10 Zeeuwse 4 topscorerslijst 13 Adri van Hanegem Arjan Koopmans Erik de Groene Mark Minderhoud Erik van Haatten ArnoWauters Q Dominique Verlinde 0 Wilfred van den Dries Pascal Wedage Hooft, maar na dat ene jaar waar in Terneuzen kampioen werd, keerde hij terug naar IJzendijke. „Het was een geweldig jaar, het klikte zowel binnen als buiten het veld. Maar het voetballen was moeilijk te combineren met mijn werk. Achter afheb ik wel spijt dat ik niet ben gebleven. Terneuzen promoveer de van de eerste klasse ook naar de hoofdklasse. Ik had wel eens willen weten of ik ook op dat ni veau doelpunten kon maken. Ja, dat is m'n grootste spijt." Maar de plussen domineren zijn carrière. Drie keer scoren in de kruising tegen kam pioen RCS, twee keer met links en één keer met rechts. Memorabel. In zeven afzonderlijke seizoenen meer dan twintig keer scoren. Bijzonder. De teller met 288 goals zal nog hoger oplopen met de goals van vóór 1996. Dat zijn er 79, waardoor hij op 367 goals uitkomt. Wie gaat daar nog aan komen? IJzendijke, Terneuzen Rillandia, Hoek, SSV'65 Luctor'88, Goes, Kloetinge Kwadendamme Harm Fluijt VLISSINGEN Het is een beetje zijn heilige graal, een Zeeuwse topscorerslijst aller tijden. PZC- sportverslaggever Rudy Boogert, al jaren bloggend op RudeStats over Zeeuwse voetbalstatistieken, is inmiddels een eind op weg. De afgelopen twintig seizoenen zijn in kaart gebracht en vanaf van daag door iedereen te raadplegen op www.pzc.nl/topscorer. In een door PZC-webredacteur Cris Sohier gebouwde database zijn alle Zeeuwse doelpuntenma kers sinds 1996 verwerkt. Je kunt op naam of op club zoeken, of 'gewoon' de complete lijst oproe pen van nummer 1 tot nummer 5739. Want zo veel doelpuntenma kers zijn er sinds 1996; samen heb ben ze 86296 doelpunten ge maakt. Rudy Boogert: „In 1996 werd af scheid genomen van de afdeling Zeeland en kwamen de eerste elf tallen in een voor lagere teams af gesloten piramide te spelen. Dat vond ik een mooi afgerond punt om te starten." „Alle spelers die tussen 1996 en 2016 gescoord hebben voor een Zeeuws eerste elftal in een stan daardklasse. Dus de goals die Cad- zand en Brouwershaven de afgelo pen jaren bijvoorbeeld in de reser veklasse hebben gemaakt, zijn niet meegeteld. Het gaat om doel punten in de competitie en de na- competitie. De districtsbeker heb ik buiten beschouwing gelaten." „Voor zover dat mogelijk is. Nog niet alle doelpuntenmakers heb ik kunnen traceren. Momenteel heb ik aan 390 goals nog geen naam kunnen hangen. Dat is overigens maar 0,4 procent van het totaal." „Dat kan ik niet garanderen. Na men van doelpuntenmakers kun nen verkeerd in de media zijn ge komen en daardoor verkeerd over genomen. Daarnaast komen er bij voorbeeld vier Jeffrey de Konings voor in de lijst, van wie ik nog niet heb kunnen bepalen of er twee dezelfde zijn. En zo zijn er nog wel wat pijnpuntjes." „Ja. Aan het einde van elk seizoen zal dat betreffende seizoen ver werkt worden in de topscorers- lijst. Daarnaast wordt de lijst ook aan de achterkant aangevuld, dus de periode vóór 1996. Work in pro gress dus. Uiteindelijk hoop ik zo de echte Zeeuwse topscorer aller tijden te achterhalen." zaterdag 20 augustus 2016 De Noormannen, Vlissingen Smerdiek Vogelwaarde Terneuzen, Koewacht, Oostburg, Sluiskil Kapelle, Volharding, Wolfaartsdijk, Patrijzen Corn Boys, RIA W, Sluiskil, Philippine, Biervliet Adri van Hanegem was in de afgelopen twintig jaar de productiefste speler van de Zeeuwse competitie, foto peter nioolai luierde naar zij n doelpunten Waarom vanaf 1996? Wie staan er in de topscorers- lijst? Is de lijst compleet? En is de lijst foutloos? Wordt de lijst nog geüpdatet?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60