Sportverzorging sportmassage Terpstra in actie in slotweekend Spelen Slechte dag in eerste divisie voor Zeeuwen Zeeuwse profs in selecties Oranje De spits van IJzendijke maakte sinds 1996 de meeste doelpunten: 288. Als de Zeeuws-Vlaming één op één met de keeper kwam te staan, was het een oneerlijke strijd 12 VOETBAL TOPSCORER Ik heb mijn lengte wel mee, maar ik heb relatief weinig met mijn hoofd gescoord sepia Wielrennen Mountainbikester Anne Terpstra, afkomstig uit Zierikzee, was de laatste Nederlandse sporter die zich plaatste voor de Olympische Spelen van Rio en ze is ook één van de laatsten die in actie komt. Vanmiddag rijdt zij om 17.30 uur de cross country. Ze is bij dat onderdeel de enige die namens Oranje deelneemt. De 25-jarige Terpstra geldt niet als medaillekan didaat. De viervoudig Nederlands kampioene staat na een seizoen boordevol wedstrijden op de 24ste plaats van de wereldranglijst. De Zeeuwse heeft de afgelopen dagen kunnen trai nen op het technische parkoers net buiten Rio. Voor de eerste keer dit seizoen heeft het FC Dordrecht van trainer Gérard de Nooijer en ba sisspeler Bradley de Nooijer verloren. Het thuis duel met SC Cambuur eindigde in 0-1. Het eni ge doelpunt in het eerstedivisieduel viel in de 74ste minuut. Vanaf de 25ste minuut voetbalde FC Dordrecht al met tien man. Augustine Loof uit Koewacht boekte de eerste overwinning met FC Eindhoven. Uit bij RKC werd het 1-2. FC Eindhoven verliet daardoor de laatste plaats. Istvan Bakx en Tom Boere verlo ren met FC Oss (2-0 bij koploper VW) en Tho mas van den Houten ging onderuit met Telstar (3-0 tegen FC Volendam). Trainer Roy Hendrik- sen leed met Helmond Sport een 2-1-nederlaag tegen Achilles'29. De Zeeuwse profvoetballers zijn goed vertegen woordigd in de voorlopige selecties van de ver tegenwoordigende elftallen. Ruben de Jager uit Lewedorp maakt deel uit van Oranje onder 20 jaar. De ploeg komt de komende periode twee maal in actie tegen Tsjechië. Vrijdag 26 augus tus wordt de definitieve selectie bekendge maakt. Aanvaller Ruben de Jager speelt bij FC Twente en behoort bij de eredivisieclub tot de eerste selectie. Rick van Drongelen uit Axel is opgenomen in de voorselectie van Oranje onder 19 jaar. Dat elftal speelt op 1 en 5 september respectievelijk tegen Engeland en Duitsland. De Zeeuws-Vla ming speelt bij Sparta Rotterdam en heeft bij de eredivisionist een basisplaats. Bij Oranje onder 18 jaar heeft Godfried Roe- meratoe uit Oost-Souburg de voorselectie ge haald. Het nationale team speelt twee oefen interlands tegen Denemarken. Godfried Roe- meratoe speelt bij FC Twente. Korfbal Vorig seizoen deed Adri van Hanegem op 47-jarige leeftijd nog drie keer 20 minuten mee in het eerste van IJ zendijke. Hij hoopte stiekem een goaltje mee te pikken, maar dat zat er niet in. Het deed niets af aan zijn indrukwekkende cijfers. Met 288 doelpunten is Van Hane gem sinds 1996 de productiefste voetballer op de Zeeuwse velden. In het tweede van IJzendijke pikt hij zijn doelpunten nog meer dan regelmatig mee. Als spits na tuurlijk. „Dat zal ook niet meer veranderen", denkt Van Hane gem. „De actieradius is wat min der geworden. Maar dan kun je juist beter in de spits staan. Met een lopende spits om me heen, kan ik me beperken tot scoren." Eigenlijk verschilt dat niet zo veel van de rol die hij in zijn hoog tijdagen vertolkte. „Mij werd ver weten dat ik een luie spits was. Daar kan ik ook wel in meegaan. Waarom zou ik ergens energie in stoppen waarvan ik weet dat die toch niet veel oplevert? Met de jaren ben ik er achtergekomen dat ik soms beter kan afwachten." Wachten op die ene kans. En dan toeslaan. Keihard toeslaan. Als de tegenstander die hem moest schaduwen hem in de tang dacht te hebben, had Van Hanegem aan een split second genoeg om zich vrij te spelen. Hoe vaak Michel de Ruijsscher en Frank Neve hem wel niet de diepte in hebben weg gestuurd. En Van Hanegem één op één met de keeper was een on eerlijke strijd. „Ik heb mijn lengte wel mee, maar ik heb relatief weinig met mijn hoofd gescoord. Ik ben rechtsbenig, maar ook met links heb ik er redelijk veel gemaakt. In de vierde klasse heb ik er vooral veel gemaakt als ik alleen op de keeper afkon. Dan schoot ik hem net naast de keeper. Het is wel te trainen, maar het moet ook in je zitten." Niet toevallig was zijn eerste doelpunt voor IJzendijke zo'n goal. Hij speelde al een tijdje in het eerste van IJzendijke, als mid denvelder, maar na een trainers wissel kreeg hij het vertrouwen in de spits. Vijf dagen na zijn twin tigste verjaardag maakte hij uit te gen Hontenisse na rust de enige goal van de wedstrijd. „Alleen op de keeper af en scoren door z'n be nen", weet hij nog. Vriend en vijand vroeg zich af of Van Hanegem op een hoger ni veau ook zo productief kon zijn. In 1999 waagde hij de sprong bij Terneuzen, destijds tweedeklas ser. Met zestien goals werd hij clubtopscorer, vóór andere goalget- ters als Mike But en Barry van der Verschillende spelers kunnen de komende weken een mijlpaal halen. Wie zijn dat? 197 194 192 148 145 Kijk op w.pzc.nl/topscore zoek op hoeveel jouw oriete Zeeuwse speler heeft gescoord. Bezoek meld je aan! 5 september informatieavond MBO opleiding v te Vlissingen Meer info'. www.sepiaopleidingen.nl zaterdag 20 augustus 2016 MOUNTAINBIKEN VOETBAL VOETBAL II Op de slotdag van de Tour du Limousin finishte Nick van der Lij- ke uit Middel burg als veertien de. Een dag eer der werd de Roompot-renner al achttiende, in het eindklasse ment vond hij zich terug op de 66ste plaats. Dat was zes plaatsen lager dan Marco Min- naard uit Wemel- dinge. 3 TOP Arnemui- den begint het veldseizoen op 3 september thuis tegen KCC uit Capelle aan den IJssel in plaats van KZ uit Koog aan de Zaan. De korfbalbond heeft het pro gramma voor de Zeeuwse ere- klasser aange past. Adri van Hanegem Rudy Boogert Vlissingen —Adri van Hanegem Naar de 200 DennieleComte Peter Dieleman Niels Kole Duiveland Zaamslag Wemeldinge Naar de 150 Peter van de Linde Lodewijkvan Keeken Naar de 100 Oostburg IJzendijke Frank den Engelsman Olde Raas Martijn Rijkaert Noad'67 Lewedorpse Boys IJzendijke opleidingen Dennie Ie Comte. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59