Met kor te webdocumentaires en een klei ne, maar professionele groep re bellen. Dat blijkt uiteindelijk niet haalbaar. „Professionele mensen moeten ook vaak elders aan de slag en de paar vrijwilligers die we hebben, konden de boel niet draaiende houden. Niet met de kwaliteit die we nastreefden", vertelt Jeannice. Ook het gebrek aan subsidie en financiële steun, deed de rebellen uiteindelijk de das om. Rebeltv staat in de koel kast, maar Jeannice hoopt niet dat het einde definitief is. „Ik hoop echt dat het ooit weer uit de kast komt." De cineaste heeft het momen teel druk met eigen werk. Ze zit nu in de afrondingsfase van haar nieuwe film, die rond december in première gaat. Ik hoop echt dat Rebeltv ooit weer terug uit de kast komt Nadat de ingrijpende werkzaam heden in de Zoutestraat en Kool straat een tijd hebben stilgelegen, gaan ze maandag 29 augustus ver der. Die dag krijgt de kruising van de Zoutestraat, Koolstraat, Glacis- weg en IJzerenhandstraat nieuwe riolering. De kruising is afgeslo ten voor auto's, fietsers en voet gangers kunnen de weg wel ge bruiken. De binnenstad is alleen via de Gentsestraat en Dubbele Poort bereikbaar. Tegelijkertijd krijgt de riolering tussen Glacis- weg 22 en de Zoutestraat een op pepper. Ook de werken aan de ka bels en leidingen gaan verder. De klus begint aan de Tivoliweg en verschuift naar de Zoutestraat. Ook de leidingen en kabels in de Zoutestraat (tussen het Reynaert- college en de Carmelweg) worden vanaf 29 augustus aangepakt. De grote verkeershinder in de Koolstraat, een van de belangrijk ste toegangswegen naar de stad, duurt ook nog voort. Fietsers kun nen een gedeelte van de weg ge bruiken. De herinrichting van de Koolstraat start 12 september. De verkeersoverlast in Hulst-Noord duurt zeker tot en met december. zaterdag 20 augustus 2016 Het kolkt en bruist in de Havenhut Roel Brugge (r) en Kevin Caboor zijn het kloppend hart van Havenhut en hebben ambitieuze plannen voor de toekomst, foto ronald den dekker Sophie Stockman Oostburg Roel Brugge, initiatiefnemer Een kantoorplek huren bij Ha venhut kan via www.havenhut.nl Na bijna tweeënhalf jaar is de koek op. Rebeltv Sluis bestaat niet meer. Dat besluit gaat initia tiefneemster en filmmaakster Jeannice Adriaansens aan het hart. Sophie Stockman Oostburg —Jeannice Adriaansens Bob Maes Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82