Pleegouders Vlissingen heeft goede papieren als uitvalsbasis voor wind op zee Pim is de man van de Rio- slow- motion Directeur Dong Energy: 'Het heeft voor windpark Borssele geen zin om het beheer en onderhoud vanuit de Eemshaven te doen.' Pannenkoekenhuis Bram is een fijne plek weer thuis in Middelburg Bram Kwekkeboom is zaterdag 20 augustus 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Genoten van de beelden van het hockey in Rio? Grote kans dat het shots van Pim van Meerkerk uit Kloetinge waren. ZEELAND 4 Frank Balkenende en Jeffrey Kutterink Den Haag Zeeland zal garen spinnen bij het nieuwe windpark Borssele. Dat verwacht Jasper Vis, directeur Ne derland van het Deense Dong Energy in een interview met deze krant. Dong is begonnen met de voor bereiding van de bouw van het 700 megawatt leverende wind park voor de Zeeuwse kust. Vanaf 2020 levert het jaarlijks stroom aan een miljoen huishoudens. Dong gaat onder meer bepalen met welke bedrijven ze gaat sa menwerken. Of daar Zeeuwse on dernemingen bij zitten, kan Vis nog niet zeggen. In algemene zin wil hij wel kwijt dat Dong 'bij alle windparken tot nu toe altijd met minimaal één Nederlands bedrijf heeft samengewerkt'. Ook wordt in de buurt van bijna elk park aan de kust een basis gebouwd van waaruit Dong opereert en onder houd kan plegen. Of die in de ha ven van Vlissingen komt, kan Vis nog niet zeggen. Wel stelt hij vast dat het 'voor Borssele geen zin heeft om het beheer en onder houd vanuit de Eemshaven te doen'. Dong-directeur Vis prijst de keuze van de Nederlandse over heid om de offshore-windindus- trie aan te jagen. „Dat geeft zeker heid aan bedrijven die willen in vesteren in duurzame energiepar ken op zee." Voor de Nederlandse kust zijn drie grote windmolenlocaties aan gewezen. Borssele verrijst als eer ste. Bij havenbedrijf Zeeland Seaports hebben ze hoge verwach tingen. De haven van Vlissingen is inmiddels een springplank voor vervoer, opslag en assemblage van offshore-windmolens. Het haven bedrijf voorziet een verschuiving van logistiek naar assemblage en productie van windmolenfunda ties, zegt Peter Geertse, commer- We willen bouwers van fundaties voor windmolens naar Zeeland halen Peter Geertse, Zeeland Seaports cieel manager bij Zeeland Seaports. „Fundaties worden zo groot en zwaar dat ze steeds lasti ger over weg en binnenwateren te vervoeren zijn. Onze inzet is bou wers naar Vlissingen te halen." Geertse denkt dat de Vlissingse haven een logische uitvalsbasis is voor onderhoud van windmolens op zee. Geografisch ligt Vlissin gen gunstig, ook voor andere windparken dan Borssele. Hij ver wacht dat het onderhoudswerk veel nieuwe banen zal opleveren. Alleen al voor beheer en onder houd van Borssele I en II, waarvan Dong Energy de aanbesteding won, zijn direct en indirect twee honderd mensen nodig, zegt Vis. Het deel dat Dong gaat bouwen is de helft van het totale windpark dat voor de Zeeuwse kust komt. Bedrijven kunnen in september bieden op de aanleg van het twee de deel van het windpark. ZEELAND 2 Waar eet je in de zomervakantie met je kinderen? In het pannekoekenrestau- rant in Zoutelande. ZEELAND 14 De kuikentjes zijn een week oud en nu al wees. De moederkip werd te grazen genomen door een vos, nadat in dezelfde buurt in Kamperland ook al hanen en eenden ten prooi vielen aan Reijnaert. Stefano en Honoré La Heijne uit Kamper land konden de kuikentjes niet laten verkommeren en ontfermen zich over de weesjes. „Ze zijn zo lief." Als toneelspeler reisde hij de hele we reld over. Woensdag speelt hij in Zee land de première van Juni. ZEELAND 12 m Windpark spekt Zeeland ■u c m FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79