Boete Jimmy Feigen na verzinnen overval Nep-president is geen visitekaartje Noord-Korea Primeur met hole-in-one 3 finale, maar verspeelt alles in shoot-outs 7S t Cx^ Na slap optreden achterin bij Oranje stond het ineens o-i. Sophie Bray ging al 'hooghoudend' door de Nederlandse cirkel, maar stuitte nog op doelvrouwe Joyce Som broek. Lily Owsley werkte de re bound binnen. Het antwoord van Nederland kwam snel. Lidewij Weiten, die haar 150ste interland speelde, pakte op eigen helft een bal af, ging op het doel af en schoof af op de meegelo pen Kitty van Male, die met haar backhand hoog en hard in het dak van het doel schoot: 1-1. Toen Paumen uit een noodge dwongen geslagen strafcorner voor 2-1 zorgde, leek Nederland het heft in handen te nemen. Het kreeg via Naomi van As, die haar laatste wed strijd voor Oranje speelde, nog twee grote kansen. Maar opnieuw, uit het niets, scoorde Groot-Brit- tannië. Sombroek verkeek zich vol ledig op een zachte bal van Crista Cullen. Ook in de tweede helft leek Ne derland het af te maken. Het kreeg drie strafcorners in anderhalve mi nuut, de derde ging er na een vari ant via aangeefster Van Male in. Groot-Brittannië kreeg geen kans, maar wel een corner en in de re bound was het weer raak via Nicola White. Drie keer slap optreden ach terin, drie keer dodelijk bestraft. En dus moesten shoot-outs de beslis sing brengen. Willemijn Bos, Ellen Hoog, Laurien Leurink en Margot van Geffen, ze misten allemaal jam merlijk. Bondscoach Annan zat net als in de halve finale als verdoofd in de dug-out. Ze heeft het tij na het ge dwongen vertrek van Sjoerd Ma- rijne niet kunnen keren en moet vrezen voor haar baan. En de speel sters, ze huilden tranen met tuiten om een bizarre avond in Rio. Zo dichtbij het derde goud, maar met zilver op het podium. hun rare coach, gingen koeltjes weer aan de slag en haalden de fi nale. Ondanks haar. Gisteren begon hockeycoach Aly- son Annans nieuwe leven met de finale van het olympisch hockey- toernooi. Daar zat ze in de war- ming-up, op een plastic zitje. Een kleine, gedrongen vrouw met pet BAlyson Annan beleefde het alleen, in haar eentje in de dug-out en poloshirt. Ver weg van haar speelsters. Babbelend met een offi cial, terwijl de veldtrainers de war- ming-up leidden. Op deze dag was het voor de beeldvorming mis schien goed geweest als ze als een leider tussen haar spelers was gaan staan. Daarna zat er veel tegen. Een strafbal, een grote kans, een straf corner, allemaal gemist. En bij de eerste tegenaanval van de Britten, de tegengoal. Wat kon zij eraan doen? Ze ijsbeerde, een wedstrijd lang. Leunde over de boarding. Na het ongelukkige eerste kwart nam ze het woord, als middelpunt van de kring van spelers. Vrijwel direct erna viel de 1-1. Dan, een strafcorner. Ze snelde haar dug-out uit. Een andere vari ant graag. Een briljante zet? Naast. Oranje was gisteren beter. Maar verloor. Tijdens de beslissende shoot-outs vormde de staf van het team een groepsknuffel. Maar zij beleefde het alleen, in haar eentje in de dug-out. Alyson Annan raakte gisteren nog verder in de put. Dat heeft de advocaat van Feigen, Breno Melaragno Costa, gezegd tegen de Amerikaanse zender ABC News na een gesprek met een rechter en officials in Rio. Feigen zei dat hij met drie andere zwemmers was beroofd in een taxi. Maar woensdag bleek na te genstrijdige verklaringen dat ze het verhaal hadden verzonnen en dat ze vernielingen hadden aan gericht bij een tankstation. Ryan Lochte mocht maandag al terug naar Amerika. Gunnar Bentz en Jack Conger konden donderdag pas vertrek ken nadat ze verhoord waren door de Brazili aanse politie. Feigen moest nog in Brazilië blij ven, maar heeft inmid dels wel zijn paspoort terugge kregen. Als hij het geld heeft be taald, mag hij het land verlaten. Lochte heeft gisteren zijn excu ses aangeboden. „Ik had meer verantwoordelijkheid moeten tonen en me beter moeten gedra gen", schrijft de winnaar van vijf gouden olympische medailles, waarvan een deze maand in Rio, op Instagram. De look-alike weet de camera's op zich gericht en doet niet bepaald aan goede pr voor Noord-Korea. De man, Howard, gaf de fotogra fen de middelvinger. Het maakt allemaal deel uit van zijn act. Op Twitter denken sommige men sen dat het echt om de president van Noord-Korea gaat, maar de look-alike is toch heel wat slan ker dan de dictator. De echte lei der (pas 33 jaar) volgde in 2011 zijn vader Kim Jong-il op. Door de Koreaanse Arbeiderspartij wordt hij wel de 'Briljante Kame raad' genoemd. Wat hij van zijn look-alike vindt, is niet bekend. Kijk voor de verslagen van onze verslaggevers, alle resultaten én actuele ontwikkelingen in Rio de Janeiro op: pzc.nl/rio2016 zaterdag 20 augustus 2016 xz nog verder in de put RIO DE JANEIRO De Ameri kaanse zwemmer Jimmy Fei gen moet omgerekend zo'n 10.000 euro schenken aan goede doelen in Brazilië van wege de verzonnen roofover val in Rio de Janeiro. RIO DE JANEIRO Hij zwaait met de Noord-Koreaanse vlag, heeft hetzelfde kapsel en uni form aan en gedraagt zich tij dens de Spelen als de Noord- Koreaanse president Kim Jong-un. r% A. Boven: de imitatie-Kim Jong- un. Onder: de echte, fotosafp RIO DE JANEIRO Lin Xiyu heeft als eerste vrouw op een olympisch golftoernooi een hole-in-one geslagen. De 20- jarige Chinese sloeg de bal gis teren bij de afslag op hole 8 over een afstand van 141 meter meteen in het gat. Lin schaart zich in een illuster trio van olympiërs met een hole-in-one. Bij de mannen sloegen olympi sche kampioen Justin Rose uit Groot-Brittannië en de Zuid- Afrikan Jaco van Zyl in Rio een bal in één keer raak. Lin zal niet echt profiteren van haar kunst stukje. Na twee rondes stond ze op de 47ste plaats. (cio2oi6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50