Speel gratis mee met het leukste Vuelta Wielerspel van Nederland! Kayser en Van der Sloot naar finale Positieve stress bij Hoek voor openingswedstrijd Ruud Pennings vol lof over gretigheid spelers SCHRIJF JE NU SNEL IN OP PZC.NL/WIELERSPEL 14 Enthousiasme over lopen op de Haringvreter HARDLOOPDRIEDAAGSE PHILIPPINE Coen Kayser en Peter van der Sloot plaatsten zich freewheelend voor de sterkste dubbelfmale van het vijftiende Mosselkrauwertennistoernooi te Philippine. Met veel druk op de ke tel klopten ze achtereenvolgens de combinaties Bob Hame- link/Remco Klaassen (6-2 6-i) en Rob de Booy/Maarten Kolijn (6-o 6-o). In de eindstrijd moeten ze het opnemen tegen de winnaar van het treffen tussen de duo's Danny Vantricht/Jos Zegers en Henk Monsieurs/Marc van Over- dulve. In het vrouwendubbel bedwon gen Irene Knegtel en Renee van Sabben eerst de jeugdige TC Dri ve-combinatie Nikita de Baets/ Joelle Stofferis (drie sets) en ver volgens met 6-3 6-1 Sigrid Coone en Alita Wieland van TV Zaam- slag. Hoofdklasser Hoek reist vandaag met een goed gevoel af naar Sas- senheim, waar de eerste competi tiewedstrijd tegen Ter Leede wacht. „We hebben een prima voorbereiding achter de rug", zegt trainer Jannes Tant. „Er is hard gewerkt." Tegelijkertijd beseft de Bel gische oefenmeester dat dit ook weer niet al te veel hoeft te zeg gen. „Het is geen garantie voor succes", stelt hij, „maar er staat een goede groep en we zijn er klaar voor. Iedereen heeft positie ve stress voor de openingswed strijd." Hoek kan in het uitduel met Ter Leede niet beschikken over Nick de Groote (breuk in voet) en Reguillo Vandepitte (hij ont breekt wegens privé-omstandig- heden). Jordi de Jonghe is door Tant als eerste doelman aangewezen. Hij heeft voorlopig de concurrentie strijd met Brian Meulmeester ge wonnen. „Het was geen gemak kelijke keuze", stelt Tant. „Brian heeft enorme stappen gezet. Het zit heel dicht bij elkaar. En ver geet niet dat het een heel lang en zwaar seizoen wordt. We heb ben iedereen keihard nodig." De hoofdklasse A in het zater dagvoetbal bestaat uit zestien ploegen en dus krijgt Hoek 30 wedstrijden voor de kiezen. „Ik heb zeventien veldspelers en twee keepers tot mijn beschik king", zegt Tant. „We hebben een uitgebalanceerde ploeg." Vorig seizoen verloor Hoek twee keer van Ter Leede: 4-0 en 3-0. Er mogen dan morgen bij de competitie-ouverture tegen IFC veel spelers ontbreken bij VC Vlissingen, het brengt Ruud Pennings niet uit zijn even wicht. „Ik heb er vertrouwen in", zegt de trainer. „Er is goed getraind. De gretigheid was enorm." Roysel James, Regilio Pinas en Abdoe Abdenbi zijn gebles seerd, terwijl Salim Ben Sellam, Rody en Roniel Uranie vanwege privé-omstandigheden ontbre ken. Achter de naam van Eren Yildizturan staat nog een vraag teken. Zijn overschrijving is nog niet rond. De Turkse bond moet nog een handtekening zetten. „Er is de afgelopen intensief con tact geweest met de KNVB", zegt Pennings. „En de voetbal bond heeft weer contact gehad met de collega's in Turkije. Het kan uiteindelijk heel snel gaan." Een meevaller voor VC Vlis singen is de terugkeer van Etien- ne Mallie. De middenvelder kampte met een hernia, maar mag van de dokter weer spor ten. We zijn er op gebrand om tegen IFC een goede prestatie neer te zetten Pennings: „Ik hoef zondag niet heel veel te schuiven in de formatie. Ik heb er vertrouwen in en de spelers ook. We hopen zondag een nieuwe stap te kun nen zetten. We zijn er op ge brand om tegen IFC een goede prestatie neer te zetten." zaterdag 20 augustus 2016 KAMPERLAND Met een loop van vijf kilometer op de Haringvreter, een eiland in het Veerse Meer, is gisteren de eerste Zeeuwse Hardloopdriedaagse begonnen. Honderdvijftig lopers zijn van start ge gaan. Ze werden vanuit Kamperland overgezet met een boot. Zonder uitzondering waren alle deelnemers enthousiast over de locatie. „Prachti ge locatie met die herten die voor je voeten lopen. Ze zouden hier de 25 kilometer moeten doen." Het parkoers was vooral voor mensen die veel over asfalt lopen wel heel zwaar. Vandaag lopen de deelnemers de halve marathon in Westerschou- wen. Zondag wacht nog een strandloop van 10 of 25 kilometer, foto huib boogert Jan Dagevos Hoek Jan Dagevos Vlissingen Ruud Pennings

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62