YL Fontijn tegen rivaal om goud 8 OLYMPISCHE SPELEN RIO 2016 Ze zijn nog niet verzadigd. Brons is mooi, maar olympisch goud blijft de ultieme droom van Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen. Dus gaan ze door, zeer waarschijnlijk zeker nog vier jaar, tot de Olympische Spelen van Tokio. „We moeten er nog over praten met elkaar, maar er lijkt mij geen reden om iets te ver anderen", zei Meeuwsen (28). „Doorgaan? 100 procent!", reageer de Brouwer (26). „Dit is de mooi ste sport die er is." Brouwer stelde na de winst op de Russen Viacheslav Krasilnikov en Konstantin Semenov (2-0) dat het behalen van de bronzen plak, de eerste Nederlandse medaille in het olympische beachvolleybal ooit, wéér een mijlpaal betekent. De Leidenaar noemde ook de we reldtitel die hij en zijn partner uit Nieuwegein in 2014 wonnen, én de organisatie van het succesvolle WK dat vorig jaar in Nederland werd gehouden. „En we hebben nog meer moois voor de boeg, let maar op. Nederland doet in deze sport volop mee." Geïrriteerd Daarom raakte Brouwer donder dagnacht, ondanks de net behaal de overwinning, geïrriteerd toen een Amerikaan hem vroeg of hij het vervelend vond dat Brazilië en de Verenigde Staten nog altijd de dienst uitmaken in het beach volleybal. „Hoe kom je daar nou bij?", reageerde hij. „Er is geen do minantie van deze landen meer. Wij zitten op hetzelfde niveau." En toen hij weer bekoeld was: „Was ik te hard? Dit is een ouder wetse gedachte en ik zeg altijd wat ik denk." De sport ontstond op de stran den van Californië en de spelers uit de bakermat van het beachvol leybal wonnen voor Rio zes van de tien olympische titels. Op de Copacabana behaalden de Ameri kanen echter maar één keer brons, bij de vrouwen. Thuisland Brazilië won goud (mannen) en zilver (vrouwen). Duitsland (goud vrouwen), Italië (zilver mannen) en dus Nederland wa ren de andere landen die in de prijzen vielen. Volgens bondscoach Gijs Ron- nes lag de bronzen plak in de lijn van de ontwikkeling van de Ne derlanders. „We winnen veel me dailles, maar weinig toernooien. Dat is de volgende stap die we moeten maken. In de komende winterperiode zullen Brouwer en Meeuwsen het nodige gas terugnemen met hun beach-activiteiten. Brouwer gaat zelfs competitie in de zaal spelen, bij eredivisieploeg Inter Rijswijk. „Ik wil mijn winter een keer anders invullen dan 25 uur per week buffelen in een stoffig hok", legde hij zijn besluit aan de Volleybalkrant uit. „Dat is alle maal in overleg gegaan", stelt Ronnes. „We doen het juist zo, zodat die jongens straks weer fris zijn om aan de volgende olympi sche cyclus te beginnen." „Een leuke partij wordt het", had Nouchka Fontijn gezegd over de halve finale tegen de Chinese Qian, nadat ze woensdag de Brit se Savannah Marshall had versla gen. En leuk werd het. Spannend vooral. Fontijn kwam agressief uit haar hoek en plaatste meteen een flitsende combinatie op de ongeveer even lange Chinese. Daarna moest ze toch ook zelf aan paar keer flink incasseren. „De eerste ronde was niet goed. Het was een beetje zoeken voor mij. Zij heeft een hele sterke rechtscross, daar ben ik in eerde re gevechten tegen haar wel een paar keer tegenaan gelopen. Ik moest opletten hier ook geen ster retjes te zien", zei Fontijn. Naarmate het gevecht vorderde danste de Nederlandse meer, waar Qian vooral afwachtte. In de derde ronde nam Fontijn, de eerste Nederlandse boksster ooit op de Olympische Spelen, het ini tiatief. Daarmee legde ze de basis voor de 2-1 