'Huis uit wegens bezit van te veel hennep' Hoogste onderscheiding voor Philippe r Wol zi(h fTBAAW KAIJSER Kunstenaars kunnen de draad weer oppakken 10 WALC VORMGEVING Burgemeester Harald Bergmann en de Middelburgse woningbouw vereniging Woongoed vinden dat hij uit zijn woning moet, omdat de politie ruim driehonderd gram softdrugs bij hem heeft gevonden. De bewoner stapte gisteren sa men met zijn raadsman Joost Grootjans naar de rechtbank om die gedwongen huisuitzetting te voorkomen. Want volgens de be woner gaat het vooral om hennep- afval en niet om hennep dat ge rookt kan worden. „In totaal had ik veertien gram echte hennep thuis liggen." Bovendien lijdt hij aan MS en zou hij om medische re denen hennep gebruiken. De politie kwam de hennep op het spoor na een een anonieme melding over dealen van hard drugs. In de woning werden ech ter geen harddrugs gevonden. Wel in totaal 364 gram hennep, aldus het rapport van de politie. Maar volgens Grootjans en de bewoner gaat het vooral om afval. „Op zol der stonden drie potten met ver- Een groot deel van de gevonden hennep bestond uit afval of was beschimmeld dorde hennepplanten. In de tuin drie hennepplanten en in een kast een pot met hennepbladeren." Die laatste waren volgens de be woner bedoeld om thee van te trekken ter bestrijding van zijn ziekte. Hij wees er ook op dat het om een pot ging die hij al tijden niet had aangeraakt en vooral be schimmelde bladeren bevatte. „Ge woon vergeten weg te gooien. Juriste Lillian Gouw stelde na mens de burgemeester dat ze vast hield aan het rapport van de poli tie en dat er dus meer dan drie honderd gram hennep was aange troffen. Ze zei dat een dergelijke hoeveelheid aangeeft dat er wordt gehandeld. „En dat is iets wat de burgemeester absoluut wil voorko men." Ook Woongoed, aldus advo cate Lizelotte de Hoog, vindt dat er opgetreden moet worden tegen elke huurder die handelt in drugs. Volgens haar zouden buren heb ben aangegeven dat er regelmatig mensen bij de bewuste bewoner van de Edelstenenbuurt over de vloer komen en zouden buurtbe woners ook over hem geklaagd hebben. De bewuste bewoner toonde zich zeer verbaasd. En zijn raadsman antwoordde dat er geen enkel bewijs in het dossier zit dat buren over zijn cliënt zouden kla gen. De bewoner: „Ik ga juist goed om met mijn buren." De recht bankvoorzitter neemt een week om tot een beslissing te komen. Of hij hoogbegaafd is? Philippe moet lachen. „Dat is nou zo'n ty pisch westers cultuurfenomeen. Alles moet een label hebben. Ik wil dat niet, dus ik heb me er nooit op laten testen. Ja, ik ben slim, maar ik heb hier ook echt hard voor gewerkt", zegt hij. Om summa cum laude af te stu deren aan de Universiteit van Lei den mocht Philippe geen onderde len herkansen, moest zijn gemid delde over alle studiejaren mini maal een 9.0 zijn en ook zijn scrip tie moest hij afronden met min stens een 9.0. Het is hem gelukt met respectievelijk een 9.2 en een 9.0. „Ik ben heel blij met de onder scheiding, al was het nooit mijn ambitie", aldus de Middelburger. „Ik vind filosofie gewoon heel in teressant, had goede docenten en heb altijd mijn best gedaan." Philippe heeft de afgelopen ja ren ook het eerste jaar werktuig bouwkunde aan de TU Delft en de premaster biomedische weten schappen behaald en inmiddels zit hij in zijn vierde jaar genees kunde. Dat hij meerdere opleidin gen tegelijk deed, komt door zijn brede interesses. „Als ik iets boeiend vind, wil ik er mijn vin ger achter kunnen krijgen. Dan duik ik er helemaal in", vertelt hij. „Uiteindelijk koos ik ervoor om mijn focus te leggen op filosofie en geneeskunde." Ondanks al die zware materie op school, heeft hij naar eigen zeg gen ook gewoon een sociaal leven. „Ik spreek regelmatig af met vrien den, woon samen met mijn vrien din, draai als dj op feesten en sleu tel graag aan brommers", somt hij op. „Daar maak ik tijd voor." Hierna wil Philippe zich specia liseren in de psychiatrie. „Ik denk dat het een mooie combinatie is met filosofie en geneeskunde, om dat de belevingswereld centraal staat in het ziektebeeld van een psychiatrische patiënt." De Mid delburger is er nog wel een paar jaar zoet mee, maar dat deert hem niet. „Ik vind studeren leuk, zou wel eeuwig student willen zijn." Als ik iets boeiend vind, wil ik mijn vinger erachter kunnen krijgen. Dan duik ik er helemaal in kaijser-vormgeving.nl VLISSINGEN De benefietactie die gisteren in het Bellamypark werd gehouden voor twee Vlissingse kunstenaars, heeft 750 euro opge bracht. Samen met eerdere dona ties komen Oscar Prinsen en Stag Binicewicz uit op een totaalbe drag van 2.000 euro. De mannen verloren bij een brand eind juli hun werkplaats in clusief werken, materialen en ge reedschappen. Ze waren daar niet voor verzekerd. Om ze een hart onder de riem te steken, was er gisteren van alles te doen in Vlis- singen. De activiteiten waren in principe gratis, maar mensen kon den er wel vrijwillig een bedrag voor geven. Van dit geld kunnen de Vlissingers allebei een zaagma chine en een lasapparaat kopen, zodat ze weer aan de slag kunnen. