15 VOETBAL VC VLISSINGEN Er lijkt een nieuwe fase in zijn carrière begonnen: van de backpositie schuift hij op naar het middenveld. Al sinds de jeugd wordt Quincy Gooding door trainers in de achterste lijn opgesteld. Be grijpelijk, want hij is groot en onverschrokken. Hij speelde er ook altijd zonder morren. Maar sinds hij vorig sei zoen in de nacompetitie een on misbare schakel bleek als verdedi gende middenvelder, lijkt er een nieuwe fase in zijn carrière begon nen. De 23-jarige Vlissinger had het in petit comité al eens laten vallen. 'Op de 6' kan ik ook best uit de voeten. „De meeste spelers bij ons hebben de drang naar voren, dat heb ik niet zo. Nooit gehad. Ik had er nooit eerder gespeeld, maar ik weet wel wat er gevraagd wordt op die positie. Je bent de deur naar de verdediging." Bij Vlissingen speelde hij zijn meeste wedstrijden als back. Dat deed hij echt niet met tegenzin. „Maar kort voor de verdediging kan ik mijn ei kwijt. Ik ben rede lijk fel, heb loopvermogen en ik vind het mooi om iemand af te troeven. Om net mijn voetje ertus sen te krijgen. En dat keer op keer, zodat je tegenstander uit frustra tie ergens anders gaat lopen." Prima karaktertrekken voor 'een 6'. Gooding beseft overigens terde ge dat hij ook nog wel het nodige te leren heeft op die positie. „Ik wil iets rustiger worden, iets min der wild. Als ik druk op de bal zet, maar ook als ik zelf de bal heb. Maar ik heb vorig seizoen ge merkt dat hoe langer ik er sta, hoe beter het gaat." Hij voelt de waardering van zijn ploeggenoten. „Toen ik drie jaar geleden van JVOZ naar Vlissingen ging, stond ik een beetje alleen. Er stond een ervaren groep en ik was eigenlijk de enige speler van 18,19 jaar. Voor mijn gevoel hoorde ik er niet echt bij." Maar na een jaar in de hoofdklas se bij Goes kwam hij in een ande re groep terug bij Vlissingen. „Ik ben nu echt onderdeel van de groep. In die vorige periode was ik bijvoorbeeld degene die gecoacht werd, maar nu - zeker op het mid denveld - probeer ik het regelen. Kijk, als de trainer voor de wed strijd vraagt of iemand iets wil zeggen, ben ik daar niet de per soon voor. Maar in het veld doe ik mijn mond wel open. Dat was voorheen niet." Logisch ook. Jonge honden wor den volwassen. Gooding heeft zijn cios-diploma op zak en stu deert nu orthopedagogie in Ant werpen. „Later wil ik het liefst in de jeugdpsychiatrie aan de slag." Hij zit in Antwerpen op kamers, maar dat is vooralsnog goed te combineren met voetbal. „Sterker nog, als ik getraind heb, kan ik veel beter leren." Deze zomer heeft hij zich in Po len en Spanje opgeladen voor een nieuw jaar. Met een Poolse vriend is hij naar Krakau geweest. „We hebben Auschwitz bezocht. Overweldigend. Dan voel je je echt klein. We hebben ook op een plein in de stad naar de EK-wed- strijd Polen-Portugal ge- Êb keken en een paar da- /M gen rondgetrokken door de bergen." „Op één dag i hebben we zelfs 40 kilome- ter gewandeld met een berg van 2200 meter erbij. Een beetje te veel van het goede, maar het was het waard. De omgeving was fantastisch. Liepen we door de bergen en kwamen we opeens Als we kunnen spelen zoals we vorig seizoen geëindigd zijn, mogen we naar boven kijken een groot meer tegen. Ik had niet verwacht dat het zo mooi zou zijn. Het was lekker dat ik daarna met mijn vriendin nog een zonvakantie had om bij te ko men." De tank is gevuld om zijn twee de jaar in Antwerpen en zijn der de jaar in de hoofdklasse met Vlis singen aan te gaan. „Als we kun nen spelen zoals we vorig seizoen geëindigd zijn, mogen we naar bo ven kijken. Daar hebben we ook geluk bij nodig, dat heb ik twee jaar geleden gemerkt. Ballen die toen aan de goede kant van de paal gingen, gingen vorig seizoen aan de verkeerde kant." „We moeten als groep opereren. Iedereen moet bijvoorbeeld wil len omschakelen. Ik heb vorig sei zoen vaak genoeg meegemaakt dat dat niet gebeurde en dan was het één grote gatenkaas. Ik hoop dat ik daaraan 'op de 6' mijn steen tje mag bijdragen." VIERDE SEIZOEN fcSEIZOEN CLUB DUELS UITG. ING. 2013/2014 Goes 13 5 2 T 2014/2015 Vlissingen 17 4 2 r 2015/2016 Vlissingen 18 4 3 Totaal 48 13 7 zaterdag 20 augustus 2016 Quincy Gooding durft op het veld de lijnen uit te zetten. FOTO RUBEN OREEL -*> 'i' Gooding is thuis 'op de 6 Rudy Boogert Vlissingen —Quincy Gooding Quincy Gooding begint zondag aan zijn vierde seizoen in de hoofdklasse. Hij debuteerde in 2013 met Goes en start nu aan zijn derde hoofdklasse jaar bij Vlissingen. Hij heeft nog niet gescoord. infographic Lisanne van Veenendaal bron Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74