zege op de Chinese. Daarmee heeft de 28-jarige Schie damse haar gedroomde olympi sche finale binnen en is ze verze kerd van zilver. „Dat is toch wel een apart gevoel. Maar het gaat na tuurlijk om het goud." Ze komt om het goud uit tegen Claressa Shields, de 21-jarige Ame rikaanse titelverdedigster die haar eerder dit jaar van de wereld titel afhield. „Toen bokste ik goed, maar maakte een paar fout jes. Als je die partij terugkijkt, zie je dat ik in elke ronde in het be gin de betere ben en zij steeds aan het eind doorkomt. Daar moet ik nu voor oppassen. Ik moet ook niet ingaan op haar show en provocaties, ik moet rus tig blijven", aldus Fontijn over haar tegenstandster. Martina kan ook tevreden zijn zonder medaille Marin doorbreekt hegemonie Azië PROGRAMMA Zaterdag Zondag zaterdag 20 augustus 2016 'We winnen veel medailles, maar nog weinig toernooien' Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen wonnen de eerste medaille voor Nederland, brons, in de nog korte historie van het olympische beachvolleybal. Hans Klippus Rio de Janeiro Alexander Brouwer (I) en Ro bert Meeuwsen na het verove ren van hun bronzen medaille in Rio de Janeiro, fotoafp De bakermat van het beachvolleybal, de Verenigde Sta ten, wonnen op de Copacabana in Rio de Janeiro maar één medailles. Brons bij de vrou wen. Nouchka Fontijn in gevecht met de Chinese Li Qian. fotoanp Nouchka Fontijn bokst morgen (19.00 uur) om het goud in het middengewicht. Gisteren won ze van de Chinese Li Qian, in de finale treft de Schiedamse haar grote rivale Claressa Shields uit de Verenigde Staten. Joost de Jong Rio de Janeiro ATLETIEK In zijn derde olympische finale op 200 meter is Churandy Mar tina opnieuw buiten de medail les gebleven. In de wervelende show van titelhouder Usain Bolt (winnaar in 19,78) eindig de de 32-jarige sprinter uit Cu- ragao op de vijfde plaats in een tijd van 20,13. Het verschil met brons was echter maar 0,01 seconde. Toch was Marti na niet teleurgesteld. „Het zou erg zijn geweest als ik hele maal gezond aan de start had gestaan. Maar met de pijn aan mijn achillespees zie ik het als een zegen dat ik zover ben ge komen. Ik hoop dat ik mensen hiermee kan inspireren." BADMINTON De Spaanse Carolina Marin (23) is de eerste niet-Aziati- sche winnares van het olym pisch goud in het badminton. Sinds 1992 werden alle olympi sche titels gewonnen door Aziatische vrouwen. Marin, de nummer een van de wereld, versloeg gisteren in drie sets Pusarla Sindhu in de finale van het enkelspel: 19-21 21-12 21-15. De Japanse Nozomi Okuhara kreeg het brons in de schoot geworpen nadat haar Chinese tegenstander, olym pisch titelverdedigster Li Xuerui, zich wegens een knie blessure terugtrok. Nederlanders in actie (alle tijdstippen in Nederlandse tijd) 14.00 uur Taekwondo (v), +67 kg, laatste zestien Reshmie Oogink - Sorn (Cam) 16.00 uur Triatlon (v), olympische afstand Rachel Klamer 16.30 uur Handbal (v), duel om brons Nederland - Noorwegen 17.30 uur Mountainbiken (v), cross country Anne Terpstra 18.00 uur Volleybal (v), duel om brons Nederland - VS 03.00 uur Taekwondo (v),+67 kg, fi- nale Evt. met Oogink 03.00 uur Atletiek (v), 4x400 meter, finale, mogelijk met Mediea Ghafoor Eva Hovenkamp Nicky van Leuveren Laura de Witte Lisanne de Witte 14.30 uur Atletiek (m), marathon Abdi Nageeye 17.30 uur Mountainbiken (m), cross country Rudi van Houts 19.00 uur Boksen (v), middengewicht, finale met Nouchka Fontijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55