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD KETELS KRIJGEN PLEKJE zaterdag 20 augustus 2016 Een bewoner van de Edelstenen- buurt in Middelburg hoort in de loop van de komende week of hij uit zijn woning moet. Emile Calon Middelburg Bewoner Edelstenenbuurt Op het masterdiploma filosofie van de Middelburgse Philippe Habets (25) prijkt de hoogst haalbare onderscheiding: sum ma cum laude. En dan te beden ken dat de bolleboos ook een op leiding geneeskunde volgt. Elodie Kint Middelburg Philippe Habets (25) KI id HOOGELANDE Exposities in het Kerkje In het Kerkje van Hoogelande is van 24 tot en met 28 au gustus een exposi tie. Jacqueline Ge luk exposeert haar keramiek werken. Cocky Wattel uit Serooskerke expo seert haar schilde rijen. De openingstij den op deze dagen zijn van 11.00 uur tot 17.00 uur. BIGGEKERKE Racen op de solex De achttiende editie van de Solexrace in Biggekerke gaat morgen om 16.00 uur van start. Er wordt gereden in verschillende man ches. Zo is er een manche voor de hardrijders en man che in de ludieke klasse. Bij deze klas se gaat men ver kleedt op de solex. VLISSINGEN Hayer over de werken in de Mo- lukken Dolfy Hayer spreekt 21 augustus in de Pinkerstergemeen- te te Viissingen over de werken die de stichting Indonesia Zending verricht heeft in de Moluk- ken. De inlichting be gint om 14.30 in Kerklaan 19 te Viis singen. MIDDELBURG Preciesiewerk in de Korte Geere, gisterenoch tend. Bij Stadsbrouwerij Middelburg werden tien ketels het pand binnen getakeld: zes gistketels, drie brouwketels en een ijswatertank. Daarvoor moest het raam uit het kozijn worden gehaald. Nu de ketels binnen zijn, moeten ze nog aangesloten worden. Dat doet brouwer Jacco de Wee gro tendeels zelf, geholpen door zijn vrienden. Daarna kan het brouwen voorzichtig beginnen, foto ruben oreel Zaterdag KOUDEKERKE Galerie 'de Pasto rie', Dorpsplein 34, 12.00-17.00 uur-ex positie Matthijs Ap- ner; MELISKERKE Odulphuskerk, 13.30-16.30 uur- Openstelling kerk; Zijdemuseum, 14.00-16.00 uur- Optreden Henny van Kesteren MIDDELBURG Markt, 10.00-17.00 uur - Boekenmarkt; Cultuurhuis, 10.00 uur - Cultuurwork shop voor (groot)ouders en (klein)kinderen; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur- Vertoning 'Maggie's Plan' en 'Parched'; Café Ut Babbelaer- tje, 22.00 uur-Op treden blueszange res Bex Marshall OOSTKAPELLE Markt en diverse lo caties, 10.00-17.00 uur - Oostkapelse dag RITTHEM Fort Rammekens, 19.30-20.30 uur - Concert Marja de Jong Eva Folke SEROOSKERKE Loonbedrijf Louwer- se, Vrouwenpolder- seweg, 10.00-16.00 uur - Dors Demon stratiedag; Dorps huis, overdag - Kringloopmarkt en kinderkleedjes- markt; Johannes- kerk, 15.30-16.30 uur-Optreden Ko perkwartet Jonge- pier VLISSINGEN Kanovijver, vanaf 08.30 uur - Duin en strandtochten van WSV de Vrolijke Tippelaars; Gym zaal Louise de Colig- ny school, vanaf 09.00 uur-Semi nar Koreaanse grootmeester in de vechtkunst; Oude Markt, 10.30 en 14.00 uur-Stads wandeling o.l.v. een gids; Oranjemolen, 13.00-16.00 uur- Tentoonstelling over de Slag om de Schelde; Café de Concurrent, 23.00 uur-Optreden band 'Betty's Dog- house' ZOUTELANDE Langstraat, 19.30 uur-Muziekweek met live optredens Zondag MIDDELBURG Cinema Middelburg, 15.00 uur-Verto ning 'Maggie's Plan' en om 20.00 uur - Vertoning 'Parched' RITTHEM Fort Rammekens, 14.00 uur - Rondlei ding VLISSINGEN Ter Reede, Vrede hoflaan 370,14.30 uur-Optreden se niorenkoor 'De Zil vermeeuwen'; Strandpaviljoen Pan- ta Rhei, 17.30 uur- Optreden duo 'The Acousticurls' VROUWENPOL DER Fort den Haakweg 38,10.00-11.00 uur - Yogales in subtro pische tuin Fort den Haak ZOUTELANDE Duinopgang 't Pauw tje, 13.00-17.00 uur - Bunkers Zoutelan- de open

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38