14 ZEELANI ETEN PANNENKOEKENHUIS BRAM De laatste dag van onze vakantie willen we feestelijk afsluiten met een etentje. Maar waar dineer je met kinderen van vijf en twee? In het pannenkoeken restaurant natuurlijk. b HET MENU Als ingeweken Zeeuw vergeet ik wel eens dat je sommige dingen niet moet doen als het zomervakantie is. Fiet sen door de binnenstad van Middelburg of Zierikzee. In het Nederlands bestellen aan de kust. Of een etentje plannen in een toe ristenoord. Graag wilden we naar de Pannenkoekenbak ker in Oostkapelle (lekkere pannenkoeken en oh, dat duivels slimme muntjessysteem!). Maar reserveren in de zomermaanden, dat mag daar niet. Opdagen en op je beurt wach ten, ik vind het een archaïsche en onvriendelij ke bedoeling. En een ramp voor alle aanwezi gen als je met jonge kinderen wil eten: hun ge duld in minuten is grofweg waar Sesamstraat stopt met tellen. Stapvoets rijden we door Oostkapelle en zien acht gezinnen in de rij staan om über haupt het pand binnen te mogen. We zetten de moderne techniek in, want goh, dat kan in 2016. Al rijdend googelen we 'pannenkoeken' WAAR en vinden Pannenkoekenhuis Bram, in Zoute- lande. We bellen of er plek is. „Wilt u er een kinderstoel bij?" En als we aankomen staat er in een volle zaak een zwart bordje, op een tafel tje aan het raam. Stuiterpannenkoek Wij bestellen alvast, papa moet nog ergens de auto kwijt. Onze chaos laat de glimlach van ei genaresse Nonja en haar team niet vervagen, ra zendsnel krijgen we de kaart. Mats van vijf denkt precies vijf seconden na en kiest de ver- sierpannenkoek, oftewel de stuiterpannen koek, vanwege de gebruikelijke strooibakjes met snoep. Mira van twee wil er eentje met ap pel. En weg zijn ze, naar het speelhoekje en de leestafel. Bram is sinds april dit jaar open en heeft een frisse uitstraling. Geen plakkende kinderker- mis, maar een plek die ook leuk is voor eters van boven de één meter 50. Met een rustig pop muziekje en een hip-nostalgisch interieur: aardappelmanden als lampen, een prachtig ge stukadoord wandje dat het strand bij eb imi teert. Toiletten zijn rolstoelvriendelijk en op verzoek zijn er glutenvrije, eivrije en lactose- REKENING vrije pannenkoeken. Voor de arme pannenkoe kenhater die toch mee moet zijn er salades en vleesgerechten. Dankzij een groot raam is de keuken voor iedereen te begluren. Geen ballen, wel room Voorgerechten en kinderpannenkoeken arrive ren tegelijkertijd. De pannenkoeken zijn goed groot en niet te dik, mooi gaar met knapperige randjes. Het beslag is echt Zeeuws met meel uit Biggenkerke en eitjes uit Grijpskerke. Pannenkoek 1 heeft frisse schijfjes appel, de andere komt met drie bakjes strooigoed -choco- dingetjes en sprinkeltjes. Alles gaat helemaal op en dat zegt genoeg. Mats vindt het wel zon de dat hij een mooi stampertje in zijn fris heeft, maar geen citroentje om lekker te plet ten. Als mama's drankje verschijnt wil hij di rect ruilen: zelfgemaakte limonade van water meloen, munt en citroen, in een prachtig riet jesvaasje. Tomatensoep en brood met smeersels vor men twee van de drie voorafjes op de kaart. De soep heeft geen ballen, wel een klodder room en al het zomerse van rijpe tomaat. Erbij een pistoletje in stukjes, met kruidenboter. Ik rtiEUU 0: yskoffie Freüi Lemonade Homburger Salades - pannenkoeken zaterdag 20 augustus 2016 Ook bij topdrukte reserveert de bediening van Pannenkoekenhuis Bram graag een tafeltje voor de gasten. En om de sfeer te vergroten, staat op elke tafel een brandende kaars. k Pannenkoekenkok Bram bakt pannenkoeken met zijn echtenote. FOTO'S RUBEN OREEL Fijne plek, pannenkoekenhuis Pannenkoeken zijn er vanaf 5,35 (kinderpannen koek naturel) tot 14,95 (pannen koek Bram met spek, ui, champig nons, ei en kaas). Ook staan er bo terhammen en ver schillende salades op de kaart. Marloes Matthijssen Een wisselend me nuutje biedt een tiental extra ge rechten buiten de kaart, zoals saté (14,25) en specia le pannenkoeken (ansjovis, kapper tjes en olijven, 14,25). Facebook Pannen koekenhuis Bram Pannenkoekenhuis BRAM Westkapelseweg 8 Strand outelande Sorbet 5,50 Bram's soep 5,50 Appelgebak 3,50 Brood met smeersels 5,25 Brownie, ijs en slagroom 4,95 2 Fris 5,10 Koffie 2,30 2 Belgisch bier 8,40 Chai tea 2,75 Jillz 3,80 Pannenkoek gehakt 14,25 Totaal 95,40 Hamburger 13,25 Kinderpannenkoek appel 6,70 Kinderpannenkoek Bram 7,50 Limonade 2,75 Kinderijsje 3,90 Genekte ovich 2um mitnehnien Gerechten ook Êj mee te nemen W